Tina Turner kariera
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Tina Turner była zmuszona do małżeństwa, przeszła przez piekło... Złamane życie królowej rock&rolla

Świat obiegła przykra wiadomość o śmierci uwielbianej artystki

Rafał Kowalski 24 maja 2023 21:30
Tina Turner kariera
Fot. Getty Images

Legendarna piosenkarka, królowa rocka... Tina Turner zmarła w wieku 83 lat. "Dziś żegnamy drogą przyjaciółkę, która pozostawia nam swoje największe dzieło: swoją muzykę" — przekazano poprzez oficjalnie platformy społecznościowe. Przemoc domowa, zmuszenie do małżeństwa, samobójstwo syna… Artystka przeszła przez prawdziwe piekło. Przypominamy historię jej złamanego życia.

Tina Turner nie żyje

Tina Turner wydała kilkadziesiąt płyt i nic nie wskazywało na to, że piosenkarka zamierzała na tym skończyć swoją karierę. Artystka przez lata zachwycała swoim głosem i twórczością fanów na całym świecie. Była laureatką ośmiu Grammy. To ona stworzyła utwory The Best, Private Dancer czy What’s Love Got To Do With It. Ceniono ją nie tylko za genialny głos, ale także poczucie stylu. Co ciekawe, latami trwały zakłady, w których internauci zastanawiali się, kiedy wokalistka uzna, że nie powinna nosić już krótkich sukienek. Ale ona wszystkim udowadniała, że w każdym wieku można wyglądać świetnie. 

Niewiele osób wie, że wiecznie uśmiechnięta na scenie Amerykanka przeszła wiele w swoim życiu prywatnym. Tina Turner podjęła decyzję o zakończeniu kariery w 2021 roku. W filmie dokumentalnym „Tina” pożegnała się z branżą muzyczną i fanami. Przez ostatnie lata żyła z dala od blasku reflektorów i skupiała się na życiu prywatnym i problemach zdrowotnych. Tina Turner walczyła z rakiem jelita grubego, miała udar mózgu, przeszła przeszczep nerki...  Artystka odeszła niespodziewanie 23 maja 2023 roku.

Tina Turner o pierwszym mężu

Wiele w mediach mówiło się o tym, że pierwsze małżeństwo Tiny Turner z Ike Turnerem było dla niej piekłem. Nigdy jednak piosenkarka nie potwierdziła tych informacji. Dopiero przy promocji swojej autobiografii, gwiazda wyznała, że Ike Turner, z którym była od 1962 do 1978 roku znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. W rozmowie z CBS News artystka zdobyła się na ogromną szczerość.

Tina Turner styl
Fot. Getty Images

„Gdy poprosił, bym za niego wyszła, to nie bez powodu. Musiałam powiedzieć 'tak', bo inaczej zaczęłaby się między nami wojna. Zostałam zmuszona do małżeństwa. […] Był okrutny, bo zależał ode mnie. Nie podobało mu się to, że musiał na mnie polegać. Nie chciałam się z nim kłócić, bo to zawsze kończyło się podbitym okiem, złamanym nosem, pękniętą wargą, żebrem”, powiedziała Turner i dodała, że mężczyźnie ciężko było pogodzić się z jej ogromną popularnością, bo to on wymyślił jej pseudonim i zmusił do przyjęcia go. Mąż Tiny uważał się za ojca jej sukcesu, ale tak naprawdę ona dawała sobie świetnie radę bez niego… Talent bronił się sam.

Tina Turner mąż Ike Turner
Fot. Getty Images

Niestety, także w zaciszu domowym, Ike Turner był bardzo brutalny. „Seks z Ike zawsze był jakiś wrogi. Jak gwałt. Szczególnie wtedy, gdy kończyło się to biciem. Była między nami złość i nienawiść. Dramatycznie pogorszyło się, gdy doszła do tego kokaina. Pewnego dnia wylał mi na twarz gorącą kawę, przez co miałam poparzenia trzeciego stopnia”, wyznała piosenkarka w telewizji. Ostatecznie związek pary zakończył się w lipcu 1976 roku. Wokalistka uciekła od męża-tyrana. „Miałam dość. Musiałam odejść. Nie miałam nic, absolutnie. Jedynie 36 centów. W ogóle nie myślałam o śpiewaniu. Przede wszystkim martwiłam się tym, gdzie będę spać. A po tym po prostu cieszyłam się wolnością”, wyjawiła gwiazda w CBS News. Ike Turner zmarł w 2007 roku.

Drugim momentem życia Tiny Turner, który wokalistka mocno przeżyła, była samobójcza śmierć jej syna Craiga. 58-latek zastrzelił się w swoim domu w lipcu 2018 roku. Po roku od tragedii, artystka opowiedziała o swoich emocjach. „Myślę, że Craig był samotny i to dotykało go bardziej niż cokolwiek innego. Zostało mi po nim mnóstwo zdjęć, na których się uśmiecha. Myślę, że jest teraz w dobrym miejscu. Naprawdę tak czuję”, powiedziała Tina Turner przed kamerami. W grudniu 2022 roku pożegnała z kolei kolejnego syna, Ronnie Turnera. 

Chwilę temu cały świat pogrążył się w żałobie. Tina Turner zmarła w wieku 83 lat. Po licznych chorobach, życiowych zakrętach, osobistych dramatach... Ostatnie lata życia spędziła u boku ukochanego Erwina Bacha, przy którym zrozumiała, czym jest prawdziwa miłość. Pobrali się w lipcu 2013 roku, nie doczekali dziesiątej rocznicy... "Tina, będzie nam Ciebie bardzo brakować" — napisano pod oficjalnym pożegnaniem legendarnej artystki. I trudno się nie podpisać pod tymi słowami...  

Tina Turner przeszła niewiarygodną metamorfozę. Tak wygląda obecnie
Fot. East News

Tina Turner pierwszy mąż
Fot. Getty Images

Tina Turner stylizacje
Fot. Getty Images

Styl Tiny Turner to przede wszystkim krótkie sukienki ozdabiane koronką bądź imitujące skórę. Gwiazda najczęściej na scenie prezentuje się w kreacjach czerwonych, srebrnych, czarnych z rockowymi elementami. Oto stylizacje w stylu Tiny Turner! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.