„Kurier”, Przemytnik” czy „High Life”?

Weronika Kostyra 14 marca 2019 16:52

Do kin wchodzi nowy film Władysława Pasikowskiego o legendarnym „Kurierze z Warszawy”, Janie Nowaku-Jeziorańskim. W przededniu Powstania Warszawskiego na własną rękę musiał dotrzeć do dowództwa, będąc poszukiwanym przez niemieckich żołnierzy. Jego tajne zadanie miało wpłynąć na losy całej Polski oraz II wojny światowej. W filmie Kurier zagrała cała plejada polskich gwiazd, a także wiele nowych twarzy.

Co obejrzeć w kinie w weekend 15.03-17.03.2019 roku?

High Life Agata Buzek u boku Roberta Pattinsona i Juliette Binoche wciela się w postać… mężczyzny.

Na ekrany wraca też legendarny Clint Eastwood. W filmie Przemytnik zagrał główną rolę, a także stanął po drugiej stronie kamery jako reżyser. Charyzma aktora i lata doświadczenia w zawodzie sprawiają, że samą tylko obecnością na ekranie przyćmiewa inne występujące tu gwiazdy, między innymi Bradleya Coopera.

Autor nagrodzonych Oscarem dla najlepszych filmów nieanglojęzycznych Klienta i Rozstania – Asghar Farhadi powraca ze swoim drugim filmem nakręconym poza granicami rodzinnego Iranu. W obsadzie Wszyscy wiedzą zobaczymy cały kwiat latynoskiego aktorstwa na czele z Penélope Cruz, Javierem Bardemem i Ricardo Darínem. W kinach zobaczymy też Monument w reżyserii Jagody Szelc

Kolejna premiera tego weekendu to wyreżyserowany przez Bootsa Rileya Przepraszam, że przeszkadzam, jeden z najbardziej oryginalnych filmów ubiegłego roku. Można się w nim zakochać, ale można go też znienawidzić.

Można nadrobić też filmowe zaległości. Z repertuaru nie znikają filmy Całe szczęście oraz Kapitan Marvel. Wybierzesz się do kina? 

1/9
Plakat filmu Kurier
Copyright @Materiały prasowe
1/9

Historia misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego zwanego „Kurierem z Warszawy”. Został przerzucony z Londynu do Polski i w przededniu Powstania Warszawskiego na własną rękę musiał dotrzeć do dowództwa, będąc najbardziej poszukiwanym Polakiem. Jego tajne zadanie miało wpłynąć na losy całej Polski oraz II wojny światowej.

2/9
plakat filmu High Life
Copyright @Against Gravity/materiały prasowe
2/9

Na pokładzie statku kosmicznego żyje astronauta Monte i jego córeczka Willow. Monte był więźniem i wziął udział w podróży w przestrzeń kosmiczną bez powrotu, by uniknąć śmierci. Przez kolejne lata lecą w stronę czarnej dziury – miejsca, w którym czas i przestrzeń przestają istnieć.

3/9
plakat filmu Przemytnik
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
3/9

Earl Stone jest znanym hodowcą lilii. Przez pracę zaniedbał swoją rodzinę. Ponad 80-letni Earl musi jednak zakończyć działalność. By poprawić swoją sytuację finansową i naprawić relacje z rodziną, zostaje przemytnikiem meksykańskiego kartelu narkotykowego. Ich działalnością interesują się agenci DEA...

4/9
plakat filmu Wszyscy wiedzą
Copyright @Gutek Film
4/9

Laura razem z dziećmi przybywa do rodzinnej wioski na wesele siostry. Na miejscu spotyka się z bliskimi oraz dawnym kochankiem Paco. Wesele przerywa awaria prądu. Laura odkrywa, że jej córka zniknęła bez śladu. Porywacze ostrzegają ją, by o zniknięciu córki nie informowała policji. Podejrzany jest każdy.

5/9
plakat filmu Monument
Copyright @materiały prasowe/Velvet Spoon
5/9

Przerażająca opowieść o studentach hotelarstwa, którzy mają odbyć praktyki w tajemniczym hotelu. Zostają pozbawieni imion i są zmuszani do wykonywania niezrozumiałych czynności. Szybko orientują się, że coś jest nie tak...

6/9
Plakat filmu Przepraszam, że przeszkadza
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Cassius desperacko potrzebuje pracy. Dostaje szansę od szefa firmy telemarketingowej i coraz lepiej radzi sobie z wciskaniem nikomu niepotrzebnych produktów przypadkowym klientom. Cassius wyróżnia się i dostaje awans, co zbiega się w czasie z protestem innych pracowników. Chłopak staje przed dylematem.

7/9
Film Rodzina od zaraz
Copyright @Materiały prasowe
7/9

Inspirowana prawdziwą historią scenarzysty i reżysera Seana Andersa opowieść o małżeństwie Ellie i Pete’a, którzy postanowili powiększyć rodzinę i zaadoptować dziecko. Tyle że zaadoptowali od razu… troje.

8/9
plakat filmu Całe szczęście. Piotr Adamczyk, Roma Gąsiorowska
Copyright @materiały prasowe/Next Film
8/9

W uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej, który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa, niespodziewanie wkracza pełna energii gwiazda fitness Marta. Robert to chodzące zaprzeczenie „sportowego trybu życia”. Spotykają się dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie...

9/9
Plakat filmu Kapitan Marvel
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Vers to członkini oddziału militarnego toczącego wojnę z odwiecznym wrogiem. Sytuacja komplikuje się, gdy jej dostaje się w pułapkę i trafia do niewoli, lecz cudem udaje jej się uciec. Trafia na Ziemię lat 90. ubiegłego wieku, gdzie wrogowie depczą jej po piętach. Podejrzana kobieta wzbudza czujność Nicka Fury’ego...

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.