Fot. Mikulski / AKPA
z życia gwiazd

Kuba Sienkiewicz wychował gromadkę dzieci, dwójka poszła w jego ślady. A co z najmłodszą córką Zosią?

"Przy następnym albumie też ją zaproszę"

Marcjanna Maryszewska 24 listopada 2023 17:50
Fot. Mikulski / AKPA

Choć sam lata świetności ma już za sobą, to jego śladami kroczą godni następcy. Starsze pociechy Kuby Sienkiewicza już podbiły serca fanów — mowa oczywiście o duecie Kwiat Jabłoni, w skład którego wchodzą Kasia i Jacek. "Mam nadzieję, że dzieci będą mieć coś jeszcze w zapasie oprócz sceny" — podkreślał artysta, który od niedawna wprowadza najmłodszą córkę w świat muzyki...

Kuba Sienkiewicz: dzieci są jego największą dumą

Z zespołem Elektryczne Gitary związany jest od 1990 roku. Grupa regularnie koncertuje i nagrywa płyty, a jej lider może poszczycić się stabilną pozycję na polskim rynku muzycznym. "Nie przekraczam trzydziestu występów rocznie z Elektrycznymi Gitarami i drugie tyle samodzielnych. To mi zupełnie wystarcza. Wolę skupić się na domowym pisaniu i nagrywaniu piosenek, na dopracowaniu programów" — powiedział w niedawnej rozmowie z Onetem. Gdy nie jest Kubą Sienkiewiczem z Elektrycznych Gitar, pracuje lekarz w czterech gabinetach jako specjalista od choroby Parkinsona. 

Kuba Sienkiewicz, Top of The Top Sopot Festival 2018

Kuba Sienkiewicz o walce z COVID-19
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Prywatnie jest szczęśliwym ojcem dość pokaźnej gromadki dzieci. Dwójka z nich — Kasia i Jacek — od kilku lat działają w duecie jako Kwiat Jabłoni. Nazwa pochodzi od taniego wina, o którym niegdyś śpiewał artysta. Kuba Sienkiewicz zrezygnował ze wspólnych występów, dając rodzeństwu szansę na samodzielnie zapracowanie na pozycję w branży" — bez podpierania się znanym nazwiskiem taty.

"Sukces Kwiatu Jabłoni mnie zaskoczył. Gdy jednak potem zobaczyłem, jak ciężko pracują, przestałem się dziwić. Kasia i Jacek akompanio­wali mi na estradzie w latach 2009-2012. Potem założyli swój zespół Hollow Quartet i przestaliśmy wspólnie występować, bo nie chciałem, żeby byli ze mną kojarzeni" — tłumaczył swój punkt widzenia w wywiadzie dla magazynu Teraz Rock

CZYTAJ TAKŻE: Gdy Natasza Urbańska wydała debiutancką płytę, przeszła załamanie. „Przez miesiąc siedziałam w domu i nie mogłam przestać płakać”

Choć muzyka jest jego życiem, na co dzień pracuje jako lekarz w czterech gabinetach. Specjalizuje się w chorobie Parkinsona. Sam życzyłby pociechom, aby również znalazły swój plan B w razie niepowodzenia. "Mam nadzieję, że dzieci będą mieć coś jeszcze w zapasie oprócz sceny. Estrada, szczególnie muzyki pop, jest nieprzewidywalna i bardzo kapryśna. Tak szybko, jak można zaistnieć, tak szybko można zniknąć. Ja daję przykład człowieka dwuzawodowego, żeby mieć coś w zapasie. I wiem, że moje dzieci taką strategię też mają, przynajmniej te grające" — mówił w rozmowie z Faktem.

Kwiat jabłoni, VIVA! 12/2021

Kwiat jabłoni, Viva 12/2021; Kwiat Jabłoni, Viva czerwiec 2021
Fot. Łukasz Kuś

Kuba Sienkiewicz jest ojcem Zosi. Czy najmłodsza córka pójdzie w jego ślady?

Kwiat Jabłoni w ostatnim czasie wzbił się na wyżyny popularności. Polacy pokochali duet w postaci Kasi i Jacka, a co najważniejsze — udało się to bez znacznej ingerencji ze strony sławnego taty, co było celem całej trójki. Teraz Kuba Sienkiewicz skupia się na swojej najmłodszej córce Zosi, którą powoli wprowadza w świat muzyki. Rezolutna dziewczynka odziedziczyła po tacie pasję! Najlepszym dowodem na to są nagrania ze wspólnych występów, podczas których gra na keyboardzie i klawiszach. 

"To, że muzyka była obecna w naszym domu od początku, odkąd pamiętamy, pokazało nam, że można się przede wszystkim zajmować muzyką, że można mieć taki zawód jak muzyk i ludzie się z tego utrzymują" — mówił jej starszy brat, Jacek Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni w programie Uwaga TVN.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Michalina Olszańska pragnęła być matką, dla córki zawiesiła karierę. "Byłam przygotowana na wiele rzeczy"

Zosia współpracowała również z ojcem przy jego solowym albumie "Moja bańka". Miała ogromny wkład w produkcję krążka, a to zaledwie początek! Prawdopodobnie już za kilka miesięcy uświadczymy kolejnych efektów rodzinnej współpracy. "Ostatnią płytę na­grałem z najmłodszą córką Zosią Sienkiewicz, która dodała chórki w czterech utworach. Mieliśmy już pierwsze wspólne występy z Zosią. Przy następnym albumie też ją zaproszę. Planuję wydać go za rok w analogicznym okresie" — chwalił się na łamach magazynu Teraz Rock.

Muzyk chroni swojej prywatności i bardzo zachowawczo podchodzi do chwalenia się szczegółami życia prywatnego — dlatego w mediach nie uświadczymy wspólnych zdjęć muzyka z najmłodszą córką.  

Kuba Sienkiewicz

Kuba Sienkiewicz
Fot. Andrzej Georgiew / Forum

Kuba Sienkiewicz, 28.12.2001

Fot. Mikulski / AKPA

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na biżuterię i zegarki
-20% na biżuterię i zegarki
Rabat 20% na biżuterię i zegar... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na biżuterię i zegarki
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię i zegarki marki Elixa dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
do -30% na wybrany asortyment
do -30% na wybrany asortyment
Rabat do -30% na wybrany asort... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
do -30% na wybrany asortyment
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% na wybrany asortyment dostępny w butiku stacjonarnym i na riskmadeinwarsaw.com  Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Odbierz rabat -20% na naszyjni... więcej»
Kod rabatowy:SZ20
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Odbierz rabat -20% na naszyjniki złote oraz -20% na bransoletki srebrne. Rabat nie łączy się z innymi. Oferta i szczegóły promocji dostępne w salonach stacjonarnych i na jubilerschubert.pl.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ20
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Rabat 25% na zakupy za minimum... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
+
Rabat 25% na zakupy za min. 499 zł
Online

Rabat 25% na zakupy za minimum 499 zł w sklepie internetowym www.karcher.pl. Oferta dotyczy produktów nieprzecenionych z kategorii Home&Garden i nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO25
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.