Szymon Wydra, finał Idola, konferencja prasowa, 24.06.2002
Fot. TRICOLORS/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda życie Szymona Wydry 21 lat po Idolu. Długie włosy artysty to już przeszłość

Dziś jego 47. urodziny

Olga Figaszewska 11 marca 2023 11:03
Szymon Wydra, finał Idola, konferencja prasowa, 24.06.2002
Fot. TRICOLORS/East News

Szymon Wydra wziął udział w pierwszej edycji muzycznego show Idol i choć nie wygrał, to zdobył serca fanów. W jednym z wywiadów mówił, że muzyka jest jego pierwszą miłością. Wygrana w programie dała mu przepustkę do zbudowania kariery i podboju świata show-biznesu. Mężczyzna cieszył się sporą popularnością i sympatią słuchaczy, ale z czasem zniknął... Wciąż jednak spełnia się w swojej pasji. Jak dziś wygląda jego życie? Przypominamy w dniu kolejnych urodzin ulubieńca publiczności.

Szymon Wydra – kariera: udział w programie Idol, występy

Utalentowany muzyk i poeta. Szymon Wydra pochodzi z Radomia. Dziś obchodzi 47. urodziny. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Szkołę średnią ukończył jako technik mechanik. Następnie rozpoczął studia Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Radomiu oraz Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Muzyka zawsze była w jego sercu. Nigdy nie był zamknięty na gatunki i sięga po dźwięki, które poszerzają jego wyobraźnię. Jako 16-latek założył zespół Carpe Diem, z którym zdobył uznanie słuchaczy. Wraz z grupą odnosił pierwsze sukcesy i wciąż są nierozłączni. Muzycy pojawiali się na festiwalach, konkursach, przeglądach i powoli sięgali po kolejne zwycięstwa.

Zawsze w życiu jasno precyzowałem swoje cele. Byłem człowiekiem, który optymistycznie patrzy na świat i co za tym idzie, mocno wierzy w to co robi. (...) To, co osiągnąłem z zespołem CARPE DIEM walczyliśmy aż 10 lat”, dodawał w wywiadzie dla netfan.pl.

Zanim Szymon Wydra pojawił się w programie Idol, próbował swoich sił w Szansie na Sukces. W 2001 roku wystąpił w odcinku z piosenkami Piotra Szczepanika, gdzie otrzymał wyróżnienie. Po raz drugi pojawił się na scenie programu wykonując utwór Ryszarda Rynkowskiego.

Czytaj także: Synowie Pauliny Smaszcz poprosili ją o jedno. Chodzi o ich tatę, Macieja Kurzajewskiego

Szymon Wydra w programie Idol, 2002 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Szymon Wydra w programie Idol, pierwsza edycja muzycznego show

Szymon Wydra i Ewelina Flinta, finaliści programu Idol, 5.10.2003, Gdańsk
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Szymon Wydra i Ewelina Flinta, finaliści programu Idol, 5.10.2003, Gdańsk

Polska usłyszała o nim za sprawą udziału w pierwszej edycji Idola. Charyzmatyczny rockman z miejsca stał się faworytem widzów show. Szymon Wydra doszedł do ścisłego finału, w którym zajął trzecie miejsce. W ostatnim odcinku artysta wykonywał utwór Grzegorza Ciechowskiego.

„Nigdy nie żałowałem żadnego swojego życiowego kroku, bo gdybym miał żal do siebie za jakąś część swojej przeszłości to znaczy, ze nie miałbym szacunku do tamtego Szymona Wydry. Uważam, że udział w programie "Idol" czy "Szansa na sukces" był bardzo pozytywnym okresem w moim życiu i decyzja by tam wystąpić była słuszna, bo dzięki tej decyzji stworzyłem sobie szansę na spełnienie marzeń, które przecież nikomu nie szkodzą, a jedynie mogą też i innym sprawić radość”, mówił w rozmowie dla netfan.pl.

Wokalista postanowił działać i wkrótce na rynku pojawiła się debiutancka płyta Szymon Wydra & Carpe Diem „Teraz wiem”. Po kilku latach pojawił się kolejny krążek - „Bezczas”. Utwory grupy „Pozwól mi lepszym być”, „Jak ja jej to powiem” czy „Życie jak poemat” zna każdy. W 2007 roku artysta wypuścił trzeci album „Remedium”. W 2010 roku fani doczekali się krążka „Powołanie”, a w 2014 roku płyty „V Element”.

„Ja nie jestem karierowiczem, także... nie lubię tego słowa, ale... ja nazywam to po prostu naszą drogą muzyczną. Jest taka, jaką sobie wymarzyłem, bowiem spełniamy się, realizujemy się muzycznie, muzyka to jest nasza największa miłość, która do tej pory nas nie zdradziła. Mówię nie tylko o sobie, ale o całej naszej kapeli. Jesteśmy zawodowymi muzykami, mam nadzieję, że to, co robimy, robimy dobrze, że jesteśmy komuś potrzebni, no bo gdyby tak nie było, to nie mielibyśmy tutaj swojego miejsca”, wyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Chociaż o artyście nie mówi się już tak wiele, to wciąż oddaje się swojej pasji. W 2019 roku na rynku muzycznym pojawiła się płyta Szymon Wydra & Carpe Diem pt. Przesłanie. A na jego stronie znajduje się aktualna lista koncertów. W styczniu 2022 roku Szymon Wydra wraz z Carpe Diem zaangażował się w Trybunalskie Kolędowanie, w ramach którego wykonywali rockowe wersje znanych kolęd i piosenek świątecznych. 

Czytaj także: Christina Applegate. Życiowe zakręty jej nie złamały. Mimo nieuleczalnej choroby nie poddała się

Szymon Wydra, 2009 rok
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Szymon Wydra w 2009 roku

Szymon Wydra – jak dziś wygląda jego życie?

Wokalista rzadko udziela wywiadów, a wolny czas poświęca najbliższym. Jaki jest prywatnie? Oprócz muzyki pasjonuje się sportem. Zawsze uśmiechnięty i pozytywny, zaraża innym optymizmem. A najważniejsza jest dla niego rodzina. Szymon Wydra to szczęśliwy mąż i tata. Muzyk doczekał się córki – Simony i syna – Ryszarda.

W 2020 roku pociecha gwiazdy Idola przygotowywała się do egzaminów ósmoklasisty. Wokalista został z tej okazji zaproszony do Dzień Dobry TVN, gdzie opowiadał o postępach swojej córki. „Mam elokwentną córkę, ponieważ jakiś czas temu podeszła do mnie i mówi: 'tato, przepraszam cię bardzo, ale teraz muszę się wziąć za książki, bo mam egzaminy bardzo ważne'. Jeśli dobrze pamiętam, to się stało wczoraj. Tych egzaminów nie da się nie zdać, tylko po prostu warto pod kątem wymarzonej, nowej szkoły zdobyć jak najwięcej punktów. Wy, kochani dzisiejsi ósmoklasiści macie to szczęście, że macie tylko trzy przedmioty na egzaminie, bo od 2022 roku ma dojść czwarty”, zdradził.

Szymon Wydra na przestrzeni lat znacząco zmienił swój wygląd... Fani programu z pewnością pamiętają, jak wyglądał na początku swojej kariery - długie, kręcone włosy były jego elementem rozpoznawalnym. Teraz artysta ma przystrzyżoną, krótszą fryzurę.

Szymonowi Wydrze życzymy wszystkiego dobrego!   

Czytaj również: Edyty Bartosiewicz pierwszy raz o trudnej relacji z mamą. Mówi o ochronie bliskiej sobie osoby

Źródło: Dzień Dobry TVN, Wikipedia, Netfan.pl

 

Szymon Wydra, 2019 rok
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER
Szymon Wydra w 2019 roku

Szymon Wydra na planie Dzień Dobry TVN, 11.11.2021
Fot. Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Szymon Wydra na planie Dzień Dobry TVN, 11.11.2021

Szymon Wydra, Zbigniew Suski i Jarek Suski na planie Dzień Dobry TVN, 11.11.2021
Fot. Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Szymon Wydra, Zbigniew Suski i Jarek Suski na planie Dzień Dobry TVN, 11.11.2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.