ZE ŚWIATA FILMU

Maciej Musiał o swojej podwójnej roli w serialu 1983 Netflixa

Jak trafił do obsady serialu i został jego producentem?

Rafał Kowalski 29 listopada 2018 20:25

Thriller polityczny 1983 ta pierwsza polska produkcja Netflixa. Serial będzie dostępny na platformie od 30 listopada i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jest to alternatywna historia świata, w którym komunizm nie skończył się runięciem żelaznej kurtyny.

Jedną z głównych ról w serialu gra Maciej Musiał. Jego postać to młody i pełen ideałów student prawa, który wraz z oficerem śledczym granym przez Roberta Więckiewicza odkrywa pewien spisek. Młody aktor jest także producentem serialu wyreżyserowanego przez cztery cenione polskie artystki: Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas, Agnieszkę Holland i Agnieszkę Smoczyńską. Jak Maciej Musiał trafił do obsady serialu i poznał jego pomysłodawcę Joshuę Longa?

Zobacz w naszym wideo! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.