ZE ŚWIATA FILMU

Specjalny odcinek „Przyjaciół” – na to spotkanie czekał świat! Słynna szóstka znów na ekranach

Zdradzamy najciekawsze fakty o kultowej produkcji

Ksenia Krasko 28 maja 2021 08:45

Dziesięć sezonów, 236 odcinków, setki zabawnych i wzruszających chwil... Serial „Przyjaciele” wciąż bije rekordy popularności, pomimo faktu, że siedemnaście lat temu zniknął z ekranów. Fani sitcomu liczyli na nowe przygody szóstki przyjaciół, ale producenci – i sami aktorzy – konsekwentnie odrzucali ten pomysł. Zdecydowano jednak, że Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler i Joey znów się spotkają. Premiera odcinka specjalnego już za nami! Oto wszystko, co wiemy o powrocie „Friends’ów”.

„Przyjaciele” - specjalny odcinek na 25-lecie serialu. Kiedy premiera?

Wielbiciele „Przyjaciół” z pewnością nie mogli się doczekać premiery jubileuszowego odcinka ulubionego serialu. Ze względu na pandemię Covid-19 zdjęcia były wielokrotnie przekładane, jednak w końcu się udało. Producenci nie ujawniali szczegółów, ale wiadomo było, że spotkanie Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monica), Lisy Kudrow (Phoebe), Matta LeBlanca (Joey), Davida Schwimmera (Ross) i Matthew Perry’ego (Chandler) odbędzie się w formie talk show, a aktorki i aktorzy podzielą się wspomnieniami z pracy nad produkcją. Zdjęcia trwały trzy dni i powstały w doskonale znanych widzom wnętrzach.

Specjalny odcinek „Przyjaciół” już jest dostępny na platformie HBO Go i w HBO w serwisie CANAL+ online! Wcześniej w sieci pojawił się zwiastun i lista gości, którzy odwiedzą wyjątkową szóstkę. To między innymi David Beckham, Lady Gaga, Reese Witherspoon, Cindy Crawford, Justin Bieber, Tom Selleck i Kit Harrington.

ZOBACZ TEŻ: Serial „Przyjaciele” ma już 27 lat! Jak wyglądają dziś kultowi bohaterowie?

Serial „Przyjaciele” powraca z odcinkiem specjalnym

Przyjaciele, Friends, ciekawostki o serialu
Fot. Jon Ragel/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Ciekawostki o serialu „Przyjaciele”

Pedantyczność Moniki, lekkomyślność Rachel, czarujący brak wiedzy Joey’a, sarkastyczne żarty Chandlera, kłopoty miłosne Rossa, ekscentryczność Phoebe – każdy z serialowych przyjaciół ma swoje unikalne cechy, które wcale nie są nam obce. Fani „Friends’ów” dorastali wraz z ulubionymi bohaterami, a oprócz dobrego nastroju wynosili z sitcomu coś więcej, bo każdy odcinek niesie za sobą życiową lekcję. Najważniejszą z nich zdecydowanie jest ta, która mówi, że zawsze warto polegać na prawdziwych przyjaciołach.

ZOBACZ TEŻ: Kim byli członkowie obsady „Przyjaciół” zanim stali się sławni?

Nie wszyscy wiedzą, że serial promowano jednym nazwiskiem, i była to Courteney Cox. David Schwimmer, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow i Matthew Perry byli tak mało znani w 1994 roku, że ich obecność nie przyciągnęłaby żadnego widza... Trudno też uwierzyć, jak bardzo urosła gaża głównych aktorów wraz z kolejnymi sezonami – za pierwsze odcinki otrzymywali 20 tysięcy dolarów, a za ostatnie aż milion. Więcej ciekawostek o kultowych „Przyjaciołach” znajdziecie w naszym wideo. 

Przyjaciele, Friends, ciekawostki o serialu
Fot. NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.