Serial Zniewolona
Fot. Materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

Ukraiński serial Zniewolona osiągnął w Polsce ogromy sukces!

Na czym polega jego fenomen?

Weronika Kostyra 22 sierpnia 2019 11:30
Serial Zniewolona
Fot. Materiały prasowe

Niezwykła popularność ukraińskiego serialu Zniewolona w Polsce była prawdziwym zaskoczeniem. Każdy odcinek oglądają tysiące widzów. Później żywo je komentują i proszą o dodatkowe powtórki. Władze TVP zwiększyły częstotliwość emisji z trzech do sześciu odcinków tygodniowo, a kiedy zakończono pierwszy sezon, natychmiast rozpoczęto wyświetlanie drugiego – miesiąc przed jego premierą na Ukrainie! Na czym polega fenomen kostiumowego serialu Zniewolona?

Serial „Zniewolona” to prawdziwy fenomen!

Fabuła serialu dzieje się w połowie XIX wieku na w guberni czernihowskiej ówczesnej carskiej Rosji, czyli na terenie obecnej Ukrainy. Główna bohaterka kostiumowego widowiska to Katierina Wierbickaja, piękna, młoda dziewczyna, która mieszka w pałacu i otrzymała staranne wykształcenie – ma nienaganne maniery, zna kilka języków obcych, gra na fortepianie. Wszystko dzięki jej matce chrzestnej szlachciance. Rodzice Katieriny byli chłopami pańszczyźnianymi. Dziewczyna nie wie, że jej ojciec został zesłany na Syberię. Katierina jest uwikłana w pałacowe intrygi, jednak jej pochodzenie sprawia, że nie może sama decydować o swoim życiu. Postanawia walczyć o swoją wolność.

Pierwszy sezon Zniewolonej powstawał w 2017 i 2018 roku. Nie tworzono scenografii, ponieważ zdjęcia powstały w skansenie w Pirohowie, a także w zachowanym zespole parkowo-pałacowym Kaczanówka. Swoją premierę serial miał podczas Festiwalu w Cannes. Od samego początku został ciepło przyjęty przez widzów. Na Ukrainie jest najpopularniejszą produkcją od lat. Krytycy wytykają mu jedynie, że wszyscy bohaterowie posługują się literackim rosyjskim. Jest to zrozumiałe w przypadku szlachty, jednak chłopi powinni jednak mówić po ukraińsku.

Nieoczekiwanie Zniewolona odniosła także wielki sukces w Polsce. Tylko trzy pierwsze odcinki obejrzało 1,23 mln widzów. Średnia oglądalność wszystkich odcinków jest jednak dużo większa i ciągle wzrasta.

Cały serial liczy łącznie 48 odcinków. Ostatni z nich zostanie wyemitowany w Polsce 30 sierpnia. Dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości, TVP udostępniło wszystkie odcinki, które ukazały się dotąd w Polsce na platformie VOD. 

Serial Zniewolona
Fot. Materiały prasowe

Serial Zniewolona
Fot. Materiały prasowe

TAGI #serial #Ukraina

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.