Andrzej Rosiewicz, Dzien Dobry Polsko w TVP1, 2017
Fot. Jan Bogacz/TVP/East News
DZIECI GWIAZD

Wyszła na jaw prawda o synu Andrzeja Rosiewicza. Nie do wiary, kim jest i czym się zajmuje

Fani artysty przecierają oczy ze zdziwienia

Karol Sowa 10 czerwca 2024 14:56
Andrzej Rosiewicz, Dzien Dobry Polsko w TVP1, 2017
Fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Andrzej Rosiewicz już od wielu lat zachwyca swoją energią i talentem na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który niedawno skończył 80 lat, poznał drugą połówkę w wieku 50 lat i do dzisiaj uchodzą za zgrane i piękne małżeństwo. Przypomnijmy, że zakochani doczekali się trójki dzieci: Ireny, Jędrzeja i Adama. Nie do wiary, czym się zajmuje najstarszy syn wokalisty.

Najstarszy syn Andrzeja Rosiewicza pracuje w mediach. Kim jest Jędrzej?

Jego hity takie jak: „Czterdzieści lat minęło" z serialu Czterdziestolatek, „Czy czuje pani cha-chę?", „Chłopcy radarowcy", „Pytasz mnie", czy „Najwięcej witaminy" nucą kolejne pokolenia. Andrzej Rosiewicz do dzisiaj zachwyca formą i od czasu do czasu bierze udział w różnych wydarzeniach muzycznych. „Nie zwalniam tempa i nie tracę pogody ducha. Mówię o sobie: były harcerz i sportowiec, a obecnie artysta estradowy odrzutowiec. I tego się trzymam. Mimo wieku formę fizyczną cały czas mam", zwierzał się w rozmowie z Dobrym Tygodniem. 

Mimo wielkiej kariery, życie prywatne ułożył sobie dopiero po pięćdziesiątce. Do tamtego czasu mieszkał z mamą. Przypomnijmy, że żonę — Iwonę poznał w 1994 roku. Ich relacja szybko się rozwinęła. Po trzech latach znajomości stanęli na ślubnym kobiercu. Zakochani doczekali się też trójki dzieci: bliźniąt Ireny, Adama (obecnie mają 18 lat) oraz Jędrzeja, który dzisiaj ma 26 lat. 

Okazuje się, że najstarsze dziecko artysty prężnie rozwija swoją karierę w mediach. Pracuje jako reporter w Polskim Radiu, głównie na antenie młodzieżowej Czwórki, z którą związany jest przez niemal 2 lata. Dziennikarz chętnie wypowiada się na tematy związane z Unią Europejską, czy ekologią. Nie każdy wie, że w grudniu 2022 roku wygrał jeden z odcinków programu: Jeden z dziesięciu. 

CZYTAJ TEŻ: Piotr Kraśko pokazał swoją córkę, później wspomniał o niej na antenie. Takiego wyznania nikt się nie spodziewał

Andrzej Rosiewicz o żonie

Pod koniec lat 90. ożenił się z Iwoną, która jest od niego młodsza o ponad dwie dekady. I choć wątpiono, że ich uczucie przetrwa próbę czasu, dzisiaj małżonkowie nie wyobrażają sobie życia bez siebie. On ma 80, zaś ona 55 lat. Wokalista w jednej z rozmów zdradził, że jego żona pochodzi z Krakowa i jest absolwentką ekonomii. Do dzisiaj mówi wprost: „No jestem o nią zazdrosny, bo ją kocham. Nie ma miłości bez zazdrości", skwitował.

To jest naprawdę piękna miłość. 

CZYTAJ TEŻ: Była gwiazdą sceny muzycznej, nagle zniknęła. Ewa Bem zaskoczyła nowym wizerunkiem

Andrzej Rosiewicz z żoną i dzieckiem, 1999 rok

Andrzej Rosiewicz z żona i dzieckiem, 1999 rok
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.