Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Damian Duda 25 stycznia 2017 21:15
1/10
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’, Michalina Wisłocka, viva.pl
Copyright @East News/Materiały Prasowe
1/10

Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’ trafi na ekrany polskich kin 27 stycznia. Podobnie jak wydana 40 lat temu książka wzbudza gigantyczne zainteresowanie. I to zarówno śmiałymi scenami łóżkowymi jak i samą historią przeedstawiającą pierwszą polską seksuolożkę, która wydając „Sztukę kochania’’, otworzyła oczy milionom Polaków, w jaki sposób mogą czerpać satysfakcję z seksu.

 

Zobacz też: „Sztuka kochania” tylko dla dorosłych! Zobacz zwiastun filmu w wersji „bez cenzury” [WIDEO]

 

Czy dziś kultowa książka, która została sprzedana w 7 milionach egzemplarzy, byłaby równie bulwersujaca jak w 1976 r.?  Zapewne nie, bo od tamtych czasów wiele się zminiło. A czy sama ksiażka jest nadal aktualna? Sprawdźcie to w naszej galerii!

 

1. Satysfakcja seksualna dziewicy

„Badając pacjentkę, stwierdziłam nieco zaskoczona, że błona dziewicza, dość zresztą szeroko zarośnięta, jest nienaruszona. Zapytałam ostroznie, chcąc się zroientować w sytuacji (czy pacjentka o tym wie?) jak odbywali stosunki i jak układało się współżycie. Odpowiedziała, że doskonale [tu się zdumiałam] jak to jest możliwe? Z dalszej rozmowy wynikało, że odbywali stosunki powierzchowne, przy skrzyżowanych udach partnerki. Stosunki te każdorazowo doprowadzały ją jak i męża do orgazmu. Spytałam, czy wie, że jest dziewicą? Niewiasta speszyła się nieco, a po chwili zaczęła płakać i wpadła w prawdziwą rozacz. Jak się okazała wcale nie z przyczyny dziewictwa. Przeraziła się, że wyjaśnienie sytuacji będzie prawdziwym szokiem dla męża. A ona bardzo go kocha i niechciałaby robić mu przykrości.’’

 

Przeczytaj też: „Po tym jak wydała książkę, chcieli ją oblać kwasem”. Córka Michaliny Wisłockiej o „Sztuce kochania’’

2/10
Michalina Wisłocka
Copyright @East News
2/10

2. Jak się podniecać?  

„Dotykanie i pieszczenie okolic erotogennych winno być wykonywane ruchami drobnymi, przerywanymi, o wyraźniej rytmice dotykajacymi lub muskajacymi powierzchnię skóry. Głaskanie długimi ciagłymi przesunięciami dłoni działa raczej uspakajająco i kojąco zamiast podniecać.’’

 

3/10
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’, Magdalena Boczarska, viva.pl
Copyright @Materiały Prasowe
3/10

3. Jak osiągnać orgazm?

„Istnieje jeszcze jeden moment, na który zwracają uwagę Master i Johnson, a mianowicie twierdzą oni, że przesuwanie fałdu skórnego po żołędzi łechtaczki, nawet jeżeli nie ma ona kontanku z członkiem, powoduje jej podrażnienie w czasie ruchów przy stosunku i sprzyja osiągnięciu orgazmu. ”

 

4/10
Michalina Wisłocka
Copyright @East News
4/10

4. Magia pocałunków

„W pocałunkach i pieszczotach narządów płciowych obiektem może być tak kobieta jak i mężczyzna, ale w przypadku mężczyzny wygląda to zupełnie inaczej. (...) są one najbardziej pożądane u kobiet w okresie budzenia wrażliwości seksualnej.”

 

5/10
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’, Magdalena Boczarska, viva.pl
Copyright @Materiały Prasowe
5/10

5. Mężczyzna jak dziecko

Mężczyzna, całujac piersi kobiece powienien iśc w ślady oseska.

 

„W czasie wizyty w poradnii skarżyła mi się pacjentka na nieudolność męża w pieszczotach. Ograniczał się zazwyczaj do kilku pośpiesznych pocałunków lokowanych na powierzchni piersi. (...) Na koniec rozmowy powiedziała z uśmiechem: Mógłby się mój mąż nauczyć od swego syna, jak to się robi, ponieważ karmiąc go, byłam czasami bardziej pobudzona seksualnie niż przy pocałunkach męża."

 

6/10
Michalina Wisłocka
Copyright @East News
6/10

6.  Sztuka podrywania

„Istnieje ogólna zasada - płacz zdobi blondynki o dziecinnych rysach twarzy i dużych oczach, jeśli łzy spływające na policzki powodują co najwyżej lekkie zaróżowienie końca nosa. Można czarować mężczyzn płaczem, byle nie za często.”

 

7/10
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’, Magdalena Boczarska, viva.pl
Copyright @Materiały Prasowe
7/10

7. polskie mity seksualne

„Istnieje w tradycji ludowej pogląd, że u kobiety następuje w czasie stosunku wytrysk, podobnie jak u mężczyzny. Uważano, że kobieta, która nie miała wytrysku w czasie stosunku, nie może zajść w ciąże.”

 

8/10
Michalina Wisłocka
Copyright @East News
8/10

  1. 8. Zjeść zęby na miłości

„Następnym elementem odgrywajacym niemałą rolę w pocałunku są zęby. Chwytać mogą lekko, ujmując fałd skóry, poszczypywać w wyjątkowych sytuacjach, gdy kobiecie sprawia to przyjemność, lekko przygryzać. Rola ukąszeń i podgryzień jest w pieszczotach dość kontrowersyjna.’’

 

9/10
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’, Magdalena Boczarska, viva.pl
Copyright @Materiały Prasowe
9/10

9. Seks przed(małżeński)

„Nadmierna objętość członka nie powinna być przeszkodą, szczególnie przy prawidłowym zwilżeniu. Bywa jednak, że stosunki są bolesne – szczególnie dla kobiety o wąskiej pochwie i drobnym kroczu. Całkowite wypełnienie i rozciagnięcie ścian pochwy uniemożliwia jakąkolwiek grę mięśniową ponieważ rozciagnięta i napięte mieśnie nie mogą się kurczyć ani rozciagać. W takich układach współżycie jest trudne, bolesne i zwykle nie doprowadza do orgazmu u kobiety. Na znaczne dysproporcje narzadów warto zwrócić uwagę przed zwarciem związku małżeńskiego.’’   

10/10
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej’’, Magdalena Boczarska, viva.pl
Copyright @Materiały Prasowe
10/10

„Nauczmy się wreszcie wzbogacać swoje życie seksualne o nieskończoną ilość pieszczot, żarcików, zabaw w ciuciubabkę, gonitw, wyczynów pływackich... Przypomnijmy sobie wiodące hasło mojej seksuologii – wrócmy do radosnej zabawy w łóżku i nie w łóżku. Trzeba wreszcie zrozumieć, że szczęście leży na drodze, a nie u celu i im mniej za nim gonimy, tym na koniec więcej otrzymujemy. Człowiek rozbawiony, roześmiany, odprężony cieszy się życiem i przeżywa wszelkie pieszczoty fizyczne znacznie głębiej i intensywniej niż ten, który zawzięcie pracując musi (?) osiągnać orgazm.’’

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.