Michelle Obama z córkami i mamą
Fot. Instagram @michelleobama
Z ŻYCIA GWIAZD

Michelle Obama na wspólnym zdjęciu ze swoimi córkami i mamą!

„Od najmłodszych lat widziała, że mam w sobie płomień”

Weronika Kostyra 13 maja 2019 20:52
Michelle Obama z córkami i mamą
Fot. Instagram @michelleobama

Dla wielu kobiet Michelle Obama jest wzorem do naśladowania. Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych jest silną i odważną kobietą, która nie boi się wyzwań. Otwarcie mówi o swoich trudnych przeżyciach, a także motywuje kobiety do zmian i walczy o ich prawa. Po zakończeniu prezydentury swojego męża poświęciła się pracy w swojej fundacji. Z okazji dnia matki opublikowała wyjątkowe zdjęcie ze swoimi córkami i mamą. We wpisie tłumaczy, że to jej zawdzięcza, kim jest i co osiągnęła.

Michelle Obama o swojej mamie

W wielu krajach Dzień Matki jest obchodzony 12 maja. Michelle Obama jest mamą dwóch córek – 20-letniej Malii Ann oraz 17-letniej Sashy. Rok temu ich mama w swojej książce Becoming zdradziła, że obie przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Na zdjęciu, na którym wszystkie panie ubrane są na biało, pozuje także 81-letnia Marian Shields Robinson, czyli mama Michelle. Byłą pierwsza dama w poruszający sposób podziękowała jej za wychowanie i wszystko, co jej zawdzięcza. „Za każdym razem, gdy wracałam do domu ze szkoły, moja mama czekała z przekąskami, żeby wysłuchać, co miałam do powiedzenia. Kiedy dorastałam, a nawet wtedy kiedy byłam pierwszą damą, moja ukochana mama zawsze była przy mnie, była dla mnie jak światło prowadzące przez mgłę, która zasłaniała moją ścieżkę. To ona zawsze słuchała więcej niż mówiła, nigdy się na nic nie skarżyła, dając mi ogrom matczynej miłości. W ten sposób pozwoliła mi myśleć samodzielnie i rozwinąć własne poglądy w ważnych tematach”, napisała.

Michelle Obama jest wdzięczna swojej mamie za wsparcie i zrozumienie, które zawsze jej okazywała. Jest przekonana, że to dzięki niej sama wiedziała, jak wychować własne córki. „Od najmłodszych lat widziała, że mam w sobie płomień i nigdy nie próbowała go zgasić. Dbała jedynie o to, żebym go utrzymała. Mamo, dziękuję ci za rozpalenie we mnie tego ognia i za twój przykład jako matki i babci dla naszych dziewczyn. Bez ciebie nigdy nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj. Szczęśliwego Dnia Matki mamo. Kocham Cię”, czytamy.

Zobaczcie ich piękne rodzinne zdjęcie! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Growing up, every time I’d come home from school with a story to share, my mother was there with a snack and a listening ear to hear about what was on my mind. When I came home with a tale about my disastrous second-grade classroom, she marched into the school to figure out what was going on. And as I grew older, including up through my years as First Lady, she was always there for me as a guiding light through whatever fog was clouding my path. She’s always listened more than she lectured; observed more than she demonstrated. In doing so, she allowed me to think for myself and develop my own voice. From an early age, she saw that I had a flame inside me, and she never tempered it. She made sure that I could keep it lit. Mom, thank you for kindling that fire within me, and for your example as a mother and a grandmother to our girls. We would never be who we are today without you. #HappyMothersDay, Mom. Love you. ❤️

Post udostępniony przez Michelle Obama (@michelleobama)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

With #MothersDay just a couple days away, I find myself thinking a lot about the way my mother raised me. And even though our family was crammed into a tiny apartment, one of the greatest gifts she gave me was the freedom to explore and develop into my own person. For instance, even though we didn’t have much money, she and my dad cobbled enough money together to send me on a high-school trip to Paris, which opened up the world to me in so many ways. And now that I’m raising kids of my own, I wanted to pass that lesson on to my own girls. I’ve been so fortunate to be able to travel with Sasha and Malia all across the country and around the world—experiences my mother never would have dreamed of back when I was their age. But though the settings may be different, the message is the same, and it’s one I hope mothers everywhere pass on to their daughters—in seeking out new perspectives and reaching outside of our comfort zones, we can discover more about ourselves.

Post udostępniony przez Michelle Obama (@michelleobama)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?