Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski
HISTORIA MIŁOŚCI

Doczekali się czwórki dzieci, utrzymują przyjacielskie relacje. Zbigniew Zamachowski o małżeństwie z Aleksandrą Justą

„Zbyszek nigdy nie zerwał kontaktu z rodziną”

Dorota Falkowska 21 sierpnia 2023 11:55
Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Na łamach swojej biografii, Zbigniew Zamachowski poruszył temat relacji ze swoją drugą żoną, Aleksandrą Justą, z którą doczekał się czwórki pociech. Mimo rozpadu ich związku byli małżonkowie utrzymują przyjacielskie stosunki. Na potwierdzenie tych słów można wskazać zapewnienie Justy, które skierowała do aktora po rozstaniu z Moniką Richardson, że Zamachowski zawsze może liczyć na jej wsparcie. 

"Zbyszek nigdy nie zerwał kontaktu z rodziną. Mimo rozwodu jesteśmy w dobrych relacjach, a drzwi naszego rodzinnego domu w Pęcicach są dla niego zawsze otwarte" – komentowała Aleksandra Justa dla "Pomponika".

Zbigniew Zamachowski o małżeństwie z Aleksandrą Justą

W 2021 roku na rynku ukazała się biografia aktora pt. "Zbyszek przez przypadki", w której znajdują się obszerne wywiady z gwiazdorem. Biografia powstawała, gdy Zamachowski był nadal w związku z Moniką Richardson. Aktor poruszył w niej również wątek swojego drugiego małżeństwa, w którym przez pewien czas czuł się bardzo spełniony. Zdradził, że relacja z Aleksandrą Justą w pewnym okresie była bardzo udana. 

"Gdyby ponownie przytoczyć stary frazes, że facet powinien zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna, ja, zrobiwszy to wszystko, w pewnym sensie uznałem, że sprawa jest załatwiona. Spełniłem swój obowiązek. Wiodło nam się naprawdę fantastycznie. Samodzielnie zbudowałem rodzinę w materialnym wymiarze. Znaleźliśmy swoje miejsce na ziemi. Nasze dzieci i Ola bardzo kochały ten dom i nadal kochają. Na tym poprzestałem. Wydawało mi się, że to wystarczy, żeby utrzymać związek". 

Zamachowski opisał, że ciężko mu sobie wybaczyć trudną sytuację, w jaką wpędził swoje dzieci, odchodząc od rodziny. Podkreślił, że nie zrobił tego dlatego, że małżeństwo z Justą w jakikolwiek sposób go ograniczało. 

"Nigdy w związku z Olą nie czułem się zniewolony, ale wtedy miałem jeszcze większe poczucie wolności niż teraz. Czasami człowiek mówi: „Mógłbym góry przenosić”, to był ten moment mojego życia. Inna sprawa, że gdybym musiał siebie scharakteryzować, zaliczyłbym siebie do tak zwanych kochliwych facetów. Stan zakochania jest czymś absolutnie wyjątkowym".  

Sprawdź też: Poznali się na planie filmu. Elżbieta Czyżewska uległa urokowi Andrzeja Łapickiego

 Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Justa
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

 Zbigniew Zamachowski i Aleksandra Justa, 1995 r. 

Aleksandra Justa Zbigniew Zamachowski małżeństwo dziecko historia miłości
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Polska 1998. Sesja fotograficzna do autorskiej wystawy Krzysztofa Wellmana pt. Rodzin aktorskich portret własny. Na zdjęciu: aktorskie małżeństwo Aleksandra Justa i Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowska, Beata Nowicka, okładka książki Zbyszek
Fot. Materiały prasowe

Okładka biografii „Zbyszek przez przypadki” autorstwa Beaty Nowickiej i Zbigniewa Zamachowskiego

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.