Alżbieta Lenska i Rafał Cieszyński
Fot. Instagram @betalenska
O TYM SIĘ MÓWI

Dwa lata temu uniknęła śmierci. Tak dziś wygląda życie Alżbety Lenskiej

Małżeństwo przeżyło chwilę grozy...

Gabriela Czernecka 7 czerwca 2020 07:46
Alżbieta Lenska i Rafał Cieszyński
Fot. Instagram @betalenska

Żona Rafała Cieszyńskiego Alżbeta Lenska dwa lata temu pokonała tętniaka mózgu i jak sama mówi wówczas „otrzymała nowe życie”. Aktorce podczas spektaklu w teatrze pękł tętniak w głowie. To była chwila: „Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam co się dzieje...”, opowiedziała miesiące po tym tragicznym wydarzeniu. Jak dziś wygląda jej życie?

Alżbeta Lenska pokonała tętniaka mózgu

Ten dzień zapamięta na zawsze.  Dwa lata temu stanem jej zdrowia żyła cała Polska. Żona Rafała Cieszyńskiego podczas przerwy jednego ze spektakli zasłabła. Natychmiast została przewieziona do szpitala, a chwilę później okazało się, że w jej głowie pękł tętniak. Konieczna była poważna operacja mózgu.

„Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam co się dzieje...”, mówiła. W jednym z wywiadów wyznała: „Kiedy tętniak rozlał mi się w głowie, straciłam przytomność. Przyjechała karetka, zabrano mnie do szpitala, który na szczęście był bardzo blisko: to był Szpital Bielański. Rano byłam już operowana. Po operacji rodzina czekała na moje przebudzenie. Nie wiadomo było, jak będzie. Nie było pewne, czy będę mówić”.

Kluczowych było 6 dni po operacji, w którym jej mąż Rafał Cieszyński bacznie trwał przy jej łóżku. Wierzył i modlił się w jej wyzdrowienie. Początki były jednak bardzo trudne. Aktorka kilka miesięcy później w poruszającej rozmowie wyznała, że wówczas nie była w stanie mówić zbyt wiele. Dostawała silne leki i niewiele pamięta z dni po operacji: ,,Pamiętam Rafała, jak on siedzi i prawie chce płakać, ale się trzyma, więc ja mówię do niego: Rafał, dlaczego Ty się martwisz? Czy Ty nie rozumiesz, że Ty jesteś przystojny i cudowny, że jesteś najlepszym aktorem w tym kraju? (...) Zrobiłam mu cały wykład o tym, że musi dostrzec i docenić swoje piękno, że nie może się niepotrzebnie przejmować. Że jak mnie nie będzie, to on ma się nie martwić, na pewno będzie miał piękną kobietę i dobre życie. Poprosiłam go też – bo on jest introwertyk – żeby się bardziej otworzył, zapraszał ludzi do domu, na obiady, przyjmował gości, bo dzieci kochają otwarty dom. On tak siedział, słuchał i w całej abstrakcji tej sytuacji zaczął się śmiać. Po czym obiecał, że zrobi dokładnie tak, jak sobie życzę", wspominała gwiazda w rozmowie z Anną Lewandowska.

Aktorka nie poddała się. Dzięki opiece lekarzy, pozytywnemu podejściu i ogromnemu wsparciu ze strony męża i dzieci traumatyczne przeżycia stały się dla niej inspiracją do działania. Gwiazda przewartościowała swoje życie i jak sama przyznaje, dziś czerpie korzyści z tego, co ją spotkało. Z takim wsparciem u boku, jakie otrzymała od ukochanego męża, Rafała Cieszyńskiego i tysięcy fanów, nie mogło być inaczej. Dziś aktorka stara się wieść normalne życie. Docenia każdą chwilę i nie skupia się na tym, co przykre: „Nawet w złych rzeczach staram się znajdować dobro. Nawet w najtrudniejszych momentach szukam powodów do szczęścia. Staram się też nie trzymać w sobie negatywnych emocji. Zwłaszcza po tym, co wydarzyło się w moim życiu w maju. Jeśli z kimś się pokłócę lub wiem, że ktoś mówi na mój temat jakieś przykre rzeczy, to wolę porozmawiać z nim, wyjaśnić wszystko i ewentualnie zerwać kontakt, niż budować w sobie niechęć”, mówiła w rozmowie z Plejadą.

Jak dziś wygląda życie Alżbety Lenskiej?

Lekarze robili wszystko, by uratować jej życie. Nikt nie był do końca pewien, w jakim będzie stanie po operacji. Zmieniło się wszystko, ale na lepsze.  Alżbeta Lenska powróciła silniejsza i podkreśla, że narodziła się na nowo. Z okazji „drugich urodzin” jak nazywa ten czas, aktorka poinformowała fanów, jak dziś wygląda jej życie. 

„Dokładnie dwa lata temu mój świat się zatrzymał i stanął na głowie. Wiem, że zniknęłam ostatnio z IG, ale nie martwcie się - może miałam mniej sił, ale wszystko jest dobrze. W tym roku po prostu cały świat się zatrzymał i przyznam, że po chwili paniki i dezorientacji w końcu zrozumiałam, żeby cieszyć się tym czasem. Czasem w którym nigdzie nie pędzę, w którym mogę rozmawiać z dziećmi i tłumaczyć im bez końca pozytywne podejście do życia, w którym mężuś @rafal_cieszynski w końcu jak „prawdziwy” mężczyzna może spędzać czas na kanapie z książką, a nie znikać z domu do roboty, no i co najważniejsze - w końcu mogę dbać o Siebie. W końcu, ponieważ pomimo pozytywnego podejścia, miałam jakby nie naładowane baterie”, wyznała na Instagramie. 

Dodaje także, że w tym nietypowym czasie stara się bardziej dbać o swoje ciało, co pozwala jej naładować baterie: „Stosuję zatem wszystkie wytyczne co jeść, jakie suplementy brać, ile rano medytować i żeby na matę do ćwiczeń codziennie włazić - no i jest progress. Także jestem teraz w procesie „ładowania” swoich baterii i jak zadziała to podzielę się z Wami jak to zrobić. Póki co w moje „drugie urodziny” jak zawsze dziękuję za Wasze wsparcie i dobrą energię i życzę Wam wytrwałości w dostrzeganiu szczęścia dookoła Nas”.

Fani aktorki wspierają ją w komentarzach i gratulują wygranej walki z chorobą. Dołączamy do gratulacji i... życzymy dużo zdrowia! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alżbeta Lenska (@betalenska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alżbeta Lenska (@betalenska)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.