Big Bang, Och-Teatr, Warszawa, plakat
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA TEATRU

Och-Teatr zaprasza na spektakl Big Bang Andrzeja Kondratiuka. Poznaj szczegóły!

Błyskotliwe dialogi, brawurowe sceny, kultowe sentencje i doborowa obsada!

Konrad Szczęsny 3 listopada 2021 17:16
Materiał partnera
Big Bang, Och-Teatr, Warszawa, plakat
Fot. Materiały prasowe

Spektakl „Big Bang” Andrzeja Kondratiuka w reżyserii Piotra Ratajczaka podbija polską scenę teatralną. W przedstawieniu udział biorą: Izabela Dąbrowska, Joanna Król, Ilona Ostrowska, Wojciech Chorąży, Marcin Gaweł, Andrzej Konopka, Sławomir Pacek oraz Michał Żurawski. Co wiadomo jeszcze o spektaklu? Poznajcie szczegóły!

Big Bang Andrzeja Kondratiuka w Och-Teatrze - szczegóły spektaklu

W nocy na jednej z mazowieckich wsi ląduje tzw. niezidentyfikowany obiekt latający. Zaskoczeni tym faktem mieszkańcy czują się jednocześnie zaszczyceni, że przybysze z kosmosu wybrali właśnie ich miejscowość. Postanawiają przywitać gości najlepiej jak potrafią: zakładają odświętne ubrania, sprzątają, a na suto zastawionym stole ląduje m.in. skrzynka wódki. Tak zaczynają się zakrapiane alkoholem nocne Polaków rozmowy o życiu, śmierci, seksie, kosmitach i o kondycji ludzkości.

Spektakl inspirowany scenariuszem filmowym Andrzeja Kondratiuka dotyka ważnych zjawisk współczesnej rzeczywistości: mnożących się globalnych teorii spiskowych, coraz liczniej pojawiających się fake newsów, nadmiaru informacji, a także silnie odczuwanej potrzeby godności i uznania w tzw. klasie ludowej. Jest równocześnie przyczynkiem do refleksji nad naszymi rodzimymi przywarami. Od powstania tekstu minęło ponad 30 lat. Najwyższy czas na ponowną refleksję i nową interpretację, bo... stół się, kurna, kończy tu. A gdzie się kończy kosmos?

Data premiery: 10 września 2021

Czas trwania: 75 minut

Najbliższe pokazy spektaklu: 6 i 7 listopada oraz 26, 27 i 28 grudnia.
Pełen repertuar dostępny jest na stronie www teatru: www.ochteatr.com.pl   

Big Bang, Och-Teatr, Warszawa, plakat
Fot. Materiały prasowe

Oh teatr premiera
Fot. Mat.prasowe

Oh teatr premiera
Fot. Mat.prasowe
 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.