Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

15 lat po premierze powraca "Dzień Świra"! Wiemy, kto zagra Adasia Miauczyńskiego!

Xymena Borowiecka 9 września 2017 06:30
Fot. Materiały prasowe

To była zdecydowanie najgorętsza premiera tej jesieni! Równo 15 lat po pierwszej emisji kultowego już filmu Marka Koterskiego - "Dzień Świra", tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.


7 lipca, za sprawą właśnie tej sztuki, warszawski Teatr Kamienica dosłownie wypełnił się tłumem! Od tej pory spektakl odwiedza wiele polskich i zagranicznych miast.

 

Kogo zobaczymy na deskach teatru?

 

W rolę głównego bohatera wciela się (znany głownie z estrady, wokalista zespołu Leszcze) Maciej Miecznikowski. W obsadzie znaleźli się m.in. Wojciech Solarz i Joanna Kołaczkowska (wymiennie z Beata Rybotycką) oraz... Marek Kondrat. Nie zobaczymy go jednak, ale z pewnością usłyszymy :)

Więcej szczegółów zdradzić nie możemy...

Fot. Materiały prasowe

 


Teatralny "Dzień Świra" - nowa odsłona czy wierna kopia?

 

W spektaklu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą tak wiele podobieństw, co różnic.

 

Zobacz także: Cały teatr na naszej głowie! Polecam niezwykłą wystawę kapeluszy w Operze Narodowej w Warszawie!
 

"DZIEŃ ŚWIRA opera|musical" zaskoczy ich jednak nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami - zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.


Serdecznie polecamy! Wybierzecie się na ten spektakl? 

Najbliższe terminy spektaklu w Teatrze Kamienica (scena ORLA):


Najbliższe, wyjazdowe terminy spektaklu: 

18.09 Katowice, Sala Teatralna Pałacu Młodzieży

19.09 Wrocław, Centrum Sztuki IMPART

20.09 Kraków, Teatr Słowackiego
 

Dodatkowo rusza sprzedaż:

Katowice, 4.10.2017 - 19.00

Kraków, 23.10.2017 - 20.30

Opole, 7.11.2017 - 19.00

 

Więcej informacji na: www.dzienswira.pl 

Bilety: bilety24.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?