Bartosz Opania, Viva!
Fot. Krzysztof Opaliński
Z ŻYCIA GWIAZD

Bartosz Opania dwa lata temu zniknął z ekranów. Aktor opowiedział o swojej chorobie 

„Ta choroba bardzo dużo mi zabrała”, wyjawił aktor 

Dorota Falkowska 17 października 2021 07:03
Bartosz Opania, Viva!
Fot. Krzysztof Opaliński

Od lat zaliczano go do najprzystojniejszych aktorów polskiego show-biznesu. Pojawiał się w wielu produkcjach filmowych i serialowych, udowadniając na każdym kroku, że stać go na jeszcze więcej. Jego kariera rozwijała się w imponującym tempie, jednak od pewnego momentu aktor zaczął usuwać się w cień. Nie pojawiał się w nowych produkcjach, a media nie wiedziały nic o jego aktualnym życiu. Nawet sąsiedzi Opani byli zaniepokojeni.

Bartosz Opania w szczerym wyznaniu o chorobie. Dlatego zniknął z mediów

Szeroka publiczność pokochała go za rolę Witolda Latoszka w serialu „Na dobre i na złe” oraz kreacje w takich filmach, jak „Zakochani”, „Wkręceni” czy „Historia kina w Popielawach”. Niestety, od jakiegoś czasu 50-latek nie pojawiał się publicznie. Syn Mariana Opani wystąpił przed kamerą ostatni raz w 2019 roku. Nie zrezygnował tylko z udziału w przedstawieniach teatralnych, ale poza tym słuch o nim zaginął. Dzisiaj przyczyna tego zniknięcia jest już znana. 

„Nie chciałbym epatować tą sytuacją w żaden sposób, ale ponieważ jest to dosyć poważny problem społeczny i ludzki, to powiem. Generalnie byłem chory na depresję i ta choroba bardzo dużo mi zabrała”, wyznał „Super Expressowi”.

Czytaj także: Bartosz Opania przeszedł spektakularną metamorfozę!

Bartosz Opania, Warszawa, 07.11.2017, jubileusz 18. urodzin Na dobre i na złe
Fot. TRICOLORS/East News

Bartosz Opania, Warszawa, 07.11.2017, jubileusz 18. urodzin Na dobre i na złe

Bartosz Opania o zmaganiach z depresją

Jednocześnie zapewnił, że choroba nie miała nic wspólnego z pandemią koronawirusa. Wręcz przeciwnie – dla Bartosza Opani czas przymusowej izolacji sprawił, że mógł zadbać o swoje zdrowie o komfort. „Jest taka obawa, że gdy się o tym mówi to zaczyna to być modne, ale to dobrze. Lepiej patrzeć na ludzi w ten sposób i być czujnym, niż nie zauważyć tego, że ktoś jest pogrążony w ciemności”, przekonuje.

Aktor zdobył się na szczerość o swoim stanie zdrowia także podczas tegorocznej Gali Magazynu VIP, gdzie otrzymał nagrodę w kategorii „Osobowość – kultura i sztuka”. 

Chciałbym namawiać wszystkich, aby pochylali się nad takimi osobami, byli bardzo czujni, bo to jest naprawdę bardzo przewlekła, ciężka choroba”, zaapelował Bartosz Opania.

Na pytanie dziennikarzy, jak sobie dzisiaj radzi z chorobą, odpowiedział: „jestem na etapie walki”.

Kibicujemy i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia! I przypomnijmy, że jeśli jesteś osobą, która zmaga się z problemami psychicznymi, w tym z depresją, możesz otrzymać profesjonalną pomoc. POD TYM ADRESEM znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o interwencję i konsultację psychologa czy psychoterapeutę.  

Zobacz też: Gdzie zniknął Bartosz Opania? Zaskakująca wypowiedź jego sąsiadów

Bartosz Opania, 12.02.2019 rok, Warszawa, premiera spektaklu komediowego „Telewizja kłamie” w teatrze Palladium
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Bartosz Opania, 12.02.2019 rok, Warszawa, premiera spektaklu komediowego „Telewizja kłamie” w teatrze Palladium

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.