Książę George
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George nie chce już chodzić do szkoły! Czy to przez zbyt surowe warunki? A może po prostu jest rozpieszczony?

Weronika Kostyra 27 września 2017 15:00
Książę George

 

Życie księcia opływa w dostatki i do tej pory było zupełnie beztroskie. Z początkiem września książę George poszedł jednak do prestiżowej szkoły Thomas’ School w londyńskiej dzielnicy Battersea  i nowe obowiązki nie do końca przypadły mu do gustu. Czteroletni następca tronu czuje się przytłoczony i tylko szuka okazji, by opuścić lekcje…

 

Książę George znudził się szkołą?

Książę William codziennie rano przyprowadza syna do szkoły, ponieważ księżna Kate jest obecnie w trzeciej ciąży i cierpi na poranne mdłości. Przez trzy tygodnie zdążył poznać już kolegów i koleżanki George’a, a także innych rodziców. Ostatnio przywitał się z nimi i powiedział podobno: „Zostawiłem George’a, ale nie chciał iść”.

 

Książę William wyznał niedawno, że bardzo denerwował się rozpoczęciem szkoły przez synka: „Jednocześnie rodzice są w powodzi łez, a dzieci czują się absolutnie w porządku”. W pierwszych dniach chłopiec był jeszcze podekscytowany, lecz teraz jego entuzjazm minął i lekcje go nudzą. Nie trwało to długo… Teraz nie chce chodzić do szkoły i stracił nią zainteresowanie. Codziennie prosi za to, by zostać w domu z mamą. Mały książę już nieraz pokazał, że ma charakterek. Robi zabawne miny do fotografów, buntuje się przeciwko noszeniu krótkich spodenek, a jego tata wyznał, że opieka nad dwójką dzieci to prawdziwe wyzwanie i odpowiedzialność, szczególnie kiedy George jest w pobliżu. „George rządzi w ich zabawach, ale Charlotte nie ustępuje mu kroku”, zdradził. „George to mała małpka”, dodał później.

 

Czy szkoła nie podoba się księciu, bo jej regulamin nie pozwala na zawiązywanie przyjaźni między uczniami? Dzieci nie mogą mieć jednego najbliższego przyjaciela, ponieważ niektóre z nich mogłyby w efekcie poczuć się odrzucone, a naczelną zasadą szkoły jest „bądź miły”.

 

Jak widać para książęca ma takie same problemy i zmartwienia wychowawcze jak wszyscy rodzice. Kate i William są w tej sytuacji po raz pierwszy i muszą dopiero nauczyć się jak walczyć z niechęcią dzieci do szkoły.

 

Książę William i książę George
Fot. Instagram @kensingtonroyal

 

Zobacz także: Ma dopiero cztery lata, a już kreuje trendy! Buciki, które miał na sobie książę George znikają ze sklepowych półek

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.