Szymon Wydra, 2004 rok
Fot. TRICOLORS/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jak wygląda Szymon Wydra po 20 latach od Idola? Długie włosy artysty to już przeszłość

Nie porzucił pasji. Jak dziś wygląda jego życie?

Olga Figaszewska 3 maja 2022 12:49
Szymon Wydra, 2004 rok
Fot. TRICOLORS/East News

O muzyce mówił w jednym z wywiadów, że jest jego pierwszą miłością. Wziął udział w pierwszej edycji programu Idol i podbił serca fanów. Szymon Wydra nie wygrał show, ale to ono dało mu przepustkę do zbudowania kariery i podboju show-biznesu. Wokalista zdobył ogromną popularność, a potem zniknął. Czy na pewno? Wciąż spełnia się w swojej pasji. Jak dziś wygląda życie Szymona Wydry?

Szymon Wydra – kariera: udział w programie Idol, występy

Utalentowany muzyk i poeta. Szymon Wydra pochodzi z Radomia. Niedawno obchodził 46. urodziny. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Szkołę średnią ukończył jako technik mechanik. Następnie rozpoczął studia Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Radomiu oraz Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Muzyka zawsze była w jego sercu. Nigdy nie był zamknięty na gatunki i sięga po dźwięki, które poszerzają jego wyobraźnię. Jako 16-latek założył zespół Carpe Diem, z którym zdobył uznanie słuchaczy. Wraz z grupą odnosił pierwsze sukcesy i wciąż są nierozłączni. Muzycy pojawiali się na festiwalach, konkursach, przeglądach i powoli sięgali po kolejne zwycięstwa.

Zawsze w życiu jasno precyzowałem swoje cele. Byłem człowiekiem, który optymistycznie patrzy na świat i co za tym idzie, mocno wierzy w to co robi. (...) To, co osiągnąłem z zespołem CARPE DIEM walczyliśmy aż 10 lat”, dodawał w wywiadzie dla netfan.pl.

Zanim Szymon Wydra pojawił się w programie Idol, próbował swoich sił w Szansie na Sukces. W 2001 roku wystąpił w odcinku z piosenkami Piotra Szczepanika, gdzie otrzymał wyróżnienie. Po raz drugi pojawił się na scenie programu wykonując utwór Ryszarda Rynkowskiego.

Czytaj także: Osiemnaście lat temu Hania Stach była gwiazdą Idola. Jak zmieniła się wokalistka? 

Szymon Wydra w programie Idol, 2002 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Szymon Wydra w programie Idol, pierwsza edycja muzycznego show

Polska usłyszała o nim za sprawą udziału w pierwszej edycji Idola. Charyzmatyczny rockman z miejsca stał się faworytem widzów show. Szymon Wydra doszedł do ścisłego finału, w którym zajął trzecie miejsce. W ostatnim odcinku artysta wykonywał utwór Grzegorza Ciechowskiego.

„Nigdy nie żałowałem żądnego swojego życiowego kroku, bo gdybym miał żal do siebie za jakąś część swojej przeszłości to znaczy, ze nie miałbym szacunku do tamtego Szymona Wydry. Uważam, że udział w programie "Idol" czy "Szansa na sukces" był bardzo pozytywnym okresem w moim życiu i decyzja by tam wystąpić była słuszna, bo dzięki tej decyzji stworzyłem sobie szansę na spełnienie marzeń, które przecież nikomu nie szkodzą, a jedynie mogą też i innym sprawić radość”, mówił w rozmowie dla netfan.pl.

Wokalista postanowił działać i wkrótce na rynku pojawiła się debiutancka płyta Szymon Wydra & Carpe Diem „Teraz wiem”. Po kilku latach pojawił się kolejny krążek - „Bezczas”. Utwory grupy „Pozwól mi lepszym być”, „Jak ja jej to powiem” czy „Życie jak poemat” zna każdy. W 2007 roku artysta wypuścił trzeci album „Remedium”. W 2010 roku fani doczekali się krążka „Powołanie”, a w 2014 roku płyty „V Element”.

„Ja nie jestem karierowiczem, także... nie lubię tego słowa, ale... ja nazywam to po prostu naszą drogą muzyczną. Jest taka, jaką sobie wymarzyłem, bowiem spełniamy się, realizujemy się muzycznie, muzyka to jest nasza największa miłość, która do tej pory nas nie zdradziła. Mówię nie tylko o sobie, ale o całej naszej kapeli. Jesteśmy zawodowymi muzykami, mam nadzieję, że to, co robimy, robimy dobrze, że jesteśmy komuś potrzebni, no bo gdyby tak nie było, to nie mielibyśmy tutaj swojego miejsca”, wyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Chociaż o artyście nie mówi się już tak wiele, to wciąż oddaje się swojej pasji. W 2019 roku na rynku muzycznym pojawiła się płyta Szymon Wydra & Carpe Diem pt. Przesłanie. A na jego stronie znajduje się aktualna lista koncertów. W styczniu 2022 roku Szymon Wydra wraz z Carpe Diem zaangażował się w Trybunalskie Kolędowanie, w ramach którego wykonywali rockowe wersje znanych kolęd i piosenek świątecznych. 

Czytaj także: Jej przeboje nuciła cała Polska, ale Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu...

Szymon Wydra, 2009 rok
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Szymon Wydra w 2009 roku

Szymon Wydra – jak dziś wygląda jego życie?

Wokalista rzadko udziela wywiadów, a wolny czas poświęca najbliższym. Jaki jest prywatnie? Oprócz muzyki pasjonuje się sportem. Zawsze uśmiechnięty i pozytywny, zaraża innym optymizmem. A najważniejsza jest dla niego rodzina. Szymon Wydra to szczęśliwy mąż i tata. Muzyk doczekał się córki – Simony i syna – Ryszarda .

W 2020 roku pociecha gwiazdy Idola przygotowywała się do egzaminów ósmoklasisty. Wokalista został z tej okazji zaproszony do Dzień Dobry TVN, gdzie opowiadał o postępach swojej córki. „Mam elokwentną córkę, ponieważ jakiś czas temu podeszła do mnie i mówi: 'tato, przepraszam cię bardzo, ale teraz muszę się wziąć za książki, bo mam egzaminy bardzo ważne'. Jeśli dobrze pamiętam, to się stało wczoraj. Tych egzaminów nie da się nie zdać, tylko po prostu warto pod kątem wymarzonej, nowej szkoły zdobyć jak najwięcej punktów. Wy, kochani dzisiejsi ósmoklasiści macie to szczęście, że macie tylko trzy przedmioty na egzaminie, bo od 2022 roku ma dojść czwarty”, zdradził.

Szymon Wydra na przestrzeni lat znacząco zmienił swój wygląd... Fani programu z pewnością pamiętają, jak wyglądał na początku swojej kariery - długie, kręcone włosy były jego elementem rozpoznawalnym. Teraz artysta ma przystrzyżone włosy.

Szymonowi Wydrze życzymy wszystkiego dobrego! Przede wszystkim dużo szczęścia i spełnienia marzeń.  

Źródło: Dzień Dobry TVN, Wikipedia, Netfan.pl

 

Szymon Wydra, 2019 rok
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER
Szymon Wydra w 2019 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.