Andrea Bocelli wystąpi w Warszawie na Stadionie Narodowym
Fot. Mark Seliger, Decca Records
O TYM SIĘ MÓWI

Przejmujący koncert Andrea Bocellego. Zaśpiewał w pustej katedrze

Ten widok wzrusza do łez

Konrad Szczęsny 13 kwietnia 2020 13:51
Andrea Bocelli wystąpi w Warszawie na Stadionie Narodowym
Fot. Mark Seliger, Decca Records

W niedzielę wielkanocną w historycznej katedrze Duomo w Mediolanie Andrea Bocelli dał wyjątkowy koncert. Włoski tenor wystąpił sam, bez udziału publiczności, zaś transmisja z wydarzenia była dostępna na jego oficjalnym kanale w serwisie youtube. Nagranie z koncert „Music for hope” zostało również udostępnione w serwisach cyfrowych.

Andrea Bocelli w katedrze Duomo w Mediolanie - koncert wielkanocny

Wyjątkowa inicjatywa ma związek z panującą na całym świecie pandemią koronawirusa. Andrea Bocelli i fundacja jego imienia są zaangażowani w zbiórkę środków na rzecz pomocy szpitalom w zakupie sprzętu oraz wyposażenia niezbędnego do ochrony personelu medycznego.

Włoski tenor wystąpił w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie w niedzielę wielkanocną 12 kwietnia o 19:00 czasu polskiego. Koncert odbył się na zaproszenie Miasta Mediolan oraz Katedry Duomo i dzięki gościnności Arcybiskupa Gianantonio Borgonovo i Stowarzyszenia Veneranda Fabbrica del Duomo.

Dzięki nieocenionemu zaangażowaniu YouTube, produkcję przeprowadziły Sugar Music oraz Universal Music Group. Andrea Bocelli wystąpił całkowicie pro-bono (we współpracy z Almud and Maverick Management).

Miliony ludzi na całym świecie mogły posłuchać wykonań starannie dobranych na tę okazję utworów za pośrednictwem serwisu Youtube. Do tej pory zapis koncertu wyświetlono już niemal 30 milionów razy.

Sam Andrea Bocelli tak mówi o tym wyjątkowym wydarzeniu:

„Cudowne emocje, które wzbudziło we mnie to bezprecedensowe i głębokie doświadczenie, na długo zachowam w swoim sercu. Tegoroczne Święto Wielkiej Nocy – trudne w obliczu zagrożenia – pozostanie jednym z moich najdroższych wspomnień. Pomimo iż byłem sam – jak i my wszyscy jesteśmy w obliczu Najwyższego – wyśpiewałem modlitwę w imieniu milionów głosów, co poruszyło mnie dogłębnie i wywarło na mnie ogromne wrażenie”, podkreśla wzruszony artysta.

I dodaje, że inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania wielu ludzi.

„Miłość jest darem. Wprawienie jej w ruch to główny cel życia. A ja, już po raz kolejny, zawdzięczam coś życiu. Moją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy umożliwili to wydarzenie, do Miasta Mediolan oraz Katedry Duomo, jak również do tych, którzy przyjęli nasze zaproszenie i połączyli się w planetarnym uścisku, a poprzez siłę wiary otrzymali błogosławieństwo niebios dające odwagę, ufność, optymizm”, wylicza.

Przy akompaniamencie organisty katedralnego, Emanuele Vianelliego, artysta wykonał utwory starannie wybrane i zaaranżowane specjalnie dla głosu solowego i organów na tę wyjątkową okazję. Repertuar zawierał lubiane przez wszystkich „Ave Maria” Bacha/Gounoda oraz „Amazing Grace”, którego początek, wyśpiewany bez akompaniamentu, stanowił niewiarygodnie podniosły moment koncertu w mieście, w którym wciąż obowiązuje kwarantanna. 

Fundacja Andrea Bocellego - jak ją wesprzeć?

Środki, które wesprą walkę z pandemią koronawirusa, można przekazać za pośrednictwem kampanii GoFundMe: https://www.gofundme.com/f/wk67wc-abfxcamerino lub poprzez bezpośredni kontakt z Fundacją Andrea Bocelli, pisząc na adres development@andreabocellifoundation.org 

Andrea Bocelli, Mediolan, katedra Duomo
Fot. LUCA ROSSETTI, COURTESY SUGAR SRL, DECCA RECORDS

Andrea Bocelli w katedrze Duomo w Mediolanie - koncert wielkanocny:

Andrea Bocelli, Mediolan, katedra Duomo
Fot. LUCA ROSSETTI, COURTESY SUGAR SRL, DECCA RECORDS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.