Eryk Lubos, VIVA! styczeń 2018, 1/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Eryk Lubos, czyli Jurek ze Sztuki Kochania - „kupa agresywnego mięsa” czy demon seksu?

Już dziś pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego!

Konrad Szczęsny 27 listopada 2018 20:30
Eryk Lubos, VIVA! styczeń 2018, 1/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Gdy na początku 2017 roku do kin weszła reżyserowana przez Marię Sadowską Sztuka Kochania, cała Polska mówiła o dwóch osobach: tytułowej Michalinie Wisłockiej (Magdalenie Boczarskiej) oraz jej ukochanym, Jurku. „Nazywa się Eryk Lubos i jest w Sztuce kochania cudownym ucieleśnieniem marzeń każdej kobiety, która marzy przed snem o tym, by spotkać kiedyś na swej drodze swojego „brzydkiego marynarza”, pisała wówczas zachwycona Karolina Korwin Piotrowska.

Kim jest Eryk Lubos, Jurek ze Sztuki kochania i Borys z Underdoga?

I nie była w tym zachwycie odosobniona. Eryk Lubos był wówczas jednym z najgorętszych nazwisk polskiego kina. Nie tylko dlatego, że ma w sobie coś, co każe kobietom marzyć o nim przed snem, mimo że daleko mu do ideału piękna, kultywowanego przez media. Jest przede wszystkim znakomitym aktorem.

Role i nagrody Eryka Lubosa

Znany jest z ról w filmach Sztuka kochania i Miłość jest wszystkim oraz serialach Ojciec Mateusz Belle Epoque. 44-letni Eryk Lubos słynie z ekstremalnych zachowań, ćwiczył boks, co przydało mu się w filmie Moja krew, za który dostał nagrodę Zbyszka Cybulskiego. Do roli Silnego w Wojnie polsko-ruskiej Jana Jakuba Kolskiego schudł siedem kilo. „Żarłem zupę kapuścianą, śledzie i piłem czerwone wino”, opowiadał. Kiedy zdjęcia w ostatniej chwili odwołano, wpadł w dwumiesięczną depresję. W 2008 roku zagral w Boisku bezdomnych Kasi Adamik. Za tę rolę otrzymał Złote Lwy dla aktora drugoplanowego.

Eryk Lubos w Sztuce Kochania. Historii Michaliny Wisłockiej

W wywiadzie dla Malemena mówił jednak: „Chciałbym, żeby reżyserzy zaproponowali mi w końcu coś innego. Niech nie widzą we mnie kupy agresywnego mięsa. Niech zobaczą księdza albo dżentelmena. I pochylą się nade mną, połamią, zmierzą".
W Sztuce kochania nie był księdzem, ale na pewno stuprocentowym dżentelmenem. „Brzydkim”, jak mówi ła o nim Wisłocka, ale zniewalająco uwodzicielskim demonem seksu. W końcu to z nim Michalina doświadczyła pierwszego orgazmu!
„Nie chcę wdawać się w szczegóły, ale idę o zakład, że teraz każda kobieta w Polsce będzie chciała mieć swojego prywatnego Lubosa. (…) Panowie - poprzeczka zawieszona jest wysoko…”, ostrzegała Karolina Korwin Piotrowska. I trudno się z nią nie zgodzić!

Erys Lubos: życie prywatne. Żona, dzieci

Eryk Lubos jeszcze do niedawna był żonaty, jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Aktor, którego już w styczniu zobaczymy w filmie Underdog o zawodnikach KSW i MMA ma dwoje dzieci, syna Franciszka Lubosa oraz córkę Antoninę Lubos. Mimo że o życiu prywatnym opowiada bardzo rzadko, w jednej z rozmów zdradził, że ma dwójkę rodzeństwa, brata oraz siostrę, jednak na co dzień przebywają oni poza granicami Polski.

Eryk Lubos w filmie Underdog o zawodnikach KSW i MMA

Już o 22.30 aktor pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego, w którym opowie m.in. o roli w filmie Underdog o zawodnikach KSW i MMA, który do kin wejdzie 11 stycznia 2019 roku. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski, zaś Eryk Lubos wcielił się w Borysa "Kosę" Kosińskiego. To człowiek, który z samego szczytu popularności spadł na dno i stracił dorobek życia. W filmie pojawi się również Mamed Khalidov, mistrz KSW międzynarodowej sławy, który na kanapie u showmana gościł już kilka razy.

Czym obaj panowie zaskoczą widzów? Przekonamy się niebawem  

Eryk Lubos, VIVA! styczeń 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Magdalena Boczarska i Eryk Lubos w filmie Sztuka kochania
Fot. Next Film, Jarosław Sosiński

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.