Anna i Tomasz Kalita
Fot. Szymon Szcześniak / LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Anna Kalita wspomina męża. Zamierza uczcić imię Tomasza Kality w wyjątkowy sposób

Od jego śmierci minęły dwa lata...

Weronika Kostyra 12 stycznia 2019 17:46
Anna i Tomasz Kalita
Fot. Szymon Szcześniak / LAF AM

Tomasz Kalita zmarł po wyczerpującej walce z glejakiem mózgu 16 stycznia 2017 roku. Były rzecznik SLD do końca walczył o zalegalizowanie w Polsce medycznej marihuany. Po jego śmierci misję kontynuowała jego pogrążona w żałobie żona. W końcu udało się i medyczna marihuana lada dzień trafi do sprzedaży. Anna Kalita była gościem programu Dzień dobry TVN, gdzie opowiedziała o postępach w sprowadzaniu leku do Polski. Wyznała też zamierza założyć fundację imienia swojego męża, by nikt o nim nie zapomniał.

Anna Kalita o żałobie po Tomaszu Kalicie

Dwa lata po śmierci ukochanego męża Anna Kalita nadal nie może pogodzić się z jego odejściem. „Do dzisiaj mi się nie mieści w głowie to, że Tomeczek umarł. Ja bardzo wielu psychologów poznałam od czasu jego choroby i śmierci. Mogłabym już chyba stworzyć poczet psychologów polskich. Wiem, że ostatnim etapem żałoby powinno być pogodzenie się. Niestety ja nie potrafię sobie wyobrazić jak można się pogodzić z tym, że mężczyzna mojego życia, taki cudowny człowiek umarł. Nie mieści mi się też w głowie, że ktokolwiek mógłby o nim zapomnieć, bo to był bardzo dobry, mądry człowiek. Bardzo bym chciała, żeby o nim pamiętano i żeby zrobić jeszcze coś dobrego”, powiedziała w programie Dzień dobry TVN. Ma nadzieję, że fundacja zacznie działać w tym roku.

Anna Kalita wyznała, że minione dwa lata były dla niej niezwykle trudne. Bywały chwile, kiedy nie wiedziała, jak poradzić sobie z rozpaczą. „Kiedy rzeczywistość jest nie do wytrzymania, to człowiek chce się od niej po prostu odciąć. Uciekałam od rzeczywistości w różny sposób. Przede wszystkim zamykałam się w domu, zerwałam kontakt z większością osób i ciągle żyłam przeszłością, rozpaczałam, wspominałam. Ale przychodzi taki moment, że stwierdziłam, że jednak z rzeczywistością się trzeba zmierzyć, jakkolwiek miałaby być bolesna”, zdradziła.

Na szczęście obecnie czuje się dużo silniejsza. „Dziś jestem gotowa, żeby pójść do przodu. Dwa lata to jest dużo czasu i chyba otrząsnęłam się już z tego letargu”, powiedziała. Wcześniej kierował nią cel, jakim było zalegalizowanie medycznej marihuany. Teraz przed nią kolejne zadanie – założenie fundacji. 

Tomasz i Anna Kalitowie
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?