Piotr Kupicha, Dzień Dobry TVN, 2014
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
URODZINY GWIAZD

Piotr Kupicha obchodzi kolejne urodziny! Tak zmienił się wokalista zespołu Feel

Od startu jego popularności mija 15 lat

Olga Figaszewska 16 marca 2022 20:35
Piotr Kupicha, Dzień Dobry TVN, 2014
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

To wyjątkowy dzień dla fanów zespołu Feel i Piotra Kupichy. Frontman kapeli kończy dziś 43 lata. Zobacz, jak zmienił się wokalista zespołu Feel! Czy przeszedł dużą metamorfozę?

Piotr Kupicha – tak zmienił się wokalista grupy Feel

Od szesnastu lat jest liderem i wokalistą zespołu Feel. Piotr Kupicha stoi na czele jednego z najpopularniejszych popowych zespołów w Polsce. Grupa na swoim koncie ma szereg hitów, które z miejsca podbijały serca wiernych słuchaczy. Chyba każdy zna przeboje: „Pokonaj Siebie”, „Pokaż na co Cię stać”, „Jak anioła głos”, „W odpowiedzi na Twój list”, „Pokaż mi niebo”.  W 2007 za utwór „A gdy jest już ciemno” zespół otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Sopot Festival oraz Telekamerę „TeleTygodnia”.

To był szczyt ich popularności. „Graliśmy praktycznie cały czas. Tak naprawdę mieliśmy tylko wtorek i środę wolną, później półtora tygodnia w trasie i tak przez pięć lat”, mówił Piotr Kupicha w rozmowie z serwisem Plejada.pl. 

Zobacz też: Popularność zniszczyła ten związek. Oto trudna historia miłości Piotra Kupichy i Agaty Fręś

Piotr Kupicha, 2008 rok
Fot. WLODZIMIERZ ADAM PUZIO/REPORTER

Piotr Kupicha w 2008 roku

Piotr Kupicha, Festiwal w Sopocie, 2021
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Piotr Kupicha na Festiwalu w Sopocie, 2021 rok

Kariera Piotra Kupichy z Feel

Zespół Feel zdobył wiele wyróżnień i nominacji. Dotychczas wydano cztery krążki, a ostatni ukazał się w 2016 roku. Teraz artyści przygotowują się do wydania nowego albumu. „Mamy już 11 piosenek. Jest to bardzo duża liczba, porównując do tego, co się działo przed pandemią, kiedy nie mieliśmy nic albo maksymalnie jedną piosenkę. Trochę rozleniwiliśmy się w tym czasie, ale było to nam bardzo potrzebne”, zwierzał się Piotr Kupicha w rozmowie z Plejadą we wrześniu 2021 roku.

Piotr Kupicha czerpie ogromną radość z koncertowania, spotkań z fanami. Nie ukrywa, że wciąż jako twórca potrzebuje nowych bodźców i doświadczeń, by się rozwijać. Prywatnie artysta rockandrollowe lata ma już dawno za sobą. Teraz poświęca się wychowaniu pociech i zaznacza, że najważniejsze, to zachować w życiu równowagę. „Czas leci do przodu i rola ojca jest dla mnie bardzo ważna. Biorę za swoje dzieci dużą odpowiedzialność i wiem, że nie może im po prostu niczego zabraknąć”, dodawał w Plejadzie.

Już w pierwszej połowie 2022 roku na rynku pojawić się miała nowa płyta zespołu Feel. Grupa chciała zaskoczyć nas wyjątkowym brzmieniem z lat 80. w nowoczesnych aranżacjach. Ze względu na trudne czasy na razie nie wiadomo, kiedy album - promowany przez utwór Lubię na Ciebie patrzeć - pojawi się na rynku.

Piotrowi Kupisze życzymy wszystkiego, co najlepsze. Czekamy na Wasze oceny - czy wokalistka mocno zmienił się przez lata?  

Zobacz też: Maciej Silski wygrał 4. edycję programu Idol i zniknął z show-biznesu. Czym dziś się zajmuje?

Piotr Kupicha, 2007

Piotr Kupicha, 2007
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Nowe zdjęcia Piotra Kupichy

Piotr Kupicha, Zespół Feel, Feel i Piotr Kupicha powracają
Fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon/materiały prasowe

Piotr Kupicha, Zespół Feel, Feel i Piotr Kupicha powracają
Fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon/materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.