Tina Turner kariera
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Tina Turner była zmuszona do małżeństwa, przeszła przez piekło. Dziś ogłasza koniec kariery

Wokalistka doświadczyła w swoim życiu naprawdę wiele...

Rafał Kowalski 17 marca 2021 12:35
Tina Turner kariera
Fot. Getty Images

Tina Turner kończy karierę. Legendarna piosenkarka, królowa rocka, żegna się ze swoimi fanami w najnowszym dokumencie HBO GO. Film, który fani będą mogli oglądać już od 27 marca 2021 roku ujawnia, jak naprawdę wyglądało życie Tiny Turner. Przemoc domowa, zmuszenie do małżeństwa, samobójstwo syna… Artystka przeszła przez prawdziwe piekło.

Tina Turner kończy karierę

81-letnia Tina Turner wydała już kilkadziesiąt płyt i nic nie wskazywało na to, że piosenkarka zamierza na tym skończyć swoją karierę. Artystka od lat zachwycała swoim głosem i twórczością fanów na całym świecie. 

Jest laureatką ośmiu Grammy. To ona stworzyła utwory The Best, Private Dancer czy What’s Love Got To Do With It. Ceniona jest nie tylko za genialny głos, ale także poczucie stylu. Co ciekawe, latami trwały zakłady, w których internauci zastanawiali się, kiedy wokalistka uzna, że nie powinna nosić już krótkich sukienek. Ale ona wszystkim udowadnia, że w każdym wieku można wyglądać świetnie. 

Niewiele osób wie, że wiecznie uśmiechnięta na scenie Amerykanka przeszła wiele w swoim życiu prywatnym. Tina Turner podjęła decyzję o zakończeniu kariery. W najnowszym filmie dokumentalnym „Tina” żegna się z branżą muzyczną i fanami. W najbliższych latach chce żyć z dala od blasku reflektorów i skupić się na życiu prywatnym i problemach zdrowotnych. Tina Turner walczyła z rakiem jelita grubego, miała udar mózgu, przeszła przeszczep nerki. Film dokumentalny „Tina” produkcji HBO opowie o sześciu trudnych dekadach kariery Tiny Turner. Widzowie poznają bardzo osobiste historie z jej życia „Miałam życie pełne przemocy. Nie ma innego sposobu, aby opowiedzieć tę historię. To rzeczywistość. To prawda. Trzeba to zaakceptować”, mówi. Co spotkało Tinę Turner? 

Tina Turner o pierwszym mężu

Wiele w mediach mówiło się o tym, że pierwsze małżeństwo Tiny Turner  z Ike Turnerem było dla niej piekłem. Nigdy jednak piosenkarka nie potwierdziła tych informacji. Dopiero przy promocji swojej autobiografii, gwiazda wyznała, że Ike Turner, z którym była od 1962 do 1978 roku znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. W rozmowie z CBS News artystka zdobyła się na ogromną szczerość.

Tina Turner styl
Fot. Getty Images

„Gdy poprosił, bym za niego wyszła, to nie bez powodu. Musiałam powiedzieć 'tak', bo inaczej zaczęłaby się między nami wojna. Zostałam zmuszona do małżeństwa. […] Był okrutny, bo zależał ode mnie. Nie podobało mu się to, że musiał na mnie polegać. Nie chciałam się z nim kłócić, bo to zawsze kończyło się podbitym okiem, złamanym nosem, pękniętą wargą, żebrem”, powiedziała Turner i dodała, że mężczyźnie ciężko było pogodzić się z jej ogromną popularnością, bo to on wymyślił jej pseudonim i zmusił do przyjęcia go. Mąż Tiny uważał się za ojca jej sukcesu, ale tak naprawdę ona dawała sobie świetnie radę bez niego… Talent bronił się sam.

Tina Turner mąż Ike Turner
Fot. Getty Images

Niestety, także w zaciszu domowym, Ike Turner był bardzo brutalny. „Seks z Ike zawsze był jakiś wrogi. Jak gwałt. Szczególnie wtedy, gdy kończyło się to biciem. Była między nami złość i nienawiść. Dramatycznie pogorszyło się, gdy doszła do tego kokaina. Pewnego dnia wylał mi na twarz gorącą kawę, przez co miałam poparzenia trzeciego stopnia”, wyznała piosenkarka w telewizji. Ostatecznie związek pary zakończył się w lipcu 1976 roku. Wokalistka uciekła od męża-tyrana. „Miałam dość. Musiałam odejść. Nie miałam nic, absolutnie. Jedynie 36 centów. W ogóle nie myślałam o śpiewaniu. Przede wszystkim martwiłam się tym, gdzie będę spać. A po tym po prostu cieszyłam się wolnością”, wyjawiła gwiazda w CBS News. Ike Turner zmarł w 2007 roku.

Drugim momentem życia Tiny Turner, który wokalistka mocno przeżyła, była samobójcza śmierć jej syna Craiga. 58-latek zastrzelił się w swoim domu w lipcu 2018 roku. 12 miesięcy od tragedii, artystka opowiedziała o swoich emocjach. „Myślę, że Craig był samotny i to dotykało go bardziej niż cokolwiek innego. Zostało mi po nim mnóstwo zdjęć, na których się uśmiecha. Myślę, że jest teraz w dobrym miejscu. Naprawdę tak czuję”, powiedziała Tina Turner przed kamerami.

Wokalistka ostatnio ograniczyła obecność w mediach, wypoczywając na zasłużonej emeryturze. Mimo wieku, nadal wygląda fantastycznie, choć niektórzy twierdzą, że to zasługa zabiegów medycyny estetycznej i operacji plastycznych.  

Tina Turner przeszła niewiarygodną metamorfozę. Tak wygląda obecnie
Fot. East News

Tina Turner pierwszy mąż
Fot. Getty Images

Tina Turner stylizacje
Fot. Getty Images

Styl Tiny Turner to przede wszystkim krótkie sukienki ozdabiane koronką bądź imitujące skórę. Gwiazda najczęściej na scenie prezentuje się w kreacjach czerwonych, srebrnych, czarnych z rockowymi elementami. Oto stylizacje w stylu Tiny Turner! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…