Film High Life
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Agata Buzek u boku Roberta Pattinsona i Juliette Binoche. High-Life już w kinach

Premiera 15 marca

Łukasz Kaliński 14 marca 2019 11:26
Film High Life
Fot. Materiały prasowe

Kinowy marzec 2019 zdecydowanie należy do Agaty Buzek. Wciąż możemy oglądać ją w filmie Łukasza Grzegorzka Córka trenera, a teraz na ekrany kin wchodzi kolejny film z jej udziałem: High Life. Z kolei tydzień później premierę będzie miał thriller Ciemno, prawie noc, w którym również będzie można zobaczyć Agatę Buzek. High Life w reżyserii Claire Denis będzie można oglądać już od 15 marca.

High Life. Opis fabuły

W odległym kosmosie, poza układem słonecznym, na pokładzie statku kosmicznego żyje astronauta Monte (Robert Pattinson) i jego córeczka Willow (Scarlett Lindsey, Jessie Ross). Monte nie został ojcem z własnej woli. Był w grupie więźniów, którzy dostali szansę wzięcia udziału w podróży w przestrzeń kosmiczną wiedząc, iż nigdy z niej nie wrócą. Zdecydował się, bo wolał to niż śmierć w więzieniu. Willow urodziła się już na statku. Samotny, zdyscyplinowany twardziel opiekuje się córką i powoli odkrywa, czym jest miłość. Przez kolejne lata lecą w stronę czarnej dziury – miejsca, w którym czas i przestrzeń przestają istnieć. (opis festiwalowy)

O filmie High Life

High Life to międzynarodowy projekt, do którego część zdjęć powstawała w Polsce. Zarazem anglojęzyczny debiut reżyserski Claire Denis. W pracach nad filmem uczestniczyli między innymi francuski fizyk i ekspert od zagadnienia czarnych dziur: Aurelien Barrau oraz duńsko-islandzki artysta Olafur Eliasson, który zaprojektował filmowy statek kosmiczny. Film Claire Denis można już było oglądać w Polsce podczas ostatniego Warszawskiego Festiwalu Filmowego w sekcji: pokazy specjalne. W obsadzie filmu oprócz Buzek, Pattinsona i Binoche znaleźli się również m.in. Mia Goth i André Benjamin, znany lepiej André 3000 z duetu OutKast.

– Rolę zaproponowała mi osobiście Claire Denis, która wielokrotnie oglądała Phaedra(s) w Paryżu. Potem pokazała nasz spektakl Robertowi Pattinsonowi, gdy byliśmy w Londynie, a on zobaczył go jeszcze raz podczas naszej wizyty w Nowym Jorku. Na początku miałam grać inną postać, ale wszystko się zmieniło i gram pilota – rolę męską w scenariuszu – opowiadała o swojej roli w wywiadzie dla magazynu Pani Agata Buzek.

Zwiastun filmu High Life

Polski udział w produkcji określanego mianem erotycznej odysei kosmicznej filmu High Life nie ogranicza się jedynie do Agaty Buzek. Film Denis został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a część zdjęć powstała w okolicach Białegostoku. W realizacji filmu uczestniczyli też polscy twórcy: operator Tomasz Naumiuk, scenograf Mela Melak oraz charakteryzator Marcin Rodak. High Life zebrał bardzo dobre recenzje zagranicznych krytyków, a jego ocena na serwisie Rotten Tomatoes utrzymuje się na wysokim poziomie 88%. Guardian okrzyknął High Life „orgazmicznym cudem z Robertem Pattinsonem”. Aktor nie tylko konsekwentnie i skutecznie kontynuuje tu swoją drogę do zerwania łatki „wampira ze Zmierzchu”, ale i śpiewa. Akompaniuje mu grupa muzyczna Tindersticks.

High Life w kinach od 15 marca.

Plakat filmu High Life

plakat filmu High Life
Fot. Against Gravity/materiały prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?