Kto wystąpi w tym roku?

Sabina Zięba 10 kwietnia 2018 16:30

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się Coachella! Od 19 lat w Empire Polo Club w mieście Indio w Kalifornii na Pustyni Colorado, odbywa się festiwal muzyki i sztuki. Wydarzenie co roku skupia pasjonatów m. in. rocka, indie, hip-hopu oraz elektronicznej muzyki tanecznej, a także instalacji artystycznych i rzeźbiarstwa. Na całym terenie kilka scen serwuje muzykę na żywo. Obecnie festiwal odbywa się w trzy następujące po sobie kwietniowe weekendy, z których każdy ma identyczny line-up. Kto wystąpi w tym roku?

Którzy artyści zagrają na festiwalu Coachella 2018?

Jednym z trzech headlinerów tym razem jest Beyonce, która w zeszłym roku ze względu na bliźniaczą ciążę musiała zrezygnować z występu (wówczas zastąpiła ją Lady Gaga). Kolejnymi są The Weeknd oraz Eminem, który niedawno powrócił z nową płytą, na której można usłyszeć jego współpracę z Edem Sheeranem, Pink oraz Alicią Keys. Oprócz nich pojawi się również m. in. Kygo, Tyler The Creator, Jessie Ware, LP, SZA, Jamiroquai, St. Vincent, Post Malone, HAIM, Odesza, Miguel, Kamasi Wahington, French Montana, King Krule czy Princess Nokia. Pełną listę artystów można przejrzeć pod tym linkiem: www.coachella.com/lineup, a także poniżej na plakacie wydarzenia.

Jaki jest koszt biletów?

Bilety na koncerty były w sprzedaży już od 5 stycznia na stronie Coachelli. Za najtańszą opcję trzeba było zapłacić 429 dolarów. Do tej pory najwięcej wejściówek na festiwal sprzedano w 2015 roku, bo 198 tysięcy sztuk. Dały one wówczas przychód 84.3 milionów dolarów, co ustanowiło światowy rekord.

Kto w ubiegłych latach wystąpił na Coachelli?

Wizytówką Coachelli są popularni artyści, wschodzące gwiazdy, jak i zespoły, które wznowiły swoją działalność. Swoimi występami zaszczycili to miejsce m. in.: AC/DC, Amy Winehouse, Dr. Dre, Snoop Dogg, Prince, Paul McCartney, Arcade Fire, Wu-Tang Clan, Coldplay, The Killers, Radiohead, Daft Punk, Madonna, The Cure, Kanye West, Gorillaz, The Black Keys, Rage Against the Machine, The White Stripes, Jay-Z, Beastie Boys, Muse, Florence and the Machine, Red Hot Chili Peppers czy Guns N' Roses.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia największych gwiazd podczas koncertów w ubiegłym roku!

1/7
Copyright @Getty Images
1/7

Kenrick Lamar w zeszłym roku był jednym z headlinerów wydarzenia.

2/7
Copyright @Getty Images
2/7

Raper Mac Miller.

3/7
Copyright @Getty Images
3/7

Edith Frances, czyli wokalistka Crystal Castles, była na scenie istnym wulkanem energii.

4/7
Copyright @Getty Images
4/7

Lady Gaga w 2017 roku na Coachelli zastąpiła Beyonce, która musiała się wycofać ze względu na swoją bliźniaczą ciążę.

5/7
Copyright @Getty Images
5/7

DJ Khaled również był jednym z artystów podczas ubiegłorocznego wydarzenia.

6/7
Copyright @Getty Images
6/7

Raper Future.

7/7
Copyright @Getty Images
7/7

Marshmello dał jeden z najlepszych koncertów podczas całej zeszłorocznej edycji.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.