Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
z życia gwiazd

Roksana Węgiel przyznała się do depresji. Pomogła jej bliska osoba: „Dużo się modliłam”

„Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło”, dodała

Rafał Kowalski 12 marca 2023 14:12
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Anyone I Want to Be oraz Lay Low to jedne z pierwszych singli Roksany Węgiel, która niedawno osiągnęła pełnoletność. Gdy piosenkarka była o 4 lata młodsza i promowała wspomnianą jako drugą piosenkę, wylała się na nią fala hejtu. Sugerowana, że nastolatka śpiewa w niej o rzeczach, które nie przystoją tak młodej osobie. Okazuje się, że gwiazda młodego pokolenia przypłaciła tamtą sytuację depresją.

Roksana Węgiel o przerwie w karierze i depresji

W rozmowie z Żurnalistą 18-letnia piosenkarka wyjawiła kulisy przerwania swojej kariery. Zahaczyła też o temat tego, że zmieniła niedawno wytwórnię, w której wydaje albumy. „Miałam taki moment, że po paru latach nieustannej rutyny, musiałam powiedzieć "stop", bo w sumie też wydarzenia, które się gdzieś tam zadziały przy pracy z nieodpowiednimi ludźmi, wpędziły mnie w zły stan psychiczny”, powiedziała.

Prowadzący podcast zapytał, co oznaczają użyte przez nią wyrażenia. „Zły stan psychiczny to znaczy depresja. Nieodpowiedni ludzie? Ludzie, z którymi pracowałam po "The Voice Kids", jako wytwórnia”, doprecyzowała.

CZYTAJ TAKŻE: Beata Kozidrak potwierdza: będzie film o jej życiu! Aktorka, która ją zagra, musi spełnić kilka warunków. Rozprawiła się też z plotkami na temat córek

Depresja Roksany Węgiel. Jak sobie poradziła?

Okrutne komentarze pod piosenką Lay Low sprawiły, że stan i samopoczucie idolki nastolatków były coraz gorsze. „Myślę, że to była wielka presja, ogromna presja dla tak młodej osoby. Dużo hejtu. Ja tak zawsze sobie wmawiałam, że się nie przejmuję hejtem, ale w pewnym momencie wylało się na mnie tego sporo, przy premierze singla Lay Low, i wtedy naprawdę mnie to uderzyło. Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło. Te komentarze wracały do mnie w najgorszych momentach”, słuchamy.

CZYTAJ TEŻ: Pierwsza żona Janusza Weissa zmarła, z drugą doczekał się dwóch synów. Taki był prywatnie

Choć wiele osób najlepszą pomoc otrzymuje u terapeutów, w przypadku Roxie wystarczyło wsparcie bliskiej osoby. „Potrzebowałam pomocy, potrzebowałam też chyba najbardziej wsparcia bliskich, bo przez ostatnie parę lat, ja w ogóle prawie nie miałam z nimi kontaktu, nie widywałam się ze swoją mamą, ze swoim rodzeństwem, więc też potrzebowała takiego czasu, po prostu takiego wytchnienia. Nie ukrywam, że w tamtym momencie najbardziej pomogła mi moja mama. Nie udałam się do żadnego psychologa, ale mama pełniła trochę jego funkcję. Dużo się modliłam, medytowałam, chodziłam na spacery”, przyznała wokalistka. 

Jeżeli masz podejrzenie, że cierpisz na depresję lub chcesz porozmawiać o swoim słabym samopoczuciu, pomoc uzyskasz w wielu przyjaznych miejscach. Oto kilka z nich:
  • Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania (22) 484 88 01
  • Telefon zaufania dla dzieci 116 111
  • Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.