Sprawdź filmowe premiery tego tygodnia!

Weronika Kostyra 22 marca 2019 13:57

Do kin wchodzi mrożący krew z żyłach film Borysa Lankosza Ciemno, prawie noc. To ekranizacja powieści Joanny Bator, która w 2013 roku została nagrodzona nagrodą literacką Nike. Dziennikarka Alicja Tabor (w tej roli Magdalena Cielecka) wraca do rodzinnego Wałbrzycha po tym, jak w tajemniczych okolicznościach znika kilkoro dzieci. Policja jest bezradna. Bohaterka chce napisać reportaż na temat zaginięć, jednak poszukiwania doprowadzają ją zdarzeń sprzed lat – własnego dzieciństwa, mrocznej historii swojej rodziny i wojennej przeszłości. W filmie zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Marcina Dorocińskiego, Aleksandrę Konieczną, Dawida Ogrodnika, Elizę Rycembel, Romę Gąsiorowską, Jerzego Trelę, Dorotę Kolak, Piotra Fronczewskiego, Piotr Żurawskiego, a także Anję Rubik, która debiutuje na dużym ekranie.

Co obejrzeć w kinie w weekend 22.03-24.03.2019 roku?

W repertuarze zobaczymy też polski film dla młodzieży Władcy przygód. Stąd do Oblivio. Zainspirowany Kinem Nowej Przygody film w reżyserii Tomasza Szafrańskiego, podobnie jak serial Stranger Things, oddaje hołd amerykańskiemu kinu przygodowemu lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. 

Swoją premierę ma także zanspirowany prawdziwymi wydarzeniami film urodzonego w Belgii Lukasa Dhonta. Girl podbił serca publiczności na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie został uhonorowany czterema nagrodami.

Pozostałe premiery to horror To my z udziałem zdobywczyni Oscara Lupity Nyong'o, jeden z najciekawszych filmów ostatnich lat poświęcony tematyce II wojny światowej, czyli Kapitan, a także japoński film Złodziejaszki, który był konkurentem Zimnej wojny i Romy do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto obejrzeć też filmy z poprzednich tygodni: Kuriera, Przemytnika oraz Kapitan Marvel. 

1/9
Plakat filmu Ciemno, prawie noc
Copyright @Materiały prasowe
1/9

Dziennikarka Alicja Tabor wraca do rodzinnego Wałbrzycha po tym, jak w tajemniczych okolicznościach znika kilkoro dzieci. Policja jest bezradna. Bohaterka chce napisać reportaż na temat zaginięć, jednak poszukiwania doprowadzają ją zdarzeń sprzed lat – własnego dzieciństwa, mrocznej historii swojej rodziny i wojennej przeszłości.

2/9
Plakat filmu Władcy przygód. Stąd do Oblivio
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień z życia przeciętnego nastolatka? Franek i Izka odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę.

3/9
Plakat filmu To my
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Czteroosobowa rodzina razem z przyjaciółmi spędza wakacje w domku przy plaży. Wkrótce ich spokój zakłócają nieproszeni goście, którzy nie mają dobrych intencji...

4/9
plakat filmu Girl
Copyright @Stowarzyszenie Nowe Horyzonty/materiały prasowe
4/9

„Girl”: Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości.

5/9
plakat filmu Kapitan
Copyright @Aurora Films
5/9

Młodemu niemieckiemu żołnierzowi Heroldowi cudem udaje uniknąć się śmierci. To ostatnie tygodnie II wojny światowej, a losy Trzeciej Rzeszy są przesądzone. Wymarznięty i wygłodniały Herold w porzuconym w rowie samochodzie odnajduje mundur kapitana Luftwaffe. Rusza dalej podszywając się pod oficera i korzystając z respektu, jaki budzi.

6/9
Plakat filmu Złodziejaszki
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Wielopokoleniowa rodzina żyje pod jednym dachem, utrzymując się w emerytury babci i drobnych kradzieży. Łączy ich mroczna tajemnica z przeszłości i wola przetrwania. Pewnego dnia w ich domu pojawia się bezdomna dziewczynka…

7/9
Plakat filmu Kapitan Marvel
Copyright @Materiały prasowe
7/9

Vers to członkini oddziału militarnego toczącego wojnę z odwiecznym wrogiem. Sytuacja komplikuje się, gdy jej dostaje się w pułapkę i trafia do niewoli, lecz cudem udaje jej się uciec. Trafia na Ziemię lat 90. ubiegłego wieku, gdzie wrogowie depczą jej po piętach. Podejrzana kobieta wzbudza czujność Nicka Fury’ego...

8/9
Plakat filmu Kurier
Copyright @Materiały prasowe
8/9

Historia misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego zwanego „Kurierem z Warszawy”. Został przerzucony z Londynu do Polski i w przededniu Powstania Warszawskiego na własną rękę musiał dotrzeć do dowództwa, będąc najbardziej poszukiwanym Polakiem. Jego tajne zadanie miało wpłynąć na losy całej Polski oraz II wojny światowej.

9/9
plakat filmu Przemytnik
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
9/9

Earl Stone jest znanym hodowcą lilii. Przez pracę zaniedbał swoją rodzinę. Ponad 80-letni Earl musi jednak zakończyć działalność. By poprawić swoją sytuację finansową i naprawić relacje z rodziną, zostaje przemytnikiem meksykańskiego kartelu narkotykowego. Ich działalnością interesują się agenci DEA...

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.