Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 16 maja 2019 15:49

Keanu Reeves powraca po raz trzeci w swojej najsłynniejszej roli od czasu Wybrańca Neo. John Wick to światowej klasy zabójca, który widowiskowo rozprawia się z kolejnymi tabunami wrogów. Film John Wick 3 w kinach od piątku w kinach.

Co obejrzeć w kinie w weekend 17.05-19.05.2019 roku?

Do kin wchodzi też francuski film Podwójne życie, który w humorystyczny sposób komentuje przemiany zachodzące we współczesnym społeczeństwie. Reżyser bawi się w swoim filmie pojęciem wierności i jawnie inspiruje się produkcjami  Erica Rohmera i Woody’ego Allena.

Swoją premierę ma też Tolkien, film biograficzny przybliżający sylwetkę J.R.R. Tolkiena. Jego opublikowany w 1937 roku Hobbit raz na zawsze zmienił literaturę fantasy, stając się nieskończoną inspiracją dla późniejszych twórców. Życie od wczesnych lat nie rozpieszczało późniejszego twórcy trylogii. Gdy był jeszcze dzieckiem, Tolkien stracił ojca. Dwunastoletni John i jego brat Hilary zostali sierotami, gdy na cukrzycę w wieku zaledwie 36 lat zmarła ich matka.

W pogoni za tanecznym marzeniem bohater francuskiego filmu Let’s Dance gotów jest zaryzykować wszystko. Rozmiłowany w breakdansie spotyka na swojej drodze utalentowaną baletnicę.

Nowością w kinowym repertuarze jest też Oddech, czyli nostalgiczna opowieść o dorastaniu, a także dziecięca opowieść przygodowa Łowcy czarownic. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto obejrzeć premiery ostatnich tygodni, czyli filmy Słodki koniec dnia, Podły, okrutny, zły, Niedobrani i Avengers: Koniec gry. 

1/10
Plakat filmu John Wick
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca?

2/10
Plakat filmu Tolkien
Copyright @Materiały prasowe
2/10

Opowieść o młodości pisarza, który odnajduje przyjaźń i natchnienie w szkolnej grupie aspirujących poetów i artystów. Z upływem lat ich braterska więź zacieśnia się. Jednym z wątków jest burzliwy romans pisarza z ukochaną Edith Bratt. Życiowe doświadczenia stały się dla niego inspiracją do napisania słynnej trylogii.

3/10
Plakat filmu Podwójne życie
Copyright @Materiały prasowe
3/10

Leonard chce wydać powieść o romansie z pewną aktorką. Jego wydawca odrzuca ją, bo bardziej pasjonuje go świat e-booków, a dokładnie doradczyni do spraw digitalizacji. Umyka mu więc, że jego żona spotyka się z pisarzem, którego partnerka też nie wie o zdradzie, bo jest zajęta pracą dla prowadzącego podwójne życie polityka.

4/10
plakat filmu Let's Dance
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
4/10

Pasją Josepha jest breakdance. Razem ze swoją dziewczyną Emmą i jej najlepszym przyjacielem wyjeżdżają do Paryża, by rozpocząć taneczną karierę. Pewnego dnia Joseph dowiaduje się, że Emma go zdradza. Zrozpaczony chłopak poznaje jednak piękną i błyskotliwą Chloe, która przygotowuje się do egzaminu wstępnego do szkoły baletowej.

5/10
plakat filmu Łowcy czarownic
Copyright @Stowarzyszenie Nowe Horyzonty/materiały prasowe
5/10

Jovan nocą jest superbohaterem, a za dnia – niepewnym siebie chłopcem, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jego życie zmienia się, gdy do klasy dołącza buntownicza Milica. Rodzice dziewczynki rozstali się, a ojciec związał się z… wiedźmą! Przyjaciele chcą zdjąć zły urok, rzucony na tatę dziewczynki.

6/10
plakat filmu Oddech
Copyright @Mayfly/materiały prasowe
6/10

Lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Pikelet i Loonie to dwaj wchodzący w dorosłość chłopcy mieszkający w niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Australii. Niespodziewanie pasją chłopców staje się surfing.

7/10
plakat filmu Słodki koniec dnia
Copyright @Next Film/materiały prasowe
7/10

Polska poetka i laureatka Nagrody Nobla Maria od lat żyje na włoskiej prowincji. Na jej relacjach z mężem i córką zaczynają się pojawiać rysy, kiedy angażuje się w związek z młodym imigrantem. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie...

8/10
plakat filmu Podły, okrutny, zły. Zac Efron
Copyright @Best Film/materiały prasowe
8/10

Elizabeth Kloepfer to samotna matka, która w jednym z barów poznaje przystojnego Teda Bundy’ego. Szarmancki mężczyzna wydaje się ideałem. Para zaczyna mieszkać razem i wszystko układa się niczym w bajce. Tymczasem w okolicy grasuje nieuchwytny morderca, którego ofiarami są młode studentki.

9/10
zdjęcie z filmu Niedobrani. Charlize Theron, Seth Rogen
Copyright @Monolith Films/materiały prasowe
9/10

Fred to niepokorny dziennikarz, który dla sprawy gotowy jest poświęcić swoje bezpieczeństwo, który unosi się więc honorem i rzuca pracę. Na imprezie spotyka Charlotte. Kiedyś była jego opiekunką, w której się kochał. Aktualnie Charlotte pełni funkcję sekretarza stanu...

10/10
Film Avengers: Koniec gry
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Połowa życia w kosmosie przestała istnieć i możliwa jest tylko jedna przyszłość... Czy Avengers i stojący u ich boku Superbohaterowie zdołają odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.