Isadora Bjarkardóttir Barney
Fot. JULIEN MARTINEZ LECLERC/COURTESY OF MIU MIU
Moda 2022

Córka Björk została twarzą najnowszej kampanii Miu Miu

Czy Isadora Bjarkardóttir Barney przypomina sławną mamę?

Aleksandra Frankowska 1 sierpnia 2022 12:27
Isadora Bjarkardóttir Barney
Fot. JULIEN MARTINEZ LECLERC/COURTESY OF MIU MIU

Isadora Bjarkardóttir Barney, córka islandzkiej wokalistki Björk i amerykańskiego reżysera Matthew Barneya, została właśnie twarzą najnowszej kampanii domu mody Miu Miu. Zaprezentowała biżuterię, którą stworzyli artyści Nathalie Djuberg oraz Hans Berg. Czy jest podobna do mamy?

ZOBACZ TEŻ: Trend na wiosnę i lato 2022: super krótkie miniówki w stylu MiuMiu

Córka Björk zadebiutowała w branży mody

Miu Miu to włoska marka-córka Prady, która znana jest z wyszukiwania wschodzących talentów branży mody. Tym razem w najnowszej kampanii biżuterii możemy zobaczyć Isadorę Bjarkardóttir Barney, prywatnie córkę samej Björk.

Isadora Bjarkardóttir Barney
Fot. JULIEN MARTINEZ LECLERC/COURTESY OF MIU MIU

Projekty biżuterii dla Miu Miu wykonali artyści Djuberg oraz Berg, zaś zdjęcia do kampanii zrobił Julien Martinez Leclerc. Za stylizację odpowiadała Lotta Volkova. Aranżacja jest dość niezwykła. Isadora wchodzi bowiem w interakcję z... istotami pozaziemskimi.

Najnowsza biżuteria od Miu Miu

Kolekcja nosi tytuł A Remedy, i nawiązuje do zwierząt, kwiatów i pigułek. Pojawiające się na zdjęciach palce niezidentyfikowanej postaci mają kraść przedmioty, ale zostają przyłapane na gorącym uczynku przez Isadorę. Dla artystów projekt był prawdziwą przyjemnością i okazją do stworzenia czegoś zupełnie nowego. Musimy przyznać, że Miuccia Prada zawsze ma doskonały gust, jeśli chodzi o wybór artystów współpracujących z jej markami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pokazy mody: Miu Miu na wiosnę/lato 2022. Czas na nowy dress code!

Isadora Bjarkardóttir Barney
Fot. JULIEN MARTINEZ LECLERC/COURTESY OF MIU MIU

W kolekcji znajdują się elementy wykonane z żywicy i ręcznie polerowanego metalu ze złotymi wykończeniami. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na cudowne opakowania, w których biżuterię można otrzymać. To przepiękne pudełeczka z malowanymi motywami fauny i flory. W rzeczywistości są to maleńkie pozytywki, które po otwarciu wygrywają muzykę skomponowaną specjalnie dla tego projektu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miu Miu (@miumiu)

TAGI #Miu Miu #Bjork

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.