ZE ŚWIATA FILMU

Specjalny odcinek „Przyjaciół” – na to spotkanie czekał świat! Słynna szóstka znów na ekranach

Zdradzamy najciekawsze fakty o kultowej produkcji

Ksenia Krasko 28 maja 2021 08:45

Dziesięć sezonów, 236 odcinków, setki zabawnych i wzruszających chwil... Serial „Przyjaciele” wciąż bije rekordy popularności, pomimo faktu, że siedemnaście lat temu zniknął z ekranów. Fani sitcomu liczyli na nowe przygody szóstki przyjaciół, ale producenci – i sami aktorzy – konsekwentnie odrzucali ten pomysł. Zdecydowano jednak, że Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler i Joey znów się spotkają. Premiera odcinka specjalnego już za nami! Oto wszystko, co wiemy o powrocie „Friends’ów”.

„Przyjaciele” - specjalny odcinek na 25-lecie serialu. Kiedy premiera?

Wielbiciele „Przyjaciół” z pewnością nie mogli się doczekać premiery jubileuszowego odcinka ulubionego serialu. Ze względu na pandemię Covid-19 zdjęcia były wielokrotnie przekładane, jednak w końcu się udało. Producenci nie ujawniali szczegółów, ale wiadomo było, że spotkanie Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monica), Lisy Kudrow (Phoebe), Matta LeBlanca (Joey), Davida Schwimmera (Ross) i Matthew Perry’ego (Chandler) odbędzie się w formie talk show, a aktorki i aktorzy podzielą się wspomnieniami z pracy nad produkcją. Zdjęcia trwały trzy dni i powstały w doskonale znanych widzom wnętrzach.

Specjalny odcinek „Przyjaciół” już jest dostępny na platformie HBO Go i w HBO w serwisie CANAL+ online! Wcześniej w sieci pojawił się zwiastun i lista gości, którzy odwiedzą wyjątkową szóstkę. To między innymi David Beckham, Lady Gaga, Reese Witherspoon, Cindy Crawford, Justin Bieber, Tom Selleck i Kit Harrington.

ZOBACZ TEŻ: Serial „Przyjaciele” ma już 27 lat! Jak wyglądają dziś kultowi bohaterowie?

Serial „Przyjaciele” powraca z odcinkiem specjalnym

Przyjaciele, Friends, ciekawostki o serialu
Fot. Jon Ragel/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Ciekawostki o serialu „Przyjaciele”

Pedantyczność Moniki, lekkomyślność Rachel, czarujący brak wiedzy Joey’a, sarkastyczne żarty Chandlera, kłopoty miłosne Rossa, ekscentryczność Phoebe – każdy z serialowych przyjaciół ma swoje unikalne cechy, które wcale nie są nam obce. Fani „Friends’ów” dorastali wraz z ulubionymi bohaterami, a oprócz dobrego nastroju wynosili z sitcomu coś więcej, bo każdy odcinek niesie za sobą życiową lekcję. Najważniejszą z nich zdecydowanie jest ta, która mówi, że zawsze warto polegać na prawdziwych przyjaciołach.

ZOBACZ TEŻ: Kim byli członkowie obsady „Przyjaciół” zanim stali się sławni?

Nie wszyscy wiedzą, że serial promowano jednym nazwiskiem, i była to Courteney Cox. David Schwimmer, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow i Matthew Perry byli tak mało znani w 1994 roku, że ich obecność nie przyciągnęłaby żadnego widza... Trudno też uwierzyć, jak bardzo urosła gaża głównych aktorów wraz z kolejnymi sezonami – za pierwsze odcinki otrzymywali 20 tysięcy dolarów, a za ostatnie aż milion. Więcej ciekawostek o kultowych „Przyjaciołach” znajdziecie w naszym wideo. 

Przyjaciele, Friends, ciekawostki o serialu
Fot. NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.