Depeche Mode
Fot. Instagram Depeche Mode
ZE ŚWIATA MUZYKI

Depeche Mode odwołali koncert w Warszawie? Wiemy, jaka jest prawda!

Olga Figaszewska 21 lipca 2017 18:00
Depeche Mode
Fot. Instagram Depeche Mode

Na ten koncert czekają tysiące polskich fanów. Już dziś, 21 lipca na PGE Narodowy odbędzie się koncert Depeche Mode! Brytyjska grupa muzyczna wystąpi w Polsce w ramach trasy „The Global Spirit Tour”.

Od kilku lat Polska jest atrakcyjnym rynkiem koncertowym z licznymi festiwalami czy wierną publicznością. Elton John, Linkin Park, czy Red Hot Chili Peppers to tylko niektóre z gwiazd, których tylko w 2017 zdecydowały się odwiedzić polską publiczność. 

Zobacz też: Stevie Wonder już po ślubie! Poznaj szczegóły tej wyjątkowo romantycznej uroczystości!

Koncert Depeche Mode zostanie odwołany?


Długo wyczekiwany koncert Depeche Mode mógł nie dojść do skutku! Lider zespołu, David Gahan trafił do szpitala przed poniedziałkowym koncertem na Białorusi, który tej sytuacji został odwołany. Decyzja była podyktowana problemami zdrowotnym frontmana. W oficjalnym oświadczeniu na Facebooku potwierdzono, że lider zespołu czuje się już bardzo dobrze. Mimo niepokojących medialnych doniesień, zespół zagra najnowszy repertuar.

„Niezmiernie się cieszymy, że stan zdrowia Dave’a poprawił się i możemy kontynuować trasę na Ukrainie. Nie możemy się doczekać ostatnich koncertów na europejskiej trasie i spotkania z naszymi fanami jutro w Kijowie, w piątek w Warszawie oraz w niedzielę w Klużu”, czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

Na koncercie nie zabraknie hitowych utworów. Trasa „The Global Spirit Tour” promuje ich najnowszą płytę studyjną „Spirit”. To 14 studyjny album grupy i 18 z kolei trasa koncertowa zespołu. Po europejskim tournée, Depeche Mode udadzą się do Ameryki Północnej i Południowej. 

Depeche Mode przyjadą do Polski również w przyszłym roku. Wystąpią na krakowskiej Tauron Arenie (7 lutego 2018), Atlas Arenie w Łodzi (9 lutego 2018) i gdańskiej Ergo Arenie (11 lutego 2018).

Zobacz też: Złamane życie wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona: molestowanie, narkotyki, alkohol, depresja

Depeche Mode. Kariera zespołuNależą do grupy najbardziej wpływowych zespołów współczesnej muzyki. Na swoim koncie mają ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Grupa powstała w 1980 roku w Wielkiej Brytanii i wpisuje się w krąg elektronicznego popu. Członkami zespołu są Dave Gahan (wokal), Andrew Fletcher (klawisze, bas) i Martin Gore (klawisze, gitara elektryczna i wokal), którzy tworzą zespół od początku jego istnienia. A jego nazwa pochodzi od francuskiego magazynu mody. W 2006 zespół zdobył statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”.


Grupie od początku sprzyjała rosnąca popularność: częste trasy koncertowe, a także towarzystwo grup, które supportowały ich występy. Przez pewien czas udawało im się unikać zagrożeń płynących z nieustannego imprezowania. W branży show-biznesu, kiedy do głosu dochodzą kolejne kontrakty, presja czasu i oczekiwania fanów, trudno zachować dystans. David Gahan popadł z tego powodu w poważne problemy. Udało mu się jednak wrócić do formy, a grupa pokonała kryzys wywołany jego uzależnieniami.

Polecamy też: Co na dwa dni przed śmiercią robił George Michael? Tajemnicę muzyka wyjawił jego bliski znajomy

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.