Film Grease, John Travolta
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie serial na podstawie kultowego musicalu Grease!

Jesteście ciekawi?

Weronika Kostyra 20 października 2019 17:48
Film Grease, John Travolta
Fot. Materiały prasowe

Miłość, taniec i ponadczasowe hity! Grease to niezaprzeczalnie musical wszechczasów, a role Olivii Newton John i Johna Travolty przeszły do historii kina. Film skończył niedawno 40 lat. Właśnie zapowiedziano jednak, że wkrótce powstanie na jego podstawie serial. Oto wszystko, co o nim wiemy!

Powstanie serial na podstawie „Grease”

Przypomnijmy, że Grease stał się jedną z najbardziej kasowych komedii muzycznych wszech czasów. Film zarobił prawie 400 milionów dolarów, a sama ścieżka dźwiękowa sprzedała się w ponad 28 milionach egzemplarzy na całym świecie! Travolta miał już na swoim koncie Gorączkę sobotniej nocy i był uważany za jednego z czołowych amantów Hollywood. Z kolei dla Olivii Newton-John rola Sandy była przełomowa. Miała status znanej piosenkarki pop, ale nie posiadała aktorskiego doświadczenia. W końcu otrzymała szansę pokazania swoich umiejętności!

Teraz ta kultowa historia zostanie sfilmowana na nowo. Serial będzie zatytułowany Grease: Rydell High, od nazwy szkoły, do której uczęszczają bohaterowie. „To będzie Grease 2.0, ale z tym samym duchem, energią i ekscytacją, którą niosły dawne muzyczne hity”, powiedziała Sarah Aubrey z HBO Max. Akcja serialu także będzie działa się w latach 50. Mają w nim znaleźć się dobrze znane przeboje, ale także nowe energetyczne piosenki w podobnym klimacie. Będzie można go obejrzeć na platformie HBO Max. Co ciekawe w obsadzie mają powić się niektórzy bohaterowie z oryginalnej wersji. Nie jest jeszcze znana data premiery.

Jesteście ciekawi? 

Serial Grease: Rydell High
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…