Anna Józefina Lubieniecka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Była wokalistką Varius Manx. Czym dziś zajmuje się Anna Józefina Lubieniecka?

Życie ułożyła sobie zagranicą...

Redakcja VIVA! 18 marca 2021 08:29
Anna Józefina Lubieniecka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

To ona dziesięć lat temu zastąpiła Monikę Kuszyńską w Varius Manx. Chociaż do dzisiaj wdzięczna jest za szansę, którą otrzymała, wokalistka nie spełniała się artystycznie. Po trzech latach odeszła z zespołu, żeby rozpocząć karierę solową. Życie ułożyła sobie jednak dopiero poza granicami Polski. Nadal tworzy muzykę, lecz stałe zatrudnienie zdobyła w innej dziedzinie. Anna Józefina Lubieniecka świętuje dziś 33 urodziny, a my sprawdzamy, czym się zajmuje.

Anna Józefina Lubieniecka - była wokalistka Varius Manx

Zanim otrzymała propozycję współpracy z zespołem Varius Manx, miała już imponujące doświadczenie. W 2004 roku zagrała główną rolę w musicalu Janusza Stokłosy Romeo i Julia. Widowisko na podstawie dramatu Shakespeare’a Teatru Buffo wyreżyserował Janusz Józefowicz. Ponadto dwukrotnie brała udział w programie Szansa na sukces. Wokalistka zwyciężyła w odcinku z zespołem Wilki, czym zapewniła sobie występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Swój talent zaprezentowała podczas konkursu Debiuty, którego także została zwyciężczynią. Przez trzy lata była solistką w zespole Piotra Rubika. 

Anna Józefina Lubieniecka w 2010 roku weszła w skład grupy Varius Manx, zastępując tym samym Monikę Kuszyńską. Po roku wydali wspólnie płytę Eli. Chociaż do dzisiaj ceni sobie doświadczenie, które zyskała będąc częścią zespołu, wokalistka nie ukrywa, że musiała też wiele poświęcić. „Musiałam zrezygnować ze wszystkiego! Ale czas w Varius Manx bardzo mnie wzbogacił. Robert stworzył mi doskonałe warunki do pracy, pomógł mi się ogarnąć... Czułam, że się rozwijam”, powiedziała w wywiadzie dla Echa Dnia. Po czasie zorientowała się jednak, że nie spełnia się już artystycznie. Odeszła z zespołu po trzech latach współpracy. „Czułam, że ta przygoda się skończyła; że nadszedł czas, aby wyfrunąć z gniazda”, przyznała. 

Anna Józefina Lubieniecka z zespołem Varius Manx w 2011 roku:

Anna Józefina Lubieniecka, Varius Manx
Fot. TRICOLORS/East News

Czym dziś zajmuje się Anna Józefina Lubieniecka?

Anna Józefina Lubieniecka nie chciała być znana jako jedna z wokalistek Roberta Jansona, dlatego po odejściu z Varius Manx zniknęła z blasku reflektorów. Jak podaje Pomponik, wyjechała na wieś, zaszyła się w podwarszawskim domu rodziców, nie przyjmowała żadnych propozycji zawodowych, choć dostała oferty udziału w kilku projektach. Później okazało się, że przygotowywała się do rozpoczęcia kariery solowej.

Pod koniec 2014 roku powróciła na polską scenę muzyczną pod pseudonimem Lari Lu. Wydała wtedy swój debiutancki album studyjny 11. Płyta jednak nie przyniosła artystce sukcesu. „Przeszła bez echa, ale i tak jestem z niej dumna”, powiedziała wokalistka w jednym z wywiadów.

Nie mogąc znaleźć swojego miejsca w polskim przemyśle muzycznym, Anna Józefina Lubieniecka szczęścia postanowiła szukać zagranicą. Dostała pracę w agencji zajmującej się organizacją eventów w Berlinie, gdzie mieszka do dziś. Współpracuje z muzykami związanymi z niezależną wytwórnią Alexa Stolza. „Pewnego dnia zaczęłam rozmawiać sama ze sobą i doszłam do wniosku, że nie chcę mieszkać w Polsce, bo nic mnie tu nie trzyma. A że od zawsze kochałam Berlin, wybór nowego miejsca zamieszkania był oczywisty”, cytuje słowa artystki Pomponik

Anna Józefina Lubieniecka nadal tworzy. Rozpoczęła pracę nad nową płytą, która ukazać ma się niebawem. „Jestem szczęśliwa, ale nie mam wielkich oczekiwań. Wiem, że marzenia nie zawsze się spełniają”, przyznała wokalistka. 

Anna Józefina Lubieniecka podczas Festiwalu Opole 2011:

Anna Józefina Lubieniecka, Opole 2011
Fot. TRICOLORS/East News

Anna Józefina Lubieniecka, Opole 2011
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.