Zobacz nasz ranking!

Ida Marszałek 30 grudnia 2019 19:00

Zrobienie rankingu najlepszych filmów przyszło nam w tym roku z największą trudnością. My cierpimy, próbując dokonać niemożliwego wyboru, natomiast widzowie nie mieli w 2019 roku na co narzekać.  Twórcy filmowi wyjątkowo nas rozpieszczali. Były historie miłosne, tajemnice, sensacyjne wyznania. Było studium chorób psychicznych, wojny na królewskim dworze i te na przedmieściach. Były powroty starych wyjadaczy oraz interesujące odkrycia. Podjęliśmy jednak wyzwanie i wyznaczyliśmy 10 filmów, które zasługują na szczególne uznanie. Zobacz naszą galerię i przekonaj się, które premiery filmowe najbardziej nas zachwyciły w 2019 roku! 

1/10
Za co kochamy ten film?
Copyright @Kadr z filmu "Historia małżeńska"
1/10

"Historia małżeńska" reż. Noah Baumbach

"Sprawa Kramerów" na miarę naszych czasów. Uzupełniające się perspektywy Charliego i Nicole stworzyły kompletną, pełną bólu opowieść o przejrzałym uczuciu i puściły w niepamięć tragedię Dustina Hoffmana uczącego się robić tosty.

2/10
Film Parasite
Copyright @Materiały prasowe
2/10

"Parasite" reż. Joon-ho Bong

Słowo "parasite" oznacza "pasożyta". W filmie Joon-ho Bonga nie jest jednak jasne kto pełni rolę tego drapieżnego szkodnika - uboga rodzina, która podstępem dostaje zatrudnienie w bogatym domu, czy czerpiący korzyści z jej ciężkiej pracy milionerzy.

3/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Joker"
3/10

"Joker" reż. Todd Phillips

Joaquin Phoenix przechodzi samego siebie  prezentując najbardziej pogłębiony portret szalonego błazna w historii kina. Jego kreacja jest przestrogą dla nas wszystkich. "Joker" dowodzi, że zło nie jest bytem samoistnym, a efektem ignorancji i okrucieństwa.

4/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Boże Ciało"
4/10

"Boże Ciało" reż. Jan Komasa

Nasz kandydat do Oscara, z którego możemy być dumni nawet jeśli nie otrzyma statuetki. Fantastyczny Bartosz Bielenia i inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o tym, że tę prawdziwie szczerą wiarę można znaleźć nawet w zapomnianym przez Boga zakładzie poprawczym.  

5/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Wysoka dziewczyna"
5/10

"Wysoka dziewczyna" reż. Kantemir Bałagow

Rosyjski reżyser pochyla się nad losem żyjących ofiar II wojny światowej i za pomocą przepięknych kadrów ukazuje próbę otrząśnięcia się z ogromnej traumy. Jednak spod nowej warstwy farby w świeżo pomalowanym mieszkaniu bohaterek wciąż wyziera stara tapeta.

6/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Słodziak"
6/10

"Słodziak" reż. Alma Har'el

Dla Shia'i LaBeoufa film terapeutyczny, dla widzów szokujący. Na półtorej godziny wchodzimy do umysłu sławnego aktora i wraz z nim przeżywamy traumatyczne dzieciństwo. Brawa dla LaBeoufa za niespotykaną odwagę, z którą zafundował nam ten emocjonalny rollercoaster.

7/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Lighthouse"
7/10

"Lighthouse" reż. Robert Eggers

Czarno-białe ziarniste kadry doprowadzają nas do stanu konsternacji zacierając granicę świata rzeczywistego i ułudy. Jednak na prawdziwe wyżyny "Lighthouse" wznosi się za sprawą Roberta Pattinsona i Willema Dafoe oraz ich grubiańskich rozmów. 

8/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Irlandczyk"
8/10

"Irlandczyk" reż. Martin Scorsese

Mistrz kina powraca w starym dobrym stylu, jednak bogatszy o nowe doświadczenia. Do jego stałej ekipy dołącza Al Pacino i od razu każe nam żałować, że nastąpiło to tak późno. Irlandczyk to dzieło dojrzałe i uduchowione, którego nie sposób podsumować jednym zdaniem.

9/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Portret kobiety w ogniu"
9/10

"Portret kobiety w ogniu" reż. Céline Sciamma

Mit o Orfeuszu i Eurydyce nabiera feministycznych znaczeń i przenosi się do XVIII-wiecznej Bretonii. Historia romansu między młodą kobietą wydawaną za mąż wbrew swojej woli i jej portrecistką to jedno z największych zaskoczeń tegorocznego festiwalu w Cannes.

10/10
Zobacz nasz ranking
Copyright @Kadr z filmu "Faworyta"
10/10

"Faworyta" reż. Jorgos Lantimos

Słynący z nieszablonowych rozwiązań grecki reżyser tym razem sięga po konwencję kina kostiumowego. Nie oznacza to jednak, że rezygnuje ze swoich przyzwyczajeń. Olivia Colman, Emma Stone i Rachel Weisz biją się o wpływy na dworze w iście groteskowym stylu.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.