Lady Gaga
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Lady GaGa odwołała koncerty przez bolesną chorobę! Co jej dolega?

Konrad Szczęsny 4 lutego 2018 21:00
Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady GaGa wydała oświadczenie, w którym poinformowała, ze musi odwołać dziewięć koncertów, promujących jej album "Joanne". Co jej dolega i czym jest choroba, na którą od dawna cierpi?

 

Zobacz też: Lady Gaga zmaga się z poważną chorobą! Piosenkarka na pewien czas zawiesi swoją karierę? Wiemy, co jej dolega!

 

Lady GaGa odwołała dziewięć koncertów

Artystka, która wylansowała takie hity, jak "Bad romance", "Poker face" czy "Paparazzi" podzieliła się z fanami smutną wiadomością, dotyczącą jej dziewięciu zbliżających się koncertów. Gwiazda odwołała je i nie kryła przy tym rozgoryczenia.

Zeszłej nocy, z poparciem ze strony ekipy medycznej, Lady Gaga podjęła trudną decyzję o zakończeniu trasy. Jest jej bardzo przykro, że nie może wystąpić dla swoich europejskich fanów, którzy cierpliwie na nią czekali”, napisano w oświadczeniu zamieszczonym na profilu artystki na Twitterze i Instagramie. Promotor Live Nation odwołał koncerty wokalistki w Londynie, Manchesterze, Zurychu, Koeln, Sztokholmie, Kopenhadze, Paryżu i Berlinie. Nie odbędzie się także show gwiazdy w Rio. „Obiecuję, że pojawię się w waszych miastach, ale na ten moment muszę się pozbierać i zadbać o swoje zdrowie”, podkreśliła wokalistki.

Artystka cierpi na fibromialgię.

 

Polecamy też: Lady Gaga we wzruszającym wywiadzie. O ojcu, strachu przed paparazzi i rozstaniu z narzeczonym​

Czym jest fibromialgia?

Fani Lady GaGi po raz pierwszy usłyszeli o tej chorobie w dokumencie "Five Foot Two" produkcji Netflixa, który opowiada o karierze artystki. To choroba zaliczana do schorzeń reumatycznych. Powoduje bardzo silne bóle mięśni, które przemieszczają się po całym ciele. 

"Charakteryzuje się  przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów oraz występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli miejsc ciała o nadmiernej wrażliwości na ucisk. Pacjenci często odczuwają kłucie, szarpanie lub palenie mięśni, często opisują też sztywność ciała i obrzęk stawów. O fibromialgii mówi się, gdy ból występuje przez przynajmniej 3 miesiące. Sama choroba dotyka około 2-10 % ludzi na całym świecie. Oprócz bólu, chorzy często czują się zmęczeni, mają uczucie sztywności, cierpią na zaburzenia snu i nastroju. Ich mięśnie często są osłabione, co może zniechęcać do jakiejkolwiek aktywności fizycznej", doprecyzowuje portal Rmf24.pl.

 

Zobacz też: Co dwie głowy to nie jedna! Lady Gaga i książę William połączyli siły w walce o zrozumienie dla chorób psychicznych

oraz: Stęskniliście się? Lady Gaga powraca z nową płytą. Przypominamy jej najbardziej szalone kreacje!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.