ZE ŚWIATA FILMU

Maciej Musiał o swojej podwójnej roli w serialu 1983 Netflixa

Jak trafił do obsady serialu i został jego producentem?

Rafał Kowalski 29 listopada 2018 20:25

Thriller polityczny 1983 ta pierwsza polska produkcja Netflixa. Serial będzie dostępny na platformie od 30 listopada i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jest to alternatywna historia świata, w którym komunizm nie skończył się runięciem żelaznej kurtyny.

Jedną z głównych ról w serialu gra Maciej Musiał. Jego postać to młody i pełen ideałów student prawa, który wraz z oficerem śledczym granym przez Roberta Więckiewicza odkrywa pewien spisek. Młody aktor jest także producentem serialu wyreżyserowanego przez cztery cenione polskie artystki: Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas, Agnieszkę Holland i Agnieszkę Smoczyńską. Jak Maciej Musiał trafił do obsady serialu i poznał jego pomysłodawcę Joshuę Longa?

Zobacz w naszym wideo! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?