Andrzej Grabowski, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Grabowski szczerze o stanie swojego zdrowia

Aktor ma za sobą kolejną operację

Olga Figaszewska 23 września 2021 13:54
Andrzej Grabowski, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Andrzej Grabowski borykał się problemami zdrowotnymi. Aktor rzadko wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Podczas ostatniego odcinka Tańca z gwiazdami artysta wyznał, że przeszedł kolejną operację. Co mu dolegało? 

Andrzej Grabowski o problemach zdrowotnych

Andrzej Grabowski kilka lat temu postanowił zadbać o swoje zdrowie. Nie można było dłużej ignorować niepokojących sygnałów. W 2010 roku aktor przeszedł operację wymiany stawu biodrowego. Lekarze wszczepili artyście endoprotezę.

Aktor chciał poprawić stan swojego zdrowia i kondycję. Gwiazdor serialu Świat według Kiepskich postanowił poddał się operacji zmniejszenia żołądka. Zwłaszcza, ze nadprogramowe kilogramy znacząco obciążały stawy, co wywoływało ból i pojawiały się problemy z chodzeniem.

 „Osiągnąłem wagę 140 kilo i to już była tak zwana otyłość olbrzymia. To mnie przeraziło, pomyślałem: „Jezus Maria, trzeba coś z tym zrobić”. Poza tym mam dwa sztuczne biodra, cały ten ciężar trzeba było nosić na tych metalach, kolana odmawiały mi posłuszeństwa. Teraz nie czuję, że mam biodra, że mam kolana czyli jest dobrze”, zwierzał się Beacie Nowickiej już w 2019 roku w VIVIE! . 

Andrzej Grabowski zaskoczył potem wszystkich swoją nową figurą podczas pierwszego odcinka 9 sezonu Tańca z Gwiazdami. Dancing with the stars. Wyglądał doskonale i sam przyznał na wizji, że schudł 42 kg!  

Zobacz też: Andrzej Grabowski: „Osiągnąłem wagę 140 kilo i to już była tak zwana otyłość olbrzymia”

Andrzej Grabowski, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Andrzej Grabowski przeszedł metamorfozę

 Aktor wielokrotnie podkreślał, że nie jest na żadnej diecie, tylko pilnuje ilości posiłków i wielkości porcji. Teraz czuje się znacznie lepiej. 

„To była operacja bariatryczna, czyli wycięcie fragmentu żołądka, co powoduje brak łaknienia (...) Nie stosuję żadnej jakościowej diety, tylko ilościową, którą narzuca mój żołądek. Czyli mniej zryć - jak śpiewał Młynarski, co jest naprawdę świetną dietą. Niczym innym nie osiągnąłem tego rezultatu, tylko metodą mniej zryć”, tłumaczył w 2019 roku w VIVIE.  

W trakcie ostatniego odcinka Tańca z gwiazdami, aktor przypomniał, że przeszedł zabieg drugiego biodra. „Ja mogę zatańczyć taniec współczesny z dwoma sztucznymi biodrami”, żartował.

Życzmy dużo zdrowia! 

Sprawdź też: Córka Andrzeja Grabowskiego wkrótce zostanie mamą! Aktorka zdradziła płeć dziecka!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.