Aneta Teodorczuk, "Kobieta, która wpadła na drzwi"
Fot. Rafał Meszka
KULTURA

„Kobieta, która wpadała na drzwi”. Wstrząsający kobiecy monodram

Aneta Todorczuk – bita przez męża alkoholiczka!

20 października 2019 13:52
Aneta Teodorczuk, "Kobieta, która wpadła na drzwi"
Fot. Rafał Meszka

Ten spektakl ma siłę walca drogowego. Przejedzie przez wasze emocje bez litości! „Kobieta, która wpadła na drzwi”, irlandzkiego pisarza, Roddy’ego Doylea w Teatrze WARSawy to opowieść kobiety, którą latami bił mąż. Aneta Todorczuk gra mocną i wyszczekaną Paulę, dziewczynę z przedmieść Dublina, która ma czworo dzieci i utrzymuje się ze sprzątania. Jej monolog to podróż przez piekło dojrzewania, bezdusznej szkoły, małżeństwa z psychopatą i bolesnego zmagania się z własnym, alkoholowym, nałogiem. Dramatyczną historię uzupełniają piosenki Sinead O’Connor z płyty „Universal Mother”, opowiadającej o doświadczeniu przemocy. Aneta Todorczuk ma mocny, dojrzały głos, którym świadomie operuje. Piosenki irlandzkiej wokalistki z polskimi tekstami robią wrażenie. Zespół, który gra w spektaklu (Joachim Łuczak – skrzypce, Wojciech Gumiński – kontrabas, Szymon Linette – instrumenty perkusyjne, Michał Lamża –instrumenty klawiszowe) tworzy bogatą, ekspresyjną oprawę muzyczną.

Reżyser, Adam Sajnuk, powiedział o spektaklu: „Niezwykle kobiecy muzodram, w klimacie „Kompleksu Portnoya”, a wszystko w języku slangu i ulicy z muzyką na żywo”.

Jeżeli nie straszne wam zagłębianie się w mroczne, alkoholowe, przemocowe, rodzinne klimaty – najbliższy spektakl 8 listopada w Teatrze WARSawy.  

Aneta Teodorczuk,
Fot. Rafał Meszka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.