Bjork, Lars von Trier, main topic
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Seksskandal, który wstrząsnął europejską branżą filmową! Björk oskarża Larsa von Triera o molestowanie seksualne

Damian Duda 17 października 2017 12:00
Bjork, Lars von Trier, main topic
Fot. Getty Images

 

Björk w poruszającym wpisie opisała traumę z przeszłości. Artystka wyznała, że była molestowana przez „pewnego duńskiego reżysera’’, z którym pracowała w przeszłości. Nie trudno się domyślić o kogo chodzi. Do tej pory gwiazda pracowała z jednym duńskim reżyserem, a był nim Lars Von Trier. To kolejny seksskandal, który w ostatnich dniach wstrząsnął branżą filmową!

 

Zobacz też: Seksskandal w Hollywood! Harvey Weinstein przez lata molestował największe aktorki! Wydał go brat, opuściła go żona... EKSKLUZYWNE VIDEO

Tak, byłam molestowana!

2001 rok. Film Larsa Von Triera „Tańcząc w ciemnościach’’ trafia na ekrany kin na całym świecie. Nikt nie spodziewa się, że za kulisami odrywa się dramat islandzkiej wokalistki. Po blisko 16 latach Björk postanowiła przerwać milczenie. Artystka opublikowała wstrząsający wpis na Facebooku, w którym przyznała, że była ofiarą molestowania. „Kobiety na całym świecie, które odważają się zabrać głos, zainspirowały mnie, żeby opowiedzieć o moim doświadczeniu z pewnym duńskim reżyserem. Kiedy weszłam do aktorskiego świata, okazało się, że upokarzanie mnie i nadanie mi roli obiektu molestowania seksualnego jest normą nie tylko dla reżysera, ale i dla kilkunastu osób z ekipy, które nie tylko na to pozwalały, ale i zachęcały do tego’’, wyznała gwiazda.

 

Björk nie wiedziała wcześniej, że reżyser może zrobić z aktorką, co mu się tylko podoba. „Dowiedziałam się, że reżyser może dotykać i napastować swoją aktorkę, a instytucje filmowe mu na to pozwalają. Kiedy odrzuciłam propozycję tego reżysera, obraził się, ukarał mnie i dał do zrozumienia wszystkim dookoła, że jestem trudna we współpracy (...) Dzięki mojej wewnętrznej sile, wsparciu mojego zespołu i przez to, że nie miałem nic do stracenia w świecie aktorskim, porzuciłam to i doszłam do siebie. Martwię się jednak, że inne aktorki pracujące z tym samym mężczyzną nie poradzą sobie z tym. Reżyser był w pełni świadomy tej gry i jestem pewna, że jego kolejny film był oparty na doświadczeniach ze mną. Byłam pierwszą, która się mu postawiła i pierwszą, która nie pozwoliła, by uszło mu to na sucho’’, napisała Björk.

 

Bjork
Fot. Getty Images

 

Lars Von Trier
Fot. Getty Images

 

Przeczytaj też: Sam był dwa razy oskarżony o gwałt… Teraz Woody Allen staje w obronie Harvey'a Weinsteina, bohatera najgłośniejszej seksafery w dziejach Hollywood!

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.