Piotr Kupicha, Dzień Dobry TVN, 2014
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
ZE ŚWIATA MUZYKI

Piotr Kupicha wraca na scenę w wielkim stylu! Tak zmienił się wokalista zespołu Feel

Posłuchaj nowego utworu grupy

Olga Figaszewska 14 września 2021 15:45
Piotr Kupicha, Dzień Dobry TVN, 2014
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

To wspaniała niespodzianka dla fanów zespołu Feel i Piotra Kupichy. Zespół powraca z nowym singlem. W sieci już pojawił się klip do utworu Lubię na Ciebie patrzeć. Kiedy pojawi się krążek grupy? Zobacz, jak zmienił się wokalista zespołu Feel! Piotr Kupicha przeszedł dużą metamorfozę?

Piotr Kupicha – tak zmienił się wokalista grupy Feel

Od piętnastu lat jest liderem i wokalistą zespołu Feel. Piotr Kupicha stoi na czele jednego z najpopularniejszych popowych zespołów w Polsce. Grupa na swoim koncie ma szereg hitów, które z miejsca podbijały serca wiernych słuchaczy. Chyba każdy zna przeboje: „Pokonaj Siebie”, „Pokaż na co Cię stać”, „Jak anioła głos”, „W odpowiedzi na Twój list”, „Pokaż mi niebo”.  W 2007 za utwór „A gdy jest już ciemno” zespół otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Sopot Festival oraz Telekamerę „TeleTygodnia”.

To był szczyt ich popularności. „Graliśmy praktycznie cały czas. Tak naprawdę mieliśmy tylko wtorek i środę wolną, później półtora tygodnia w trasie i tak przez pięć lat”, mówił Piotr Kupicha w najnowszej rozmowie z serwisem Pejada.pl. 

Zobacz też: 18 lat temu wylansował ogromny przebój Siłacz i... zniknął! Co dziś robi Marcin Rozynek?

Piotr Kupicha, 2008 rok
Fot. WLODZIMIERZ ADAM PUZIO/REPORTER

Piotr Kupicha w 2008 roku

Piotr Kupicha, Festiwal w Sopocie, 2021
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Piotr Kupicha na Festiwalu w Sopocie, 2021 rok

Zespół Feel zdobył wiele wyróżnień i nominacji. Dotychczas wydano cztery krążki, a ostatni ukazał się w 2016 roku. Teraz artyści przygotowują się do wydania nowego albumu.

„Mamy już 11 piosenek. Jest to bardzo duża liczba, porównując do tego, co się działo przed pandemią, kiedy nie mieliśmy nic albo maksymalnie jedną piosenkę. Trochę rozleniwiliśmy się w tym czasie, ale było to nam bardzo potrzebne”, zwierzał się Piotr Kupicha w rozmowie z Plejadą.

Piotr Kupicha czerpie ogromną radość z koncertowania, spotkań z fanami. Nie ukrywa, że wciąż jako twórca potrzebuje nowych bodźców i doświadczeń, by się rozwijać. Prywatnie artysta rockandrollowe lata ma już dawno za sobą. Teraz poświęca się wychowaniu pociech i zaznacza, że najważniejsze, to zachować w życiu równowagę. „Czas leci do przodu i rola ojca jest dla mnie bardzo ważna. Biorę za swoje dzieci dużą odpowiedzialność i wiem, że nie może im po prostu niczego zabraknąć”, dodawał w Plejadzie.

Zespół Feel powraca z nowym albumem

Już w pierwszej połowie 2022 roku na rynku pojawi się nowa płyta zespołu Feel. Grupa zaskoczy nas wyjątkowym brzmieniem z lat 80. w nowoczesnej aranżacji. Za tekst do utworu odpowiada wokalista, Piotr Kupicha. Muzycznie frontmana grupy wsparł nieoceniony Juliusz Greń.

Teledysk do piosenki w reżyserii Piotra Smoleńskiego, ukazuje piękną miłość dwojga ludzi w jesieni życia. Po obrazku łatwo można wywnioskować, że motyle w brzuchu pojawiają się w każdym wieku!

„Często wyobrażamy sobie, że tylko młodzi ludzie mogą być w sobie zakochani i mieć motyle w brzuchu, a w tym teledysku przypominamy, że miłość dopada nas w każdym wieku. Osoby starsze pod wpływem silnych uczuć też mogą zachowywać się lekkomyślnie i pozwalać sobie na drobne szaleństwa”, mówił Piotr Kupicha w rozmowie z Plejadą.pl.

Posłuchajcie nowego utworu zespołu Feel! Jak Wam się podoba?  
Źródło: Plejada.pl 

Zobacz też: Maciej Silski wygrał 4. edycję programu Idol i zniknął z show-biznesu. Czym dziś się zajmuje?

Piotr Kupicha, Zespół Feel, Feel i Piotr Kupicha powracają
Fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon/materiały prasowe

Piotr Kupicha, Zespół Feel, Feel i Piotr Kupicha powracają
Fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon/materiały prasowe

Piotr Kupicha, Zespół Feel, Feel i Piotr Kupicha powracają
Fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon/materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.