Książę George
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George nie chce już chodzić do szkoły! Czy to przez zbyt surowe warunki? A może po prostu jest rozpieszczony?

Weronika Kostyra 27 września 2017 15:00
Książę George

 

Życie księcia opływa w dostatki i do tej pory było zupełnie beztroskie. Z początkiem września książę George poszedł jednak do prestiżowej szkoły Thomas’ School w londyńskiej dzielnicy Battersea  i nowe obowiązki nie do końca przypadły mu do gustu. Czteroletni następca tronu czuje się przytłoczony i tylko szuka okazji, by opuścić lekcje…

 

Książę George znudził się szkołą?

Książę William codziennie rano przyprowadza syna do szkoły, ponieważ księżna Kate jest obecnie w trzeciej ciąży i cierpi na poranne mdłości. Przez trzy tygodnie zdążył poznać już kolegów i koleżanki George’a, a także innych rodziców. Ostatnio przywitał się z nimi i powiedział podobno: „Zostawiłem George’a, ale nie chciał iść”.

 

Książę William wyznał niedawno, że bardzo denerwował się rozpoczęciem szkoły przez synka: „Jednocześnie rodzice są w powodzi łez, a dzieci czują się absolutnie w porządku”. W pierwszych dniach chłopiec był jeszcze podekscytowany, lecz teraz jego entuzjazm minął i lekcje go nudzą. Nie trwało to długo… Teraz nie chce chodzić do szkoły i stracił nią zainteresowanie. Codziennie prosi za to, by zostać w domu z mamą. Mały książę już nieraz pokazał, że ma charakterek. Robi zabawne miny do fotografów, buntuje się przeciwko noszeniu krótkich spodenek, a jego tata wyznał, że opieka nad dwójką dzieci to prawdziwe wyzwanie i odpowiedzialność, szczególnie kiedy George jest w pobliżu. „George rządzi w ich zabawach, ale Charlotte nie ustępuje mu kroku”, zdradził. „George to mała małpka”, dodał później.

 

Czy szkoła nie podoba się księciu, bo jej regulamin nie pozwala na zawiązywanie przyjaźni między uczniami? Dzieci nie mogą mieć jednego najbliższego przyjaciela, ponieważ niektóre z nich mogłyby w efekcie poczuć się odrzucone, a naczelną zasadą szkoły jest „bądź miły”.

 

Jak widać para książęca ma takie same problemy i zmartwienia wychowawcze jak wszyscy rodzice. Kate i William są w tej sytuacji po raz pierwszy i muszą dopiero nauczyć się jak walczyć z niechęcią dzieci do szkoły.

 

Książę William i książę George
Fot. Instagram @kensingtonroyal

 

Zobacz także: Ma dopiero cztery lata, a już kreuje trendy! Buciki, które miał na sobie książę George znikają ze sklepowych półek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.