Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

15 lat po premierze powraca "Dzień Świra"! Wiemy, kto zagra Adasia Miauczyńskiego!

Xymena Borowiecka 9 września 2017 06:30
Fot. Materiały prasowe

To była zdecydowanie najgorętsza premiera tej jesieni! Równo 15 lat po pierwszej emisji kultowego już filmu Marka Koterskiego - "Dzień Świra", tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.


7 lipca, za sprawą właśnie tej sztuki, warszawski Teatr Kamienica dosłownie wypełnił się tłumem! Od tej pory spektakl odwiedza wiele polskich i zagranicznych miast.

 

Kogo zobaczymy na deskach teatru?

 

W rolę głównego bohatera wciela się (znany głownie z estrady, wokalista zespołu Leszcze) Maciej Miecznikowski. W obsadzie znaleźli się m.in. Wojciech Solarz i Joanna Kołaczkowska (wymiennie z Beata Rybotycką) oraz... Marek Kondrat. Nie zobaczymy go jednak, ale z pewnością usłyszymy :)

Więcej szczegółów zdradzić nie możemy...

Fot. Materiały prasowe

 


Teatralny "Dzień Świra" - nowa odsłona czy wierna kopia?

 

W spektaklu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą tak wiele podobieństw, co różnic.

 

Zobacz także: Cały teatr na naszej głowie! Polecam niezwykłą wystawę kapeluszy w Operze Narodowej w Warszawie!
 

"DZIEŃ ŚWIRA opera|musical" zaskoczy ich jednak nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami - zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.


Serdecznie polecamy! Wybierzecie się na ten spektakl? 

Najbliższe terminy spektaklu w Teatrze Kamienica (scena ORLA):


Najbliższe, wyjazdowe terminy spektaklu: 

18.09 Katowice, Sala Teatralna Pałacu Młodzieży

19.09 Wrocław, Centrum Sztuki IMPART

20.09 Kraków, Teatr Słowackiego
 

Dodatkowo rusza sprzedaż:

Katowice, 4.10.2017 - 19.00

Kraków, 23.10.2017 - 20.30

Opole, 7.11.2017 - 19.00

 

Więcej informacji na: www.dzienswira.pl 

Bilety: bilety24.pl

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.