Czy pamiętacie, że w jedną z postaci wcielił się... Brad Pitt?!

Ksenia Krasko 22 września 2020 12:45

Kultowy? To mało powiedziane! Serial Przyjaciele, jeden z najlepszych komediowych show w historii amerykańskiej telewizji, świętuje dziś 25. urodziny! Pierwszy odcinek obejrzały 22 miliony osób, a ostatni – ponad 50 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Serial był emitowany w ponad stu krajach na świecie. Dostał Złotego Globa, 7 nagród Emmy i ponad 50 innych wyróżnień...

Jennifer Aniston, serialowa Rachel Green, dość często pojawia się w mediach ze względu na nowy film, w którym bierze udział, ale reszta Przyjaciół nie osiągnęła tak wielkiego sukcesu. Courteney Cox (Monica Geller), Lisa Kudrow (Phoebe Buffay), Matthew Perry (Chandler Bing), Matt LeBlanc (Joey Tribbiani) i David Schwimmer (Ross Geller) mają na koncie po kilka ról na dużym i mniejszym ekranie, ale nie zrobili takiej kariery jak Aniston.

Nie można pominąć faktu, że oprócz ulubionej szóstki, w serialu pojawiła się plejada gwiazd! Alec Baldwin, Julia Roberts, Susan Sarandon, Christina Applegate, Danny DeVito, Jean-Claude Van Damme, Paul Rudd, Tom Selleck, Anna Faris, Ben Stiller, Charlie Sheen, Helen Hunt, Ralph Lauren... Moglibyśmy wymieniać bez końca!

Jak dziś wyglądają bohaterzy legendarnych Przyjaciół? Oprócz tytułowej szóstki, postanowiliśmy przypomnieć o tych epizodycznych postaciach, bez których po prostu nie wyobrażamy sobie serialu, oglądając znowu i znowu... Zobaczcie zdjęcia! 

1/13
Serial Przyjaciele, Jennifer Aniston
Copyright @Facebook Friends, East News
1/13

Jennifer Aniston – Rachel Green

Aktorka zrobiła największą karierę ze wszystkich bohaterów „Przyjaciół”chociaż wiele osób uważa, że rola w serialu była najbardziej udana. Jej fryzura była na tyle kultowa, że otrzymała swoją nazwę – The Rachel – i wciąż ma spore grono fanek.

2/13
Serial Przyjaciele, Matthew Perry
Copyright @Facebook Friends, East News
2/13

Matthew Perry – Chandler Bing

W prawdziwym życiu los aktora nie był najlepszy. Jeszcze w trakcie pracy na planie serialu okazało się, że Perry nadużywał alkoholu, mieszając go z lekami. W wywiadzie przyznał, że to David Schwimmer pomógł mu poradzić sobie z problemami.

3/13
Serial Przyjaciele, Lisa Kudrow
Copyright @Facebook Friends, East News
3/13

Lisa Kudrow – Phoebe Buffay

Ekscentryczna Phoebe pojawiła się znacznie wcześniej niż serial – wcześniej Lisa Kudrow grała kelnerkę Ursulę Buffay w innym projekcie NBC. Producenci przenieśli tę postać do „Przyjaciół”, i stworzyli jej siostrę bliźniaczkę. Na planie poznała też przyszłego męża!

4/13
Serial Przyjaciele, Matt LeBlanc
Copyright @Facebook Friends, East News
4/13

Matt LeBlanc – Joey Tribbiani

How you doin'? – tego zwrotu nie da się zapomnieć! Ulubieniec widzów wziął udział w serialu „Joey”, który miał być pewnego rodzaju kontynuacją „Przyjaciół”, ale projekt upadł. LeBlanc prowadził też program motoryzacyjny „Top Gear”.

5/13
Courteney Cox, serial Przyjaciele
Copyright @Facebook Friends, East News
5/13

Courteney Cox – Monica Geller

Podobnie jak w serialu, w prawdziwym życiu aktorki były wzloty i upadki. Prasa rozpisywała się na temat jej burzliwego życia prywatnego, a fani Cox mogli ją oglądać w kilku hitowych produkcjach, jak „Cougar Town: Miasto kocic”.

6/13
Serial Przyjaciele,David Schwimmer
Copyright @Facebook Friends, East News
6/13

David Schwimmer – Ross Geller

Rola w serialu była najgłośniejsza w jego karierze. Aktor poświęcił się rodzinie i często bierze udział w kampaniach społecznych (ostatnio walczył o szacunek wobec kobiet w miejscach pracy). Fani zauważają też, że czas praktycznie nie wpłynął na jego wygląd!

7/13
Cole Sprouse, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/EAST NEWS
7/13

Ben Geller – Cole Sprouse

Pamiętacie Bena, synka Rossa i jego byłej żony Carol? Tak, to on. Sprouse kontynuuje przygodę z kinem. Gra jedną z głównych postaci w głośnym serialu „Riverdale”, a film „Five Feet Apart” zebrał świetne recenzje krytyków.

8/13
George Clooney, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/EAST NEWS
8/13

Dr Michael Mitchell – George Clooney

George Clooney pojawił się w „Przyjaciołach”, nawiązując do innego projektu, dzięki któremu zdobył światową sławę – mowa oczywiście o serialu „Ostry dyżur”. Na planie towarzyszył mu inny aktor znany z ER, czyli Noah Wyle.

9/13
Reese Witherspoon, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/GETTY
9/13

Jill Green – Reese Witherspoon

Serialowa Rachel miała dwie siostry, a w ich role wcieliły się Christina Applegate i Reese Witherspoon. Obie były dość... wredne. O karierze Reese możemy napisać tylko jedno – wciąż znajduje się na liście topowych aktorek naszych czasów.

10/13
Brad Pitt, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/EAST NEWS
10/13

Will Colbert – Brad Pitt

Nie możemy pominąć tej postaci! Brad Pitt zagrał kolegę ze szkoły Rossa i Moniki, który nienawidzi... Rachel. Już wtedy był w związku z Jennifer Aniston, dlatego ta rola wywołała jeszcze większy zachwyt wielbicieli serialu „Przyjaciele”!

11/13
Bruce Willis, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/GETTY
11/13

Paul Stevens – Bruce Willis

Udział aktora w serialu nie był przypadkowy! Po latach okazało się, że Willis... po prostu przegrał zakład z Matthew Perrym, który – w przeciwieństwie do serialowego kochanka Rachel – był pewny sukcesu ich wspólnego filmu „Jak ugryźć 10 milionów”.

12/13
Maggie Wheeler, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/INSTAGRAM
12/13

Maggie Wheeler – Janice Garelnick

Wiecie, że aktorka ubiegała się o rolę Moniki Geller?! Jednak to Courteney Cox wygrała casting, a Wheeler stworzyła wspaniałą postać drugoplanową. Kultowy zwrot „Oh My God” pamiętają wszyscy, a głosu Janice... nie da się zapomnieć.

13/13
James Michael Tyler, Friends, Przyjaciele
Copyright @MAT. PRASOWE/EAST NEWS
13/13

James Michael Tyler – Gunther

Bez niego nie wyobrażamy sobie „Przyjaciół”! Znalazł się w serialu właściwie przez przypadek – po prostu umiał obsługiwać ekspres do kawy. Gunther, manager kawiarni Central Perk, w której przesiadują bohaterowie, i wielki fan Rachel, dopełniał ten serial, jak nikt inny.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.