Damian Duda 22 grudnia 2017 07:20
1/5
72-letnia matka, Dajlinder Kaur, jamnik
Copyright @East News
1/5

On ma dziś 80 lat, ona 72. Rok temu po raz pierwszy zostali rodzicami. O dziecko starali się… ponad pół wieku! Jak „młoda mama” radzi sobie dziś z trudami macierzyństwa?

Najstarsza matka na świecie

Daljinder Kaur z Amritsar w północno-zachodnich Indiach została okrzyknięta „najstarszą matką świata”. Miała 72 lata, gdy na świat przyszedł jej pierwszy syn. Ojciec dziecka, Mohinder Singh Gill, miał wtedy 79 lat. 

Dalijnder i Mohinder starali się o dziecko niemal 40 lat, aż w końcu zdecydowali się na zapłodnienie metodą in vitro. I choć lekarze nie dawali im szans, 19 kwietnia 2016 roku urodził się Armaan.

„Na początku chciałem ją odwieść od tego pomysłu. Była bardzo słaba, wątłej postury. Jednak po zrobieniu badań okazało się, że wszystkie wyniki są w normie, więc zgodziłem się, by doszło do zapłodnienia”, powiedział w rozmowie z mediami doktor Bishnoi, który opiekował się 72-latką.

Trudy późnego macierzyństwa

Kobiecie udało się donosić ciążę, a synek urodził się zdrowy.

„To trudniejsze niż się spodziewałam, ale nie żałuję swojej decyzji. Ludzie pytają, co się stanie z dzieckiem, kiedy umrzemy, ale ja mam ogromną wiarę w Boga, wiem, że on się wszystkim zajmie i zaopiekuje nami’’, mówi Kaur.

W rozmowie z agencją Cover Asia Press przyznała także, że późne macierzyństwo okazało się trudniejsze niż myślała…

Dalijnder ma m.in. problemy z ciśnieniem i bóle stawów. „Szybko się męczę. Byłam u kilku lekarzy, przepisali mi leki i rozpisali dietę. Martwię się o Armaana. Muszę dbać o własne zdrowie, ale o niego też muszę zadbać”, tłumaczy „młoda mama”.

Nie ukrywa też, że martwi ją waga syna. Przestała karmić go piersią, gdy miał zaledwie trzy miesiące i boi się, że to może wpłynąć na jego zdrowie w przyszłości.

Zobaczcie zdjęcia starych „młodych rodziców” z synkiem, które wywołały sensację w mediach!

 

4/5
72-letnia matka, Dajlinder Kaur
Copyright @East News
4/5

 

Choć Daljinder ma kłopoty ze zdrowiem i ciężko jej zajmować się dzieckiem, nie żałuje, że została tak późno mamą

 

Zobacz też: Dominika Gwit staje w obronie Anelli: „Każdy ma być sobą i kochać siebie”! Podzielacie jej opinię?

 

Zobacz też: Polska Barbie Anella nie wytrzymała. Na wizji pokłóciła się z chirurgiem: „Mam swoje cele. Chciałabym jeszcze poprawić...”

 

5/5
72-letnia matka, Dajlinder Kaur
Copyright @East News
5/5

 

Choć rodzice boją się o syna i o to, co stanie się z nim po ich śmierci, Kaur wierzy, że Bóg nad nim czuwa i że wszystko dzieje się zgodnie z jego wolą…

 

Zobacz też: Dominika Gwit staje w obronie Anelli: „Każdy ma być sobą i kochać siebie”! Podzielacie jej opinię?

 

Zobacz też: Polska Barbie Anella nie wytrzymała. Na wizji pokłóciła się z chirurgiem: „Mam swoje cele. Chciałabym jeszcze poprawić...”

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.