Anna Józefina Lubieniecka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Kiedyś śpiewała z Varius Manx. Później zniknęła. Co dziś robi i jak wygląda Anna Józefina Lubieniecka?

To ona 10. lat temu zastąpiła Monikę Kuszyńską w popularnym zespole

Redakcja VIVA! 18 marca 2022 07:58
Anna Józefina Lubieniecka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

To ona dziesięć lat temu zastąpiła Monikę Kuszyńską w Varius Manx. Chociaż do dzisiaj wdzięczna jest za szansę, którą otrzymała, wokalistka nie spełniała się artystycznie. Po trzech latach odeszła z zespołu, żeby rozpocząć karierę solową. Życie ułożyła sobie jednak dopiero poza granicami Polski. Nadal tworzy muzykę, lecz stałe zatrudnienie zdobyła w innej dziedzinie. Anna Józefina Lubieniecka świętuje dziś swoje 34. urodziny. Czym się zajmuje?

Anna Józefina Lubieniecka jako była wokalistka Varius Manx

Zanim otrzymała propozycję współpracy z zespołem Varius Manx, miała już imponujące doświadczenie. W 2004 roku zagrała główną rolę w musicalu Janusza Stokłosy Romeo i Julia. Widowisko na podstawie dramatu Shakespeare’a Teatru Buffo wyreżyserował Janusz Józefowicz. Ponadto dwukrotnie brała udział w programie Szansa na sukces. Wokalistka zwyciężyła w odcinku z zespołem Wilki, czym zapewniła sobie występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Swój talent zaprezentowała podczas konkursu Debiuty, którego także została zwyciężczynią. Przez trzy lata była solistką w zespole Piotra Rubika. 

Anna Józefina Lubieniecka w 2010 roku weszła w skład grupy Varius Manx, zastępując tym samym Monikę Kuszyńską. Po roku wydali wspólnie płytę Eli. Chociaż do dzisiaj ceni sobie doświadczenie, które zyskała, będąc częścią zespołu, wokalistka nie ukrywa, że musiała też wiele poświęcić. „Musiałam zrezygnować ze wszystkiego! Ale czas w Varius Manx bardzo mnie wzbogacił. Robert stworzył mi doskonałe warunki do pracy, pomógł mi się ogarnąć... Czułam, że się rozwijam”, powiedziała w wywiadzie dla Echa Dnia. Po czasie zorientowała się jednak, że nie spełnia się już artystycznie. Odeszła z zespołu po trzech latach współpracy. „Czułam, że ta przygoda się skończyła; że nadszedł czas, aby wyfrunąć z gniazda”, przyznała. 

Czytaj także: Patricia Kazadi była na szczycie, potem zniknęła z show-biznesu. Co dziś robi i jak wygląda jej życie?

Anna Józefina Lubieniecka, Varius Manx
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka z zespołem Varius Manx, 25.06.2011 rok 

Czym dziś zajmuje się Anna Józefina Lubieniecka?

Anna Józefina Lubieniecka nie chciała być znana jako jedna z wokalistek Roberta Jansona, dlatego po odejściu z Varius Manx zniknęła z blasku reflektorów. Jak podaje Pomponik, wyjechała na wieś, zaszyła się w podwarszawskim domu rodziców, nie przyjmowała żadnych propozycji zawodowych, choć dostała oferty udziału w kilku projektach. Później okazało się, że przygotowywała się do rozpoczęcia kariery solowej.

Pod koniec 2014 roku powróciła na polską scenę muzyczną pod pseudonimem Lari Lu. Wydała wtedy swój debiutancki album studyjny 11. Płyta jednak nie przyniosła artystce sukcesu. „Przeszła bez echa, ale i tak jestem z niej dumna”, powiedziała wokalistka w jednym z wywiadów.

Nie mogąc znaleźć swojego miejsca w polskim przemyśle muzycznym, Anna Józefina Lubieniecka szczęścia postanowiła szukać za granicą. Dostała pracę w agencji zajmującej się organizacją eventów w Berlinie, gdzie mieszka do dziś. Współpracuje z muzykami związanymi z niezależną wytwórnią Alexa Stolza. „Pewnego dnia zaczęłam rozmawiać sama ze sobą i doszłam do wniosku, że nie chcę mieszkać w Polsce, bo nic mnie tu nie trzyma. A że od zawsze kochałam Berlin, wybór nowego miejsca zamieszkania był oczywisty”, cytuje słowa artystki Pomponik

Anna Józefina Lubieniecka nadal tworzy. Rozpoczęła pracę nad nową płytą, która ukazać ma się niebawem. „Jestem szczęśliwa, ale nie mam wielkich oczekiwań. Wiem, że marzenia nie zawsze się spełniają”, przyznała wokalistka.  

Czytaj także: Piotr Kupicha obchodzi kolejne urodziny! Tak zmienił się wokalista zespołu Feel

Anna Józefina Lubieniecka podczas Festiwalu Opole 2011:

Anna Józefina Lubieniecka, Opole 2011
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka, Festiwal w Opolu, 10.06.2011 rok

Anna Józefina Lubieniecka, Opole 2011
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka, Festiwal w Opolu, 10.06.2011 rok

Anna Józefina Lubieniecka, 19.09.2011 Sniadanie w chmurach z radiem WAWA
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka, Śniadanie w chmurach z radiem WAWA, 19.09.2011 rok

Anna Józefina Lubieniecka przed studiem DDTVN, Warszawa, 06.03.2021 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka przed studiem "Dzień Dobry TVN", Warszawa, 06.03.2021 rok

Anna Józefina Lubieniecka przed studiem DDTVN, Warszawa, 12.05.2021 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka przed studiem "Dzień Dobry TVN", Warszawa, 12.05.2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…