Roksana Węgiel przyznała się do depresji. Pomogła jej bliska osoba: „Dużo się modliłam”
„Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło”, dodała
Anyone I Want to Be oraz Lay Low to jedne z pierwszych singli Roksany Węgiel, która niedawno osiągnęła pełnoletność. Gdy piosenkarka była o 4 lata młodsza i promowała wspomnianą jako drugą piosenkę, wylała się na nią fala hejtu. Sugerowana, że nastolatka śpiewa w niej o rzeczach, które nie przystoją tak młodej osobie. Okazuje się, że gwiazda młodego pokolenia przypłaciła tamtą sytuację depresją.
Roksana Węgiel o przerwie w karierze i depresji
W rozmowie z Żurnalistą 18-letnia piosenkarka wyjawiła kulisy przerwania swojej kariery. Zahaczyła też o temat tego, że zmieniła niedawno wytwórnię, w której wydaje albumy. „Miałam taki moment, że po paru latach nieustannej rutyny, musiałam powiedzieć "stop", bo w sumie też wydarzenia, które się gdzieś tam zadziały przy pracy z nieodpowiednimi ludźmi, wpędziły mnie w zły stan psychiczny”, powiedziała.
Prowadzący podcast zapytał, co oznaczają użyte przez nią wyrażenia. „Zły stan psychiczny to znaczy depresja. Nieodpowiedni ludzie? Ludzie, z którymi pracowałam po "The Voice Kids", jako wytwórnia”, doprecyzowała.
Depresja Roksany Węgiel. Jak sobie poradziła?
Okrutne komentarze pod piosenką Lay Low sprawiły, że stan i samopoczucie idolki nastolatków były coraz gorsze. „Myślę, że to była wielka presja, ogromna presja dla tak młodej osoby. Dużo hejtu. Ja tak zawsze sobie wmawiałam, że się nie przejmuję hejtem, ale w pewnym momencie wylało się na mnie tego sporo, przy premierze singla Lay Low, i wtedy naprawdę mnie to uderzyło. Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło. Te komentarze wracały do mnie w najgorszych momentach”, słuchamy.
Zobacz także
CZYTAJ TEŻ: Pierwsza żona Janusza Weissa zmarła, z drugą doczekał się dwóch synów. Taki był prywatnie
Choć wiele osób najlepszą pomoc otrzymuje u terapeutów, w przypadku Roxie wystarczyło wsparcie bliskiej osoby. „Potrzebowałam pomocy, potrzebowałam też chyba najbardziej wsparcia bliskich, bo przez ostatnie parę lat, ja w ogóle prawie nie miałam z nimi kontaktu, nie widywałam się ze swoją mamą, ze swoim rodzeństwem, więc też potrzebowała takiego czasu, po prostu takiego wytchnienia. Nie ukrywam, że w tamtym momencie najbardziej pomogła mi moja mama. Nie udałam się do żadnego psychologa, ale mama pełniła trochę jego funkcję. Dużo się modliłam, medytowałam, chodziłam na spacery”, przyznała wokalistka.
Jeżeli masz podejrzenie, że cierpisz na depresję lub chcesz porozmawiać o swoim słabym samopoczuciu, pomoc uzyskasz w wielu przyjaznych miejscach. Oto kilka z nich:
Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222
Antydepresyjny Telefon Zaufania (22) 484 88 01
Telefon zaufania dla dzieci 116 111
Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123