Taniec z Gwiazdami, taniec z gwiazdami, logo
Fot. materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

„Taniec z gwiazdami” bez udziału publiczności! Wszystko przez koronawirusa

Producenci podjęli zaskakującą decyzję

Konrad Szczęsny 11 marca 2020 17:11
Taniec z Gwiazdami, taniec z gwiazdami, logo
Fot. materiały prasowe

Jak podali przedstawiciele telewizji Polsat przed godziną 16.00, w najbliższy piątek 13 marca odcinek „Tańca z gwiazdami” odbędzie się bez udziału publiczności. To decyzja, którą podjęto w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Przypomnijmy, że do tej pory potwierdzono 27 przypadków zakażenia. Jeden z nich to dziecko.

Taniec z gwiazdami bez publiczności

Informację podano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na oficjalnym profilu „Tańca z gwiazdami” na Facebooku pojawił się komunikat, z którego wynika, że na widowni najbliższego, drugiego odcinka 11. edycji show, zabraknie publiczności.

„Informujemy, że od dnia 11 marca do odwołania, wszystkie programy @polsatofficial nagrywane są bez udziału publiczności. Widzimy się w piątek przed telewizorami! #tanieczgwiazdami #polsat#ważnainformacja”, czytamy.

Nie podano, do kiedy obowiązuje obostrzenie. Dotyczy ono jednak wszystkich produkcji z udziałem publiczności.

Jak podaje serwis Plejada.pl, na widowni zasiądą jedynie uczestnicy oraz goście specjalni programu. Taka decyzja ma m.in. związek z odwołaniem przez rząd wszystkich imprez masowych na terenie Polski.

Telewizja Polska i TVN ze specjalnymi procedurami

Jak donosi portal, także Telewizja Polska opracowuje specjalne procedury bezpieczeństwa, związane z nagrywaniem programów z udziałem widowni.

„Przygotowane są procedury w zakresie nagrań audycji z udziałem publiczności, które będą w miarę konieczności wdrażane. Celem Spółki jest minimalizacja ryzyka zachorowań wśród pracowników i współpracowników tak, by ciągłość pracy była niezagrożona. Zarząd powołał specjalny zespół, którego celem jest podejmowanie bieżących działań w zależności od rozwoju sytuacji”, napisano w piśmie przesłanym na adres redakcji.

Z kolei TVN wprowadził nowe procedury w kwestii organizacji pracy. Zarząd stacji podjął decyzję o zastosowaniu trybu rotacyjnego na niektórych kanałach. Katarzyna Issat, szefowa komunikacji korporacyjnej TVN, na łamach Wirtualnych Mediów wyjaśniała:

„Niektóre dotychczasowe programy TVN24 będą prowadziły osoby znane z innych programów informacyjnych TVN. Znacząco ograniczona została również liczba gości zapraszanych do studia”.

Podkreśla, że takie rozwiązanie ma na celu ochronę pracowników.

„Wprowadzone zmiany mają na celu zapewnienie wszystkim pracownikom i współpracownikom dobrych warunków do pracy, a jednocześnie utrzymanie ciągłości pracy anteny TVN 24”, czytamy na press.pl.

Dodała także, że „znacząco ograniczona została również liczba gości zapraszanych do studia”.  

W związku z epidemią koronawirusa rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych i zamknięciu placówek oświatowych:

Koronawirus
Fot. AdobeStock

Do tej pory w Polsce potwierdzono 27 przypadków zakażenia koronawirusem:

Koronawirus
Fot. AdobeStock

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.