Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Viva! 24/2023
Fot. Rafał Masłow
Z ŻYCIA GWIAZD

Magdalena Popławska szczerze o terapii: „Zbyt długo brakowało mi poczucia własnej wartości”

Aktorka przyznała, że korzysta z pomocy terapeuty: „Chcę bardziej siebie kochać”

Maria Elas 13 maja 2024 09:47
Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Viva! 24/2023
Fot. Rafał Masłow

W najnowszym wywiadzie Magdalena Popławska wyznała szczerze, że korzysta z pomocy terapeuty. Aktorka opowiedziała o tym, jak praca nad sobą pomogła jej w życiu i ile zawdzięcza specjalistom. „Chcę bardziej siebie kochać, doceniać, nie osądzać, nie obwiniać” mówi. 

Magdalena Popławska ma za sobą trudne dzieciństwo

Magdalena Popławska, aktorka wcielająca się w tytułową rolę Agnieszki Osieckiej w głośnym serialu z 2020 r. „Osiecka” w najnowszej rozmowie z Agnieszką Litorowicz-Siegert opowiedziała o tym, że od jakiegoś czasu uczęszcza na terapię. Jak tłumaczy, nie ma czego się wstydzić; wręcz przeciwnie: pracę nad sobą i swoim wnętrzem uważa za ogromny atut. „Mam 44 lata i chcę nareszcie poczuć lekkość bytu. Chcę być łatwiejsza dla siebie, wyrozumiała. Chcę bardziej siebie kochać, doceniać, nie osądzać, nie obwiniać” mówiła.

Jak się okazało, artystka nie zawsze miała łatwo w życiu. W wywiadzie, którego udzieliła VIVIE! wraz ze swoją siostrą, Aleksandrą Popławską, wyznała, że już w dzieciństwie pojawiły się ich pierwsze problemy, u których źródła leżą ich rodzice, a przede wszystkim choroba alkoholowa ich ojca: „Kompletnie się z mamą nie dobrali: woda i ogień. Często zamykał się w swoim pokoju. Chyba był dosyć samotny. I wpadł w alkoholizm” wyznała Aleksandra Popławska. 

Chociaż te doświadczenia odbiły na nich niemałe piętno, na szczęście z czasem siostry postanowiły przestać rozpamiętywać przeszłość. Teraz chcą skupić się na tym, co dzieje się w ich życiu w danym momencie. Właśnie dlatego Magdalena Popławska zdecydowała się sięgnąć po pomoc  terapeuty. 

Czytaj też: Jest córką słynnej aktorki, długo nie mogły dojść do porozumienia. Tak dziś wygląda

Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Viva! 24/2023
Fot. Rafał Masłow
Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Viva! 24/2023

Magdalena Popławska korzysta z pomocy terapeuty i leków

Aktorka przyznała, że terapia pozwoliła jej w końcu odetchnąć pełną piersią. W ostatnich latach napotkała wiele przeszkód: głównie tych mentalnych. „Teraz chcę inaczej. Zbyt długo brakowało mi poczucia własnej wartości, to wyrządza wiele szkód. Nie tylko mnie, ale też ludziom dookoła. Na szczęście można poszukać sposobów, by z tego wyjść” wyznała w rozmowie z Twoim Stylem. Artystka zdecydowała się także otwarcie przyznać, że oprócz rozmów z terapeutą, bardzo pomagają jej również przypisane leki. 

Magdalena Popławska przyznała, że sama podchodziła do tego tematu dość sceptycznie. Na szczęście z biegiem czasu wyzbyła się tego uprzedzenia: „Mnie pomogły leki. Choć wciąż panuje przekonanie, że to coś ekstremalnego. Słyszę: „Farmakologia? Ale po co? Nie jest ze mną tak źle, żeby brać prochy!”. A ja doświadczyłam tego, że dzięki lekom i pracy nad sobą moje życie zmieniło jakość. Nie chodzi o to, że przestałam widzieć zło świata. Zdarza mi się płakać z powodu tego, jaki on jest. Ale łatwiej mi zaakceptować to, co trudne, niedoskonałe i nie czuć się winną” mówiła.  

Sprawdź też: Przed laty wszyscy odradzali mu ślub ze starszą ukochaną. Teraz zdradził, jak wygląda ich życie

Magdalena Popławska
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna

Magdalena Popławska

Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Viva! 24/2023
Fot. Rafał Masłow

Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Viva! 24/2023

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.