Zbigniew Wodecki, Viva! 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
ZE ŚWIATA MUZYKI

Wodecki Twist z jesienną trasą koncertową! Poznaj szczegóły

Już za dwa tygodnie cykl pokazów muzycznych odbędzie się w największych polskich miastach

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 17 października 2022 15:21
Zbigniew Wodecki, Viva! 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Po raz kolejny Wodecki Twist zabierze uczestników wydarzeń w cudowny świat najbardziej znanych i lubianych utworów niezapomnianego Artysty w wykonaniu wybitnych wykonawców polskiej sceny muzycznej. Cykl koncertów rozpocznie się już za dwa tygodnie. Trasa obejmie takie miasta, jak: Warszawa, Kraków, Lublin, Bielsko-Biała, Katowice, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Toruń.

Wodecki Twist – szczegóły trasy koncertowej

Już 29 października ruszy kolejna tura koncertów na cześć twórczości niezapomnianego Artysty - Zbigniewa Wodeckiego, a pierwszym jej punktem będzie Warszawa. Czerwcowe wydarzenia w ramach trasy koncertowej Wodecki Twist cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odbiorców z całej Polski, dlatego też zaplanowane zostały kolejne jesienne występy. Na scenie staną wybitni, polscy wykonawcy, którzy odtworzą i odświeżą najbardziej znane i lubiane utwory artysty. Podczas jesiennej trasy koncertowej wystąpią m.in.: Baasch, Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Igor Herbut, Kayah, Miuosh, Paulina Przybysz, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Igo, Tomasz Organek oraz orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest jednocześnie autorem aranżacji.

Zbigniew Wodecki został zapamiętany jako Artysta wielkiego formatu, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Jego utwory skradły serca Polaków i do dziś cieszą się popularnością. Uwielbiane przez wszystkie pokolenia „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Zacznij od Bacha”, „Pszczółka Maja”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Rzuć to wszystko, co złe”, „Oczarowanie” - to jedne z najbardziej cenionych dzieł muzycznych Artysty, które do dziś emitowane są w radiu i słuchane przez tłumy. Właśnie tę muzykę - niosącą wartościowe treści, otuchę i mądry humor, zaprezentują podczas jesiennej trasy koncertowej najbardziej wybitni obecnie Artyści polskiej sceny muzycznej. Autorem aranżacji kolejnych koncertów również będzie Tomek Szymuś, a pod jego batutą zagra orkiestra.

Zbigniew Wodecki, Viva! sierpień 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Zbigniew Wodecki w sesji dla „VIVY!”, 2016 rok

Trasa obejmie 10 miast w Polsce od 29 października do 29 listopada:

29.10 COS Torwar, Warszawa

31.10 ICE Kraków, Kraków

02.11 Centrum Spotkania Kultur, Lublin

12.11 Cavatina Hall, Bielsko-Biała

13.11 Spodek, Katowice

17.11 Wytwórnia, Łódź

18.11 Sala Ziemi, Poznań

19.11 Hala Olivia, Gdańsk

24.11 Hala Stulecia, Wrocław

29.11 CKK Jordanki, Toruń

Szczegóły i bilety POD TYM LINKIEM.

Organizator:

Follow The Step

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego  

Koncert z muzyką Zbigniewa Wodeckiego, Wodecki Twist, plakat, Warszawa
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.