Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska
ZE ŚWIATA FILMU

Joanna Kulig może liczyć w Stanach Zjednoczonych na gwiazdorskie stawki!

Ile zarobiła dotąd polska aktorka?

Weronika Kostyra 18 października 2019 16:48
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Popularność filmu Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego za granicą sprawiła, że odtwórcy głównych ról stali się rozpoznawalni poza Polską. Tomasz Kot i Joanna Kulig dostali liczne propozycje ról za granicą. Krytycy docenili talent i urodę polskiej aktorki i teraz podbija ona Stany Zjednoczone. Występuje w serialu Netflixa The Eddy i zagrała w filmie Safe Inside, a przed nią kolejne role. Dzięki temu mogą liczyć na prawdziwie gwiazdorskie zarobki. Według najnowszych wyliczeń, aktorka zarobiła już milion złotych!

Gwiazdorskie stawki Joanny Kulig w USA

Kariera Joanny Kulig w USA nabiera tempa. Choć na początku roku została mamą, udaje jej się łączyć obie życiowe role. Nie bez znaczenia, że ekipa, z którą pracuje bardzo jej to ułatwia. Polska aktorka może liczyć na prywatnego kierowcę oraz nianię, która zajmuje się jej synkiem, kiedy mama pracuje. „Praca na dwa etaty to niełatwa sprawa. Zdjęcia do The Eddy i bycie mamą są wyzwaniem, ale daję radę”, mówiła niedawno. Jak podał Super Express, gwiazda dziennie zarabia około 25 tysięcy dolarów. Według wyliczeń magazynu oznacza to, że w ciągu kilku miesięcy wzbogaciła się nawet o milion złotych! Nic dziwnego, że jest zainteresowana zagranicznymi rolami.

O czym jest serial „The Eddy”?

Akcja serialu The Eddy ma miejsce w klubie jazzowym w Paryżu (tam też kręcony jest serial), a Joanna Kulig zagra piosenkarkę o imieniu Maja, która ma kłopot z alkoholem. Za reżyserię i produkcję odpowiadają m. in. Damien Chazelle, twórca Oscarowego hitu La La Land i Alan Poul, współtwórca słynnego serialu Sześć stóp pod ziemią. Serial będzie miał osiem odcinków. Z niecierpliwością czekamy na premierę. 

Joanna Kulig, Orły 2019
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…