Magdalena Boczarska, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Instagram @magda_boczarska
WSPOMNIENIE

Hołd Watchout Studio dla Piotra Woźniaka-Staraka wzrusza do łez...

Firma producencka opublikowała poruszające wideo

Redakcja VIVA! 9 listopada 2019 09:21
Magdalena Boczarska, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Instagram @magda_boczarska

Tragiczna śmierć Piotra Woźniak-Staraka wstrząsnęła środowiskiem filmowym. To właśnie utalentowany producent odpowiedzialny był za powstanie najgłośniejszych filmów ostatnich lat, jak Sztuka Kochania czy Bogowie o losach profesora Religi. Wraz z współpracownikami z Watchout Studio osiągnął ogromny sukces. Firma opublikowała wzruszający hołd dla zmarłego przyjaciela i mentora.

Watchiut Studio hołd dla Piotra Woźniaka-Staraka

Wspólnikiem Piotra Woźniaka-Staraka był Krzysztof Terej, który przejął opiekę nad Watchout Studio po tragicznych wydarzeniach na jeziorze Kisajno. „Piotrek pokazał mi, że można znaleźć takie zajęcie w życiu, które czyni nas szczęśliwymi. Otworzył mi głowę, gdy zaczęliśmy razem pracować. Pokazał mi, że wiele umownych granic to kwestia naszych wewnętrznych ograniczeń. Trzeba odbić się od stu drzwi, ale potem któreś się otworzą i ktoś doceni nasze pomysły”, wyznał w rozmowie z Martą Korycką z portalu gazeta.pl.

„Czuli przy nim, że nie ma barier, wszystko jest do zrobienia. Dawał ludziom poczucie bezpieczeństwa i wiary w siebie – to było coś nieprawdopodobnego. Tego najbardziej mi chyba brakuje dzisiaj”, wspomina przyjaciel i bliski współpracownik producenta.

„Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. […] Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować”, czytamy na oficjalnej stronie Watchout Studio.

Przyjaciele i współpracownicy Piotra Woźniaka-Staraka postanowili opublikować wzruszający hołd dla zmarłego producenta. „Dzisiaj chciałem najbardziej podziękować Piotrkowi, którego nie ma z nami, a powinien tu być. […] Przygotowaliśmy krótki klip na cześć Piotrka, którym chcieliśmy się z państwem podzielić”, powiedział Krzysztof Terej podczas oficjalnej premiery Ukrytej gry.

Niezwykłe nagranie udostępniono na portalu YouTube. „Czasami idziemy po coś, chcemy to zwyciężyć, a zwyciężamy coś innego”, słyszymy głos zmarłego producenta... 

Krzysztof Terej, Maria Sadowska, Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak, Krzysztof Terej, Marysia Sadowska
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…