O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kim jest Katerina Kowalczuk, gwiazda serialu Zniewolona?

Wkrótce polscy fani po raz kolejny zobaczą ją na ekranie

Weronika Kostyra 26 sierpnia 2019 17:52

Ukraiński serial Zniewolona cieszy się w Polsce niebywałą popularnością. Każdy odcinek oglądają tysiące widzów, a główna rola Katieriny Wierbickiej uczyniła z Katieriny Kowalczuk gwiazdę. 26-letnia aktorka jest szczególnie popularna w Polsce, czego dowodem była jej niedawna wizyta w naszym kraju. Co wiemy o rosyjskiej aktorce?

Katierina Kowalczuk: kariera, role, serial „Zniewolona”

Fabuła serialu dzieje się w połowie XIX wieku na w guberni czernihowskiej ówczesnej carskiej Rosji, czyli na terenie obecnej Ukrainy. Główna bohaterka kostiumowego widowiska to Katierina Wierbickaja, piękna, młoda dziewczyna, która mieszka w pałacu i otrzymała staranne wykształcenie – ma nienaganne maniery, zna kilka języków obcych, gra na fortepianie. Wszystko dzięki jej matce chrzestnej szlachciance. Rodzice Katieriny byli chłopami pańszczyźnianymi. Dziewczyna nie wie, że jej ojciec został zesłany na Syberię. Katierina jest uwikłana w pałacowe intrygi, jednak jej pochodzenie sprawia, że nie może sama decydować o swoim życiu. Postanawia walczyć o swoją wolność.

Katierina Kowalczuk przyznaje, że bardzo lubi postać, w którą się wciela. Cieszy się też, że widzowie mają do niej dużo sympatii. „Kocham moją bohaterkę, jest częścią mnie. Wiele nas łączy i jest bardzo podobna do mnie”, powiedziała aktorka w programie Teleexpress na deser.

Aktorka urodziła się 20 lutego 1993 roku w Syktywkarze w Rosji. Ukończyła Państwową Akademię Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu. Co ciekawe pierwsze role w krótkometrażowych produkcjach zdobyła ze względu na swoją działalność w mediach społecznościowych. To tam zauważyli ją twórcy. Katierina Kowalczuk ma także na swoim koncie role teatralne i serialowe. Poza aktorstwem pasjonuje się żonglerką i jazdą konną. „Po raz pierwszy wsiadłam na konia, gdy miałam 12 lat i zakochałam się…”, powiedziała podczas wywiadu dla Teleexpress na deser. Gwiazda ma też talent językowy – płynnie mówi po hiszpańsku.

Być może wkrótce polscy fani po raz kolejny zobaczą ją na ekranie. Według nieoficjalnych informacji  serwisu Pudelek Katierina Kowalczuk otrzymała propozycję udziału w tanecznym show TVP Dance, dance, dance. Aktorka bardzo lubi Polskę. Na swoim Instagramie często zwraca się do polskich fanów, a niedawna wizyta w Warszawie zrobiła na niej bardzo dobre wrażenie.

Chcielibyście zobaczyć ją w programie Dance, dance, dance? ZOBACZ ZDJĘCIA

TAGI #serial #Ukraina

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.