Bartosz Bielenia
Fot. VIPHOTO/East News
O NIM SIĘ MÓWI

Pierwsza rola Bartosza Bieleni: „Zadebiutował na naszej scenie. Jesteśmy dumni”

Zobaczcie wyjątkowe zdjęcie aktora!

Ksenia Krasko 15 stycznia 2020 18:45
Bartosz Bielenia
Fot. VIPHOTO/East News

Zanim dowiedzieliśmy się, że film Jana Komasy powalczy w tym roku o Oscara, głośno zrobiło się o odtwórcy głównej roli w Bożym ciele. Kariera nietuzinkowego Bartosza Bieleni nabrała tempa, ale tak naprawdę aktor już dawno wiedział, co chce robić. Udowadnia to wyjątkowe zdjęcie, opublikowane przed jeden z teatrów.

Bartosz bielenia: zdjęcie z dzieciństwa Instagram

Chociaż Bartosz Bielenia znany jest głównie z ról filmowych, wszystko zaczęło się od przygody z teatrem. Aktor zadebiutował na scenie już w wieku siedmiu lat! W 1999 roku zagrał w przedstawieniu Mały Książę, w reżyserii Tomasza Hynka. Na Instagramie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pojawiło się urocze zdjęcie.

„Poznajcie tego chłopca? To siedmioletni Bartosz Bielenia jako Mały Książę :) Aktor zadebiutował na naszej scenie w 1999 roku. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy twórcom filmu Boże Ciało nominacji do Oscara! 😊”, czytamy w opisie fotografii.

Bartosz Bielenia: kariera teatralna

„Rodzice, mimo że nie dawali tego po sobie poznać, bardzo nie chcieli, żebym grał. Przed Małym Księciem zapytałem, czy mogę iść na casting, mama powiedziała, że w porządku, mogę sobie iść, a po latach przyznała, że była pewna mojej porażki”, ujawnił Bartosz Bielenia w wywiadzie z portalem dwutygodnik.com.

„Myślała, że da mi ona do myślenia i zrażę się do teatru na lata, a jednak Tomek Hynek zaprosił mnie do spektaklu. Po dwóch latach życia w teatrze wiedziałem, że lepszej roboty nie mogę sobie wyobrazić”, dodał w rozmowie z Łukaszem Saturczakiem.

Szybko udowodnił, że nie stroni od aktorskich wyzwań. Przez lata grał w tak głośnych – i trudnych – sztukach teatralnych, jak Hamlet, Wesele, Płatonow czy Król Lear. Później zadebiutował na dużym ekranie, zachwycając krytyków swoją rolą w filmie Disco Polo, pomimo tego, że zagrał postać drugoplanową.

Ostatni film, w którym możemy podziwiać utalentowanego Bartosza Bielenię – Boże ciało – ma szansę na otrzymanie tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny. Trzymamy kciuki! 

Bartosz Bielenia laureatem Paszportów Polityki 2019

Bartosz Bielenia, Paszporty Polityki 2019
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?