Blanka Lipińska
Fot. Mateusz Stankiewicz/AFPHOPOTO
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Blanka Lipińska o macierzyństwie. Dlaczego autorka książki 365 dni nie chce mieć dzieci?

„Czy ja Wam zaglądam do sypialni, do życia, do macicy?”

Weronika Kostyra 6 maja 2019 14:54
Blanka Lipińska
Fot. Mateusz Stankiewicz/AFPHOPOTO

Blanka Lipińska niemal z dnia na dzień podbiła rynek wydawniczy swoimi powieściami erotycznymi. Każda z nich zostaje bestsellerem, a i och autorce jest głośno także za sprawą jej ciętego języka i bezkompromisowych poglądów. Nie ma dla niej tematów tabu – bez skrępowania mówi o seksie i sprawach kobiet. Właśnie odpowiedziała na bardzo prywatne pytania dotyczące jej życia osobistego i planów na przyszłość. Czy pisarka zamierza wyjść za mąż i mieć dzieci?

Blanka Lipińska o dzieciach i małżeństwie

Blanka Lipińska jest odważną, pewną siebie kobietą. Utrzymuje bliski kontakt z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatnio odpowiedziała na serię zadawanych jej pytań. Wiele z nich dotyczyło macierzyństwa. Co sądzi na ten temat Blanka Lipińska? „To najczęściej zadawane mi pytanie, a  odpowiedzieć ma ochotę – co Was to obchodzi? Czy ja Wam zaglądam do sypialni, do życia, do macicy? Ja nie czaję o co to całe zamieszanie ze ślubami, dziećmi i własnym mieszkaniem (na kredyt). To nie jest spełnienie moich marzeń. Zwłaszcza że przy moim trybie życia i wymaganiach – nieosiągalne! I dobrze! Bo ja się na matkę nie nadaję, nie chce nią być i nie mam zamiaru”, opisała w mocnych słowach.

Autorka powieści 365 dni, Ten dzień oraz Kolejne 356 dni nie przejmuje się krytyką. Jest dumna ze swojego stylu życia i nie zamierza zmieniać go przez presję otoczenia. „Jestem ostentacyjnie dumna z siebie. I że bez ogródek mówię, iż kocham pieniądze i co dają, bo jestem metką i blacharą”, zaznaczyła.

Kontrowersyjne poglądy Blanki Lipińskiej dotyczą także małżeństwa. Mimo że jest w szczęśliwym związku, nie zamierza go legalizować. „Rozwód to koszty, ślub też, intercyza to prawnicy i koszty, a małżeństwo to podpis i jakaś sentencja ułożona przez… no właśnie, przez kogo? Małżeństwo to problemy, koszty i problemy, Jak ludziom jest dobrze, to na co mi podpisany papier? Zwłaszcza, że ja gubię wszystkie dokumenty”, twierdzi pisarka.

Zgadzacie się z jej poglądami? 

Blanka Lipińska
Fot. Instagram @blanka_lipinska

Blanka Lipińska
Fot. Instagram @blanka_lipinska

Blanka Lipińska
Fot. Instagram @blanka_lipinska

365 dni. Blanka Lipińska.
Fot. mat. pras.

Książka Ten dzień, Blanka Lipińska
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?