Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przejmujące wyznanie Andrzeja Strzeleckiego: „Przestaję być sobą i nie mam na to wpływu”

Aktor udzielił szczerego wywiadu

Gabriela Czernecka 18 czerwca 2020 14:46
Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News

Andrzej Strzelecki zmaga się z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli. Rak jest nieoperacyjny, a jedyną szansą na walkę o zdrowie jest podjęcie się innowacyjnego leczenia za oceanem. Szansą dla aktora okazało się specjalne leczenie, którego mógłby się podjąć w Stanach Zjednoczonych. Niestety koszt leczenia jest niewyobrażalnie wysoki. Wynosi aż 37 tys. dolarów miesięcznie, co znacznie przerasta możliwości finansowe gwiazdy Klanu. Aktor postanowił więc poprosić o pomoc w gromadzeniu środków pieniężnych. Teraz Andrzej Strzelecki po raz pierwszy od ujawnienia diagnozy udzielił telewizyjnego wywiadu i mówi wprost: „Przestaję być sobą”. Z ust aktora padły szczere słowa...

Chory na raka Andrzej Strzelecki: Przestaję być sobą

„Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem szczęście w życiu. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku - istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem”, mieliśmy okazję przeczytać kilka tygodni temu na oficjalnej stronie zbiórki. Aktor Klanu Andrzej Strzelecki wyznał, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli, a jego jedyną szansą okazało się specjalne leczenie, którego mógłby podjąć się w Stanach Zjednoczonych.

Niestety koszt leczenia przekracza możliwości finansowe artysty. Postanowił więc poprosić o pomoc swoich fanów. Do tej pory stan zdrowia Andrzeja Strzeleckiego publicznie komentowały jedynie jego żona i córka. Obie apelowały do widzów o pomoc finansową. Teraz wywiadu telewizyjnego udzielił sam aktor, który opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna walka z choroba. Materiał został udostępniony na Facebooku Bądźmy razem TVP. Nie da się nie zauważyć, że Andrzej Strzelecki podupadł na zdrowiu... W trakcie wywiadu aktor wspomniał o leku, który trafił do sprzedaży kilka tygodni temu. To właśnie ten lek może mu pomóc w walce z nowotworem: „Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem też mnie nie opuści”, mówi. 

Jestem w sytuacji w tej chwili takiej, gdzie przestaję być sobą i nie mam na to wpływu

„W aktorstwie najfajniejsze jest to, że człowiek może przez chwilę żyć jakimś innym życiem. Ja jestem w sytuacji w tej chwili takiej, gdzie przestaję być sobą i nie mam na to wpływu. Ten czynnik zewnętrzny to jest choroba, która mnie dorwała”, wyjawia podczas rozmowy. 

W zbiórkę pieniędzy dla Andrzeja Strzeleckiego włączyli się także przedstawiciele świata kultury. Akcję nagłośnili na swoich profilach w social mediach, m.in. aktor i kompozytor Marcin Januszkiewicz czy Zofia Zborowska. „Andrzej Strzelecki, przyjaciel mojego taty i mojej mamy też, mój profesor ze szkoły teatralnej zachorował na raka. Zbiera pieniądze, żeby się leczyć. Jest ciężko. Ale wierzę w to, że wspólnymi siłami nam się uda i on będzie mógł pojechać i się wyleczyć. Jak sam napisał, ma ogromne szczęście w życiu”, napisała na Instagramie. Dziś aktor dziękuje im w wywiadzie, mówiąc wprost: „Jestem bardzo wdzięczny koleżankom, kolegom ze środowiska, że się w tak fantastyczny sposób zjednoczyli. Bardzo Wam dziękuję!”. 

Kwota jest naprawdę ogromna i nie ma wątpliwości, że liczy się każda złotówka. Rodzina stara się zebrać 500 tys. zł, które mogą uratować życie aktora Andrzeja Strzeleckiego. Link do zrzutki znajdziecie tutaj. 

Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News

Andrzej Strzelecki
Fot. AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.