Maciej Silski wygrał Idola, co się stało z jego karierą?
Fot. Grąbczewski/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Maciej Silski wygrał 4. edycję programu Idol i zniknął z show-biznesu. Czym dziś się zajmuje?

„Program miał po prostu otworzyć przede mną inne możliwości”

Olga Figaszewska 12 sierpnia 2021 15:05
Maciej Silski wygrał Idola, co się stało z jego karierą?
Fot. Grąbczewski/AKPA

Maciej Silski szesnaście lat temu wygrał program Idol i był uznawany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Na scenie zachwycał, zyskał popularność i sympatię. Nagle zniknął z show-biznesu. Jak dziś wygląda jego życie?

Maciej Silski wygrał 4. edycję programu Idol. Czym się dziś zajmuje? 

Maciej Silski niedawno obchodził niedawno 45 urodziny. Popularność zyskał dzięki udziałowi w programie Idol. Z muzyką był związany od najmłodszych lat. Co ciekawe, nigdy nie marzył o tym, by śpiewać.

„Ktoś powiedział: "zamiast narzekać na ciemność, spróbuj zapalić zapałkę". Tak zrobiłem. Co ciekawe, nigdy nie chciałem być wokalistą. Marzyłem o tym, by być gitarzystą rytmicznym, grać w zespole i stać gdzieś z boku. Nie rzucać się nikomu w oczy. Muzyka miała przenieść mnie w inny wymiar”, mówił w rozmowie z szczecin.naszemiasto.pl.

Pierwszy zespól założył już w liceum. Grupa Fluid Film miała na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Maciej Silski był też związany z innymi grupami – Drive, Waterstone czy Teges Nara.  Nie każdy wie, że chwytał się różnych zawodów (był kajdaniarzem w porcie, kucharzem, ogrodnikiem). Chciał spróbować swoich sił, szukał nowych doświadczeń i wyzwań. Ale muzyka okazała się tą właściwą drogą. Dla niej rzucił studia pedagogiczne i filozoficzne. „Muzyki, niestety, się nie wybiera. Ona wybiera ciebie. Przychodzi któregoś dnia i już zostaje”, zwierzał się w jednym z wywiadów.

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

Sławek Uniatowski, Maciej Silski, Bartosz Szymoniak, czerwiec 2005; Idol 4 - finał
Fot. Warda/AKPA

Sławek Uniatowski, Maciej Silski, Bartosz Szymoniak, czerwiec 2005 

Jego kariera nabrała rozpędu, gdy pojawił się w popularnym muzycznym show. Program Idol był dla niego szansą na realizację planów. Nie spodziewał się wygranej. Jednak młody rockman skradł serca słuchaczy. „Cieszę się, że widzowie mnie polubili, bo jestem facetem, który lubi, jak go ludzie lubią... Będę dla nich śpiewać, nagrywać płyty i koncertować”, mówił.

Maciej Silski w finale pokonał Barka Szymoniaka i Sławka Uniatowskiego. Sięgnął po główną nagrodę, zdobywając powyżej 50% głosów publiczności. Spełniło się jego marzenie i podpisał kontrakt z wytwórnią fonograficzną.

„Wcześniej, wraz z zespołem nie mogliśmy dogadać się z firmami fonograficznymi. Tłumaczyły, że mają mały budżet, płyty się nie sprzedają, ludzie kopiują z internetu i że w związku z tym skupiają się raczej na znanych, zagranicznych artystach bądź popularnych i lubianych krajowych. Czy „Idol” pomógł mi się wypromować? Miał po prostu otworzyć przede mną inne możliwości”, tłumaczył.

Maciej Silski, szansa na sukces, 2006 rok
Fot. Grąbczewski/AKPA

Maciej Silski w 2006 roku

Zobacz też: Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Wokalista otrzymywał kolejne propozycje. Fani mogli podziwiać go m.in. w Szansie na Sukces czy na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Maciej Silski wziął też udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2006, wykonując utwór „Za karę”.

W 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy album Macieja Silskiego – Alodium. Rok później gościł na płycie Bogusława Meca pt. „Duety”. Na swoim koncie ma także projekt „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”. Wokalista został też laureatem 3. nagrody koncertu Premier podczas 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (2007 rok).

Niewiele mówił na temat swojego życia prywatnego. A jak odnalazł się w świecie show-biznesu? „Życie jest brutalne. Show-biznes również nie jest sielanką. Wszystko i tak zależy od pasji. Jeśli człowiek ma przekonanie do tego, co robi i to kocha, potrafi się w tym odnaleźć”, dodawał w komentarzu dla Szczecin.naszemiasto.pl.

W pewnym momencie Maciej Silski zniknął, ale nie porzucił muzyki. Czy wokalista powróci z nowym repertuarem? „Marzy mi się płyta, przy której ludzie będą się bawili. I nie obchodzi mnie, czy ktoś zarzuci mi, że chcę iść w stronę komercji. W śpiewaniu liczą się emocje i... zabawa. Dobra, bardzo dobra zabawa”, cytował słowa wokalisty Pomponik.pl w 2020 roku. Wiadomo, że od pewnego czasu Maciej Silski współpracuje z rockowym zespołem Azyl P.  

Źródło Szczecin Nasze Miasto, wywiad Andrzeja Kusa, Kobieta Onet.pl

TAGI #Idol #idol #muzyka

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.