Anonymous, Donald Trump
Fot. Getty Images / East News
O TYM SIĘ MÓWI

Anonymous uderzają w Donalda Trumpa i rodzinę królewską. Jak wiele ujawnią?

Śmierć księżnej Diany nie była przypadkowa?

Redakcja VIVA! 1 czerwca 2020 15:55
Anonymous, Donald Trump
Fot. Getty Images / East News

Anonymous powraca. Grupa anonimowych hakerów oznajmiła, że dysponują dowodami, które mogą pogrążyć m.in. Donalda Trumpa i brytyjską rodzinę królewską. To ich odpowiedź na zamieszki w USA, wywołane brutalnym zatrzymaniem George’a Floyda i jego śmiercią w następstwie czynów jednego z policjantów.

Anonymous oskarża Donalda Trumpa i rodzinę królewską

Aktywiści z Anonymous milczeli przez kilka lat, ale obserwatorzy ich wcześniejszych działań nie mieli wątpliwości, że powrócą w związku z trwającymi w USA protestami. „Brutalność policji i morderstwa to powszechny problem w Stanach Zjednoczonych, [...] ale departament policji w Minneapolis jest jednym z najgorszych, jeśli chodzi o przemoc i korupcję”, przekazała anonimowa osoba w masce Guya Fawkesa.

„Brutalne zabójstwo George’a Floyda, które wywołało protesty i oburzenie narodowe, to tylko wierzchołek góry lodowej na długiej liście głośnych przypadków śmierci z rąk policji”, dodała postać. Anonymous domagają się sprawiedliwej kary dla osób, odpowiedzialnych za śmierć Floyda. „Ci oficerowie muszą stanąć przed sądem. Oficer Chauvin powinien zostać oskarżony o morderstwo. [...] Dlatego będziemy odsłaniać wasze zbrodnie przed światem. Jesteśmy legionem. Spodziewajcie się nas”.

Hakerzy zapowiedzieli, że opublikują listę osób (zwaną The Little Black Book of Jeffrey Epstein), związanych z Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o przestępstwa seksualne na nieletnich. Na liście podobno są takie nazwiska jak Donald, Ivanka i Ivana Trump, Naomi Campbell, Mick Jagger czy Will Smith.

Epstein został skazany i odebrał sobie życie w więzieniu. Niektórzy nie wierzą, że popełnił samobójstwo – jedna z wersji zakłada, że było to zlecenie, które miało uniemożliwić mężczyźnie ujawnienie informacji o innych. Z tym wiąże się kolejna sprawa, którą poruszają hakerzy. Według ich założeń, brytyjska rodzina królewska miała zaplanować zabójstwo księżnej Diany. Żona księcia Karola miała szantażować monarchię dowodami, potwierdzającymi ich udział w działalności Epsteina.

Anonymous mają ujawniać kolejne tajemnice, jeśli policja będzie atakować protestujących. Posty aktywistów znikają z Twittera, jednak internauci masowo publikują screeny. Wynika z nich m.in., że Donald Trump miał zgwałcić 13-letnie dziecko. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.