Serial Pierwsze damy, Michelle Obama, Viola Davis
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA KULTURY

Powstanie serial o pierwszych damach Ameryki. Rolę Michelle Obamy zagra Viola Davis!

Co jeszcze wiemy o produkcji?

Weronika Kostyra 27 sierpnia 2019 16:53
Serial Pierwsze damy, Michelle Obama, Viola Davis
Fot. Getty Images

Właśnie zapowiedziano, że powstanie serial poświęcony pierwszym damom Stanów Zjednoczonych. Pierwszy sezon produkcja ma koncentrować się na trzech z nich – Michelle Obamie, Betty Ford i Eleonorze Roosevelt. Wiadomo, że już, że w rolę Michelle Obamy wcieli się zdobywczyni Oscara Viola Davis. Co jeszcze wiemy o nadchodzącym serialu?

Serial „Pierwsze damy”

Serial stacji Showtime będzie ukazywał kulisy życia we wschodnim skrzydle Białego Domu. To tam swoje miejsce ma pierwsza dama i jej współpracownicy i to właśnie tam, z dala od mediów, podejmowanych zostaje wiele decyzji ważnych dla losów Ameryki. Serial opowie o politycznej działalności pierwszych dam, ale też o ich życiu prywatnym, które było całkowicie podporządkowane sprawom kraju. Michelle Obamę, Betty Ford i Eleonorę Roosevelt łączy wiele – wszystkie to silne charyzmatyczne kobiety, których rola była nieoceniona.

Viola Davis, odtwórczyni roli Michelle Obamy, jest najbardziej znana publiczności z filmu Służące. Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej przyniosła jej jednak rola w filmie Płoty u boku Danzela Washingtona. Co ciekawe Viola Davis i Michelle Obama znają się prywatnie. W 2017 roku aktorka opublikowała ich wspólne zdjęcie, które podpisała: „Obyś nadal świeciła światłem i wpływała na przyszłe pokolenia”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@MichelleObama, may you continue to shine your light and impact future generations to come! #TBT

Post udostępniony przez Viola Davis (@violadavis)

Michelle Obama
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.