książę George
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Szokujące słowa anglikańskiego duchownego: „Chrześcijanie powinni się modlić, by książę George był gejem”. Co na to brytyjska rodzina królewska?!

Gabriela Czernecka 3 grudnia 2017 08:55
książę George
Fot. East News

Słowa anglikańskiego duchownego, Kelvina Holdswortha, na temat orientacji seksualnej księcia George'a wywołały poruszenie w sieci. Jego zdaniem każdy chrześcijanin powinien modlić się o to, by czteroletni książę George był gejem. Słowa duchownego wywołały skandal!

Polecamy: Życie czteroletniego George’a w niebezpieczeństwie? Zdjęcie syna Williama znaleziono na internetowym forum terrorystów!

 „Chrześcijanie powinni się modlić, by książę George był gejem”

Jego słowa wywołały sporo kontrowersji. Kim jest Kalvin Holdsworth? To prominentny duchowny szkockiego kościoła episkopalnego, instytucji siostrzanej w stosunku do kościoła anglikańskiego. Autor bloga oraz cieszący się od niedawna popularnością proboszcz Katedry Najświętszej Marii Panny w Glasgow. To właśnie na swoim blogu zamieścił słowa, które wywołały w sieci burzę. „Módlmy się, by książę George, gdy dorośnie, został pobłogosławiony miłością dobrego, młodego dżentelmena”, pisze duchowny Kalvin Holdsworth. 

Według duchownego, gdyby syn księcia Williama i księżnej Kate, książę George, był gejem, to tym samym poprawiłaby się sytuacja homoseksualistów w kościele anglikańskim. Jak twierdzi anglikański pastor, modlitwa w tej intencji, (konkretnej orientacji seksualnej księcia George'a) ma być początkiem wielkiego planu, w którym będzie głośno mówić się o prawach gejów i lesbijek w kościele. Duchowny od lat walczy o to, by kościół anglikański dopuścił do sakramentu małżeństwa pary jednopłciowe. Jego zdaniem ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle jest początkiem zmian w kościele anglikańskim - podając ten przykład, Kalvin odwołuje się do małżeństw rozwodników (Meghan Markle ma na koncie nieudane zaledwie dwuletnie małżeństwo): „Kościół anglikański jest liberalny jeśli chodzi o małżeństwa rozwodników - wciąż jednak nie ma w nim przyzwolenia na śluby gejów i lesbijek”, wyznał w rozmowie z The Independent. 

Anglikański duchowny uważa, że tak naprawdę, wszystko zależy od decyzji jednego człowieka, arcybiskupa Canterbury. „Jest wyjątkowo entuzjastyczny jeśli chodzi o zbliżający się, królewski ślub w kościele. Problem polega na tym, że ten sam zapis w prawie kanonicznym (B30), który on i inni biskupi zamierzają zignorować, by pozwolić rozwódce wziąć ślub w kościele, jest również powodem, dla którego nie mogą w nich zawierać małżeństwa pary homoseksualne” mówi Kalvin Holdsworth i dodaje: „Dlatego pytam: czy arcybiskup wykazywałby taki sam entuzjazm, gdyby członek rodziny królewskiej chciał się pobrać z partnerem tej samej płci”?

Polecamy: Książę George nie chce już chodzić do szkoły! Czy to przez zbyt surowe warunki? A może po prostu jest rozpieszczony?

Książę George gejem - słowa Hodswortha: kontrowersje

Słowa duchownego Kelvina Hodswortha wywołały falę krytyki, nie tylko ze strony internautów, ale także innych duchownych. Zdanie zabrał w tej sprawie nawet były kapelan królowej, pastor Gavin Ashenden:  „Modlenie się o to, by książę George wyrósł na takiego człowieka, kiedy częścią oczekiwań wobec jego osoby w przyszłości jest zapewnienie biologicznego następcy tronu z kobietą, którą pokocha, jest modleniem się o to, by nie był w stanie wypełnić swojej konstytucyjnej roli”. Były kapelan królowej uważa, że takie słowa są nie tyle nie na miejscu, co niechrześcijańskie. Internauci na pastorze Kalvinie nie pozostawili suchej nitki. Pojawiły się jednak głosy, że może mieć trochę racji... Czy jego słowa skomentuje brytyjska rodzina królewska?

Polecamy: Czwarte urodziny najsłodszego dziecka świata, księcia George’a. EKSKLUZYWNE VIDEO

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.