lesio-joanna-chmielewska-storytel-tomasz-kot
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Niezwykły debiut Tomasza Kota

W takiej roli go jeszcze nie... słyszeliście!

Artykuł sponsorowany 15 stycznia 2021 12:39
lesio-joanna-chmielewska-storytel-tomasz-kot
Fot. Mat.prasowe

Głęboki PRL, Polska w oparach absurdu i Lesio Kubajka, czyli roztargniony architekt próbujący odnaleźć się w tej swoistej rzeczywistości. W bohatera znanej powieści Joanny Chmielewskiej, wcieli się Tomasz Kot. Tym razem jednak nie zobaczymy go na ekranie, a… usłyszymy! 

Debiut Tomasza Kot w nowej roli

O co w tym wszystkim chodzi? Już tłumaczymy. „Lesio” to 1 z 10 bestsellerów Joanny Chmielewskiej, który w grudniu ukazał się w formie audiobooków w Storytel. Jego narratorem jest wcześniej wspomniany Tomasz Kot. Nie dziwi nas wybór tego znakomitego aktora, ponieważ jego każda rola budzi podziw i zbiera znakomite recenzje. Choć trudno w to uwierzyć, mając na uwadze jego bogate doświadczenie aktorskie, praca nad audiobookiem to pierwsze tego typu wyzwanie w jego karierze. Czy Tomasz Kot czuł tremę? Jak wspomina realizację tego projektu? 

lesio-joanna-chmielewska-storytel-tomasz-kot
Fot. Mat.prasowe

Debiut w wieku 43 lat jest niezwykłym doświadczeniem. Starałem się najlepiej, jak potrafię i zaszczycony jestem, że mój głos w audiobookowym garniturze połączył się z „Lesiem” Joanny Chmielewskiej! Był to dla mnie sprawdzian i rodzaj ćwiczenia nowej organizacji własnej uważności. Przystępowałem do pracy pełen obaw, ale po zakończonych nagraniach mogę wyznać, że zakochałem się w tym. Teraz czekam w napięciu na odbiór słuchaczy. Zapraszam serdecznie! - wyznał aktor. 

Joanna Chmielewska - królowa kryminałów

Joanna Chmielewska była niezwykle popularną w latach siedemdziesiątych autorką powieści sensacyjnych, kryminalnych, humorystycznych i obyczajowych, które rozeszły się w naszym kraju w ponad sześciu milionach egzemplarzy. Te liczby robią wrażenie, prawda? Jednak jej twórczość zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Pokochali ją także czytelnicy z Rosji, Estonii czy na Słowacji. Wielu z nas czytało jej książki, albo widziało swoich rodziców, dziadków pochłoniętych lekturą tej polskiej autorki. Teraz dzięki Storytel, młodsi czytelnicy mogą również odkryć fenomen twórczości Joanny Chmielewskiej i poznać fascynujące historię pełne zaskakujących zwrotów akcji, a ci nieco starsi przypomną sobie powieści z ich młodości. 

Audiobook "Lesio" Joanny Chmielewskiej w Storytel

O czym jest „Lesio”? Jest to historia przezabawnego Lesia Kubajka. Utalentowany, ale nieco roztrzepany architekt, miota się pomiędzy swoimi marzeniami a przyziemnym, wciąż rzucającym mu kłody pod nogi życiem. Jego roztargnienie bezustannie pakuje go w tarapaty. Dlatego Lesio postanawia wymyśleć genialny plan na to, jak się z nich wyrwać. Planując zbrodnię doskonałą, zapomina o tym, że przecież kłopoty to jego specjalność. I tak nieoczekiwany splot wydarzeń wplątuje go w serię tragikomicznych pomyłek. Dodajcie do tego niesamowite umiejętności aktorskie Tomasza Kota, który sprawdził się rewelacyjnie w roli narratora i mamy przepis na wyjątkowo udany wieczór. Uprzedzamy, że ta historia naprawdę wciąga!

lesio-joanna-chmielewska-storytel-tomasz-kot
Fot. Mat.prasowe

 
Niezwykle ciekawa postać głównego bohatera oraz jego oryginalna historia zainspirowały twórców audiobooka do produkcji oryginalnego trailera. W tworzenie scenariusza zaangażował się również sam Tomasz Kot! Autorem i reżyserem zwiastuna jest Jakub Barzak, Dyrektor Marketingu Storytel. Produkcję powierzono domowi produkcyjnemu Don’t Panic Production, a realizację zdjęć Maciejowi Twardowskiemu.

lesio-joanna-chmielewska-storytel-tomasz-kot
Fot. Mat.prasowe
 

Spodobał się wam „Lesio”? W takim razie koniecznie zajrzycie na Storytel, gdzie znajdziecie kolejne tytuły Joanny Chmielewskiej, w tym „Klin” i „Studnie przodków”. My jesteśmy zachwyceni pomysłem Storytel, aby w nowoczesnym wydaniu pokazać nieco zapomniane (a szkoda) klasyki polskiej literatury!  

Materiał powstał z udziałem Storytel

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.